Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szélsőjobbos neonáci fideszbér...

Szélsőjobbos neonáci fideszbérenc Kremlin-ügynöknek számítok ha nem gyűlölöm vakon az oroszokat?

Figyelt kérdés

Az éppen aktuális liberális direktíva szerint feltétel nélkül gyűlölni kell en bloc az oroszokat, liberálisul "ruszkik". Ugyanis a liberális mitológiában vannak a jók meg a rosszak, a jók nagyon-nagyon jók, míg a rosszak nagyon-nagyon gonoszak.

Gondolom mondanom sem kell, hogy az USA a jó és az amerikaiak a jók míg Oroszország meg az oroszok a gonoszok.

Viszont én képtelen vagyok a geopolitikára a jó meg a rossz harcaként tekintenki. Számomra egyik nagyhatalom se jó vagy rossz, mindegyik csak a saját érdekeit nézi és ennek érdekében bármit megtesznek. Nem látok semmi különbséget az oroszok vagy az amerikaik közt sem. Persze részben érint személyesen a dolog, mivel vajdasági vagyok és pár éve az amerikaiak bombáztak civilek ezreit. Viszont az ukrán háború bizonyítja, hogy az oroszok semmivel sem jobbak az amerikaiaknál.


Ez az oldal felhasználói szerint kremlinista neonáci fidesztálib narancsködös orbánnyalonc putlerista vagyok emiatt (ezeket a szavakat tőlük hallottam).

Egyetértetek velük?



2023. szept. 1. 14:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
72%
#50 Én értem, de te nem. Ha a hatalom úgy dönt, hogy nem vagy jó elvtárs, egy pillanat alatt elvesznek tőled mindent. Házat, kocsit, gépeket, mindent. Egy pillanat alatt hajléktalanná, kitaszítottá válsz. Plusz a vagyonodtól is megfoszthatnak, mivel addigra a készpénzt is eltörlik.
2023. szept. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
62%

51: Gondolkozz kicsit! Ha van tulajdonod, akkor tudnak csak elvenni tőled bármit is, ha nincs, akkor nem.


Lásd napelem, magánnyugdíj, trafik, stb. Akinek volt valamije, azt tudták szívatni.


Másik példa: előbb utóbb modernizálni kell a régi házak-lakások szigetelését, fűtését. Ki fogja megszívni, akinek van lakása, vagy aki bérel? Aki bérel, legrosszabb esetben költözik, ha a főbérlő rá akarja terhelni. Aki birtokol, az meg fizet mint a katonatiszt.


De mondjál nyugodtan ellenpéldát, ha tudsz!

2023. szept. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
48%
#52 Te szándékosan nem akarod megérteni, amit írok? Egy bérelt lakásból bármikor kirakhat a tulajdonos, egy bérelt autót bármikor elvehetnek tőled. A sajátodat azért nem olyan egyszerű, nem megy pillanatok alatt. És a bérházak, bérlakások szigetelését miből fizeti szerinted a tulajdonos? Elárulom: a lakbérből. Ami nyilván magasabb, mint a lakással kapcsolatos költségek, különben nem érné meg kiadni. Mondjuk 80-as IQ felett mindez egyértelmű.
2023. szept. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
71%

53: gondolom te egy barlangban élsz, különben nem beszélnél ennyi butaságot. A bérelt lakásból nem rakhat ki bármikor a tulajdonos, Nyugat-Európában az államtól bérelt ingatlanok esetében akár években mérhető felmondási idők vannak. Másrészt az állam abban érdekelt, hogy kiadja, nem abban, hogy elűzze a bérlőket.

Harmadrészt a magántulajdont könnyebb elvenni/megszívatni. Lásd napelem, trafik, magánnyugdíj, kriptovaluta, dízel autók, akkugyár melletti ingatlanok stb. Itt akár 10-100 milliókat is buktak a magántulajdonon az emberek, míg mondjuk egy akkugyár miatti albérletváltás ennek csak a töredéke lett volna.


Nagyon naiv gondolat, hogy a magántulajdon szabadságot ad, hisz pont az ellenkezője. A magántulajdonod miatt tudnak téged irányítani.

2023. szept. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
70%

#54 Ugyanúgy bármikor hozhatnak egy rendeletet arra is, hogy a bérelt lakásból ezentúl azonnali hatállyal kirakhatják a bérlőt. Hozni is fognak, amint a rabszolgák többsége elveszíti a saját lakását. Nem az állam fogja bérbeadni, hanem azok a "kiválasztottak", akiknek az új világrendben magántulajdonuk lehet.

