Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van betiltva a nemesség?

Miért van betiltva a nemesség?

Figyelt kérdés
Ha nem jár plusz jogkörrel, akkor mi értelme tiltani, hogy valaki úgy írja a nevét, ahogy akarja? Magyarországon. Bármi lehet a nevem az Asztal Széklábtól kezdve a Aszaltszilváig de gróf nem lehet az ember? Ennek mi értelme? Kb. be van tiltva egy társadalmi osztály. Ilyen jogállamban, hogy lehet?

2023. okt. 13. 22:12
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
17%

15. Ez nem úgy működik. A családom nemesi származású, nagyobb nevű családnak is vagyunk egyenes ágú rokonjai. (Fuggerek)


Itthon azért tilos felvenni bizonyos neveket, mivel törvény tiltja. Az 50-es évek óta a nemesség üldözve van, tönkre van téve. Rákosi korszak nagyon jót tett az ilyen családoknak, mint a miénk.. a mi házunk is allamositva lett, lelakták a lakók majd még ők kaptak pénzt mi meg semmit.


Módszeresen lettek a nemesi családok leépítve,vagyonuk elkobozva.

2023. okt. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
0%

"ha hivatalosan írja valaki a nevét Grófnak, akkor megbüntetik"

Ha hivatalosan nem a neve része, hogy Gróf, mégis odaírja, amikor a hivatalos nevét kérdezik, akkor jogos a büntetés.


"Pedig lehet valaki, igazgató, tábornok, képviselő, elnök Úr is. Akkor ezt miért ne írhatnák hozzá?"

Az ilyesmi nem a hivatalos név része. Már csak azért sem, mert miközben valaki mondjuk igazgató, lehet valaminek az elnöke is: és akkor az a neve része szerinted, hogy igazgató vagy az, hogy elnök?


"szerinted a visszavonult tábornoknak a neve része a "tárbornok" szó?"

Szerintem nem, de nem az számít, hogy szerintem mi van, hanem - mivel a jogállamról beszélünk - az a kérdés, hogy jogilag rendezve van-e, hogy az is a neve része. Ha igen, akkor része a nevének. Ha jogilag nincs nyoma, hogy a neve része lenne, akkor meg nem az. Így működik a jogállam.

2023. okt. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:

22-es,


"Ha hivatalosan nem a neve része, hogy Gróf, mégis odaírja, amikor a hivatalos nevét kérdezik, akkor jogos a büntetés."


Nem jogos a büntetés, ne játszd már a debilt, épp azt akarom, hogy hivatalosan is írhassa így a nevét. Jól elvagy a fejedben lévő gondolatokkal? Meg a szándékos félreértéssel?


"Az ilyesmi nem a hivatalos név része. Már csak azért sem, mert miközben valaki mondjuk igazgató, lehet valaminek az elnöke is: és akkor az a neve része szerinted, hogy igazgató vagy az, hogy elnök?"


Még egyszer elmondom, ne azon kattogj, hogy az általam nem helyeselt rendszerben miért helytelen ami szerintem helyes. Mondom, ne játszd a hülyét. Amit felvetettél pedig a simán megoldják ma is. Ha valaki több mindent is visz, akkor mindig a legmagasabb címet írják ki. Régen is megoldották, ha császár is volt és király is, császárnak nevezzük. Kb. mindenki tudja aki a mindenkori közélettel egy kicsit is foglalkozott.


"Szerintem nem, de nem az számít, hogy szerintem mi van, hanem - mivel a jogállamról beszélünk - az a kérdés, hogy jogilag rendezve van-e, hogy az is a neve része. Ha igen, akkor része a nevének. Ha jogilag nincs nyoma, hogy a neve része lenne, akkor meg nem az. Így működik a jogállam."


Nem, a jogállamban a doktrinális elképzelésnek kell érvényesülnie. A jog az erkölcs leképződése, és annak is kell lennie. Tehát ha felvilágosodás értékeit vallja a magyar állam (deklaráltan azt vallja), akkor a liberalizmus szellemében engednie kéne, ha nem, akkor meg azért, mert nem az. Te összekevered a jogszerűséget a jogállammal. Pl. a krími tatárok kiirtása is jogszerű volt, de nem jogállami. Te gyakorlatilag azt mondod, "az a jó ami van, mert az van", ez hülyeség. Én meg épp azt mondom, ha gáz, nem így kéne lennie. Nem az a kérdés, hogy "jogilag rendezve van-e", majd akkor hoznak egy törvényt, és akkor az úgy van? Könyörgők, akkor Kim Dzsong Un tud egyszerre két helyen is lenni? Mert Észak-Koreában ez benne van a törvényben. Szerinted ezek szerint tud, mert törvényes.... HÁT AKKOR MEG KELL VÁLTOZTATNI A TÖRVÉNYT, HOGY JÓ LEGYEN. Szerintem ha akarod megérted ami írok. Jogilag kéne, hogy legyen, akkor legyen megváltoztatva, senki nem beszélt arról, hogy ez olyan lenne mint az eső, elered és kész. NEM, ez a törvényt meg kell változtatni. Hanem arról, hogy miért ez a törvény. Szóval nem így működik a jogállam és nem ez. Minek csinálsz úgy mintha ami a törvényben van, az egyetemes természeti törvény lenne, és, hogy miért kell így alkalmazni? Itt arról van szó, hogy miért EZ a törvényt, és miért rossz.

2023. okt. 14. 21:52
 24/51 anonim ***** válasza:
0%
21 és milyen jól tették, a Ruszkik ki is nyírták a cári családot, nagyon helyesen
2023. okt. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
30%

24. Neked miért probléma ez?


Köszönöm a lepontozást, de a családom a közt szolgálta. Papok, tanítók és katonák voltak. Nem kacsalábon forgó palotánk van.


Neked miért fáj, ha valaki nemesi leszármazott?

2023. okt. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
25-ös, teljesