Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tudunk nemzetben...

Miért nem tudunk nemzetben gondolkodni?

Figyelt kérdés
Elegem van abból, hogy ahelyett, hogy egy nemzetként próbálnánk a problémákat megoldani inkább egymásnak dobáljuk a szart. Nem győzöm hallgatni, hogy "kva gyúcsány, kva óbán, kva fidesz, kva libsik, kva ez-az-amaz. Nem érdekelnek ezek a fogyatékos kifogások. Miért nem tudjuk a politikai identitásunk elé tenni a magyarságot? A reformkorban sikerült. Kossuth a saját ősellenségét is tisztelte, és készen volt együttműködni Magyarországért. Most ez miért nem megy? Én jobber nacionalistaként együtt tudnék működni minden más ideológiát képviselő emberrel, akinek fontosabb Magyarország, mint saját maga ideológiája. Vonában van egyedül a hitem már, remélem nem fogok benne csalódni.

2023. okt. 2. 17:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy 10-es nagyon jól rámutatott, itt az a gond, hogy mindenki másban látja azt ami a nemzetben gondolkodást jelenti és bizony te sem vagy más kérdező.

A legtöbb ember valójában az ország, a nemzete javát szeretné. Azt is hogy ennek érdekében legyen összefogás. Csak éppen mindenki úgy gondolja, hogy az a jó út ahogy ő szeretné és a többiek változtassanak, a többiek csinálják ugyanúgy.

Nekem is van nagyon jó barátom akivel alapvetően a politika két oldalán állunk. A valóságban viszont mindenben azonosan gondolkodunk, a családról, hazáról, értékekről, stb. Csak amíg én azt gondolom hogy az általam támogatott politikai csoport szolgálja ezeket, addig ő meg abban bizonyos, hogy épp ellenkezőleg, akik a politikában velük szemben álló csoportot alkotják.

Ezért tudunk barátok lenni, mert ugyanazt tartjuk értékesnek, fontosnak, megvalósítandónak, a politikusokban, pártokban gondolkodunk másképpen csak, hogy kik szolgálnák ezt valójában. És ez nem is fog változni, hogy majd 30 éve így van.

2023. okt. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
29%
Azért nem tudunk mert az embereknek csak egy a fontos, igen így van az pedig nem más mint a pénz. Ilyen egyszerű. Az emberek még a lelküket is eladnák egy kis pénzért.
2023. okt. 3. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!