Az albérlet garantált bukás, mivel egy lakás lakbére már magasabb, mint egy ugyanolyan lakás törlesztőrészlete, és cserébe semmit nem kapsz, míg ha a lakáshitelt visszafizetted, a tiéd lesz a lakás. Még az általad írt példákkal együtt is egyértelműen jobban megéri, ha minden cuccod a sajátod, mert a bérlésen csak bukhatsz.

2023. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
71%

55: Megint tévedsz. A bérleti díj jóval kevesebb mint a törlesztő, ráadásul a vásárláshoz önerő is kell, a bérléshez pedig nem, elköltheted azt a pénzt másra. (40 millás lakás 10 milla önrész, 250.000 törlesztő vagy 140.000 bérlés). Ezenkívül rugalmasságot és nyugalmat kapsz, ha változik az életkörülményed (gyerek, házasság, válás, új munkahely, munkanélküliség) tudsz váltani, nem marad a nyakadon egy óriási hitel.


Túlságosan maradi gondolkodású vagy. Foggal körömmel ragaszkodsz a tégláidhoz, meg tetőcserepeidhez, és észre sem veszed, hogy ezzel irányítanak.

2023. szept. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
70%
#56 Nem igazán vagy tisztában a jelenlegi helyzettel. Legfeljebb akkor magasabb a törlesztőrészlet, mint a lakbér, ha rövid lejáratú konstrukciód van. Magyarországon az emberek nagy része nem ilyen hitelt vesz fel. Igen, van önrész, de akkor is tiéd lesz a lakás, ha kifizetted a hitelt, és onnantól már jóval nehezebben vehetik el tőled. Az tény, hogy a bérlés rugalmasabb, de kockázatosabb is (lásd fentebb), főleg abban a diktatúrában, ami most bontakozik ki az orrunk előtt.
2023. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
73%

Köszönöm 54-es. :)

Rájöttem hogy mivel nincs pénzem így nem tudnak mit elvenni, és így már nem vagyok kiszolgáltatott.

A szomszédom aggódhat hogy majd elveszik a sok pénzét, de tőlem már semmit nem tudnak elvenni.

Bár az is igaz, hogy kénytelen vagyok egy rossz, de biztos munkahelyen rabszolgaként dolgozni mert nincs 1 hónapnyi tatralékom sem, így a bizonytalan munkahelyváltás túl kockázatos.

De legalább most jobb napom lett hogy előnybe vagyok a vagyonosokkal :)

2023. szept. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 A kérdező kommentje:

Igazából mindig van mit elvenni. Ha már itt az oldalon vagy akkor másnem a számítógéped vagy telefonod elvehetik. De ha nincs semmi akkor is. Akkor max a vesédet, vérplazmád stb szintén elvehetik. A kötelező covid vakcináztatás ugyanis bebizonyította, hogy nincs semmiféle önrendelkezési jogunk a testünk felett, ugyanis az állam dönt erről. Nekem pl megmondták anno, hogy vagy beoltatom magam vagy kitesznek az utcára. Azaz vagy szót fogadok Orbán Viktornak és lemondok a testem feletti döntéshozatalról vagy hajléktalan leszek. Ezek közül kellett döntenem.

A sok liberális meg mind tapsolt Orbán Viktor kötelező vakcinázási rendeletén (innen is látszik, hogy mennyire veszik komolyan valójában a komoly kérdésekben az orbán-ellenességet)

2023. szept. 3. 08:21
 60/72 anonim ***** válasza:
34%

57: Megint mellé, ez a maximális, 30-35 éves futamidő volt :) Nyugodtan nézz meg egy tetszőleges hitelkalkulátort te is.


58: Vicces, hogy ahhoz a rendszerhez ragaszkodsz, amelyikben elmondásod szerint semmi tartalékod nincs, így esélytelen, hogy saját lakásod vagy autód, vagy bármilyen magántulajdonod legyen (vagy pont ezért nincs tartalékod, mert kénytelen voltál megvenni egy ingatlant?). Olyan rendszerről viszont hallani sem akarsz, ahol mindezeket tudnád bérelni, akár olyan helyen, ahol nagyobb szükség van a tudásodra, és több fizetést is tudnál kapni.

2023. szept. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!