Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tudunk nemzetben...

Miért nem tudunk nemzetben gondolkodni?

Figyelt kérdés
Elegem van abból, hogy ahelyett, hogy egy nemzetként próbálnánk a problémákat megoldani inkább egymásnak dobáljuk a szart. Nem győzöm hallgatni, hogy "kva gyúcsány, kva óbán, kva fidesz, kva libsik, kva ez-az-amaz. Nem érdekelnek ezek a fogyatékos kifogások. Miért nem tudjuk a politikai identitásunk elé tenni a magyarságot? A reformkorban sikerült. Kossuth a saját ősellenségét is tisztelte, és készen volt együttműködni Magyarországért. Most ez miért nem megy? Én jobber nacionalistaként együtt tudnék működni minden más ideológiát képviselő emberrel, akinek fontosabb Magyarország, mint saját maga ideológiája. Vonában van egyedül a hitem már, remélem nem fogok benne csalódni.

2023. okt. 2. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Valószínű azért, mert már nincs olyan, hogy nemzet.
2023. okt. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az alapvető probléma az, hogy a nem az emberek irányítják a politikát, hanem a politika irányítja az embereket. Az emberek úgy beszélnek, ahogy a pártjuk beszél, úgy vélekednek egy-egy közéleti szereplőről, ahogy a pártjuk vélekedik. Ennek nagyon csúnya következményei lesznek.
2023. okt. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

De,miért?

Hát mert nem ittunk eleget!

2023. okt. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

"Nem győzöm hallgatni, hogy "kva gyúcsány, kva óbán, kva fidesz, kva libsik, kva ez-az-amaz."


Kevesebb időt kéne tölteni neten, ahol ugyanaz a 100 csimpánzagyú élettelen szektás okoskodik minden fórumon.

Nekem van libsi ismerősöm, anarchista, komcsi, fideszes, mi hazánkos és érdekes módon nem vágjuk el egymás torkát hanem tök jól elvagyunk. Fél évig hanyagoltam a politikát, ide se jártam, se más ilyen fórumra, ez idő alatt úgy keltem fel minden reggel hogy csiripeltek a csiripek és a szívemben túlcsordult a boldogság.

Mióta visszajöttem a politikai fórumra pár hete, úgy érzem magam mint egy varacskosdisznó a dagonyában és azt várom mikor dobja le Putyin az atomot hogy vége legyen a világnak.


A gond az hogy a politikusoknak létkérdés hogy az embereket egymás ellen uszítsák, ebből élnek, mert lusták elmenni a cérnagyárba. És mindig lesz egy agymosható buta réteg akik felülnek a vonatra.

2023. okt. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4, ebben igazad van. Élőben én is sok liberalist ismerek, viszont volt aki már elküldött engem a picsába, mert elmondtam a veleményem. Viszont úgy érzem, hogy az emberek itt adják ki az igazi énjüket, valóságba nem mernek elküldeni mindenki mást az anyja valagába.
2023. okt. 2. 18:06
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Ez valahogy így működik:

[link]


Valahol az is érthető hogy a sikertelen és frusztrált kisember számára az internet egy olyan mátrix ahol bárki lehet, még egy mindenkit kiosztó terminátor is.

2023. okt. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Elfelejtünk egy apróságot. Az ember a legalkalmazkodóbb lény a világon, ezért jutott idáig. Egyben ez a tulajdonsága teszi lehetővé a legdurvább diktatúrákat. És a vicc az, hogy a világ létezése e kettőn alapul, mert egyensúly nélkül nincs univerzum.

A politikus egy, a fejlődés által kitermelt szerep, ami nélkül nem létezne emberiség egy (meglehetősen alacsony) szint felett. A politikus dolga ugyanis a sok ember együttes működésének szervezése, ami nélkül igan gyorsan visszasüllyedne az ember az állati sorba.

Csakhogy van gonosz ember is (most nem mennék bele, mitől, de van rá ok), a politikusok között is, és ha egyben okos (ami lehetséges), hamar rájön, az alkalmazkodóképesség kihasználható. A kihasználás ugyan mindig véges, de ez az időtartam elég sokszor nagyobb egy ember élethosszánál, ezért a politikus (de bárki más is) mondhatja, az nem számít, mi lesz a halálom után, csak addig történjen minden a saját igényem szerint. A többi meg alkalmazkodik, akár úgy, hogy belehal.

Nálunk most éppen ez az állapot van, ls sikerült olyan mélyre menni, hogy eltart egy két generációóig a visszakapaszkodás. Feltéve, hogy nem jön közbe semmi, és ennek van a kisebb esélye.

2023. okt. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Talán, mert igazából már nincs erre igény?

Nézd meg kicsiben:

A párkapcsolatokban is rendre egyik fél az egyik-, a másik fél a másikban bújja pl.: a netet, ahelyett, hogy együtt lennének.

Így nézve meg aligha várható változás.

2023. okt. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon leegyszerüsítve: Már rég nem a hazafias érzések motiválják a politikai vezetőket, hanem a pénz és a hatalom. Ennek megszerzéséhez pedig nem az összefogáson, hanem a megosztáson át vezet az út. "Oszd meg és uralkodj!".


A recept leegyszerüsítve a következő:

- Tedd meg a minimumot, ami ahhoz kell, hogy működjön az ország

- Hitesd el az emberekkel, hogy nélküled sokkal rosszabb lenne

- Tegyél zsebre annyi lóvét, amennyit csak enged a rendszer

2023. okt. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Kedves kérdező, hogy akarsz úgy együttműködni ideológiamentesen, ha szerinted X viszi előre a magyarságot, míg a másik szerint X árt neki? :)
2023. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!