Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor kulturális...

Orbán Viktor kulturális keresztény?

Figyelt kérdés
Vajon csak "pózerkedik" a kereszténységgel, vagy tényleg mélyen vallásos?

2023. okt. 5. 22:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem még kulturálisan sem az... Amolyan propaganda ez nála.

Farizeusnak sem mondanám, mert a farizeus az, aki látszólag mereven betart minden törvényt, de közben lenéz és gyűlöl mindenki mást. De Viktor nem tart be kb. semmilyen evangéliumi parancsot.


"Viszont Semjén Zsoltiról már elhiszem, hogy istenhívő ember."

Volt "szerencsém" még 2021-ben a Hősök terén a pápai misén Zsoltikát és az egész sleppet aránylag közelről látni. Katasztrófa volt, hogy mennyire nem tudtak viselkedni, fogalmuk nem volt, hogy mikor mit kéne csinálni és hogy hol vannak... Ott látszott csak igazán, hogy mennyire idegen ez tőlük. Ami nem baj. Én sem tudnék hirtelen mit csinálni mondjuk egy zsidó istentiszteleten, de akkor nem mutogatom magam az első sorban, hogy mekkora hívő zsidó vagyok.

2023. okt. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
„Keresztényként nem kötelességem hagyni, hogy becsapjanak, de kötelességem, hogy harcoljak az igazságért és az igazságosságért.” — Adolf Hitler
2023. okt. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem az. Aki olvasta a Bibliát, tanításokat, tudni fogja, hogy semmi köze ehhez. Az, hogy valaki a gyülöletét, zsarnokságát keresztény értékrendként próbálja feltüntetni rég rossz. A homofóbia, kizsákmányolás, kirekesztés sehol sem áll a Bibliában, de “keresztény” Orbán Viktor mégis ezeket teszi. Én igaz kereszténynek vallom magam, nálunk az elfogadás, becsületesség és mindenki szeretete van előtérben. Mindannyian bűnösök vagyunk, miben “rosszabb” egy meleg ember egy tolvajtól, vagy hazugtól? Semmivel. A Biblia mindenre azt mondja, hogy rossz mégis az álkeresztények kb csak az LMBTQ-ra ugranak. Hogyan tudod hangosan gyűlölni a melegeket, miközben magad is kiabálsz a gyerekeiddel, vered az asszonyt, és szemrebbenés nélkül hazudsz a másik szemébe, meg zsebrevágod a földön talált 5000 forintot.

Nagyon szomorú. A Biblia lényegében egy útmutató az élethez és mindenkinek megvan a saját kis gondja. Viszont aki elfogadja Jézus áldozatát, örök élete lesz a Királyságában. Nem attól, hogy hangosan b*z*zol másokat az utcán, mert a Biblia szerint bűn melegnek lenni.

2023. okt. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
5%
Ő egy nagy hős. Európa utolsó nagy reménysége
2023. okt. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!