Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A történészekre és a történele...

A történészekre és a történelem-szakos hallgatókra jellemzőbb, hogy szélsőjobbosok és/vagy ilyen régies eszmékben hisznek?

Figyelt kérdés

2023. okt. 9. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Igen, mert ők tanult emberek. Tudják mi a jó.
2023. okt. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A többségre szerintem nem jellemző, de mindenképpen jelen vannak ezek az emberek köztük. Én régészetet tanultam, szóval csak részben volt rálátásom a történészekre, de nekem is feltűnt, hogy általánosságban több volt köztük a konzervatív és a szélsőjobbos is, mint köztünk. A régészethallgatók többsége szerintem kimondottan liberális.
2023. okt. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Történelemszakon végeztem. Én nem vettem észre, hogy több szélsőjobbos vagy "régies eszmékben" hívő (jelentsen ez bármit) lett volna nálunk, mint máshol. Voltak ilyenek, de nem többen, mint amúgy máshol.
2023. okt. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%
Igen, mert hozzáértők és tájékozottak.
2023. okt. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%

Tapasztalatom szerint igen, a történelem szakosok túlnyomórészt szélsőjobberek.

Ez a népcsoport érdeklődik a történelem iránt, én meg leszarom, mert a több száz évvel ezelőtti dolgok ma már nem relevánsak, sőt már a 40 évvel ezelőttiek sem, annyira gyorsan változik nagyot a világ...

2023. okt. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hypno ***** válasza:
73%

Egy történész, vagy történelem iránt valóban érdeklődő bárakárki - ha nem teljesen hülye - akkor az írott történelem tanulmányozása alapján pontosan tisztában kell hogy legyen vele, hogy milyen következményekkel jár a szélsőséges eszmék térnyerése.


Ha ennek ellenére szélsőséges és/vagy szélsőségesen konzervatív, akkor pszichopata, vagy szociopata.

2023. okt. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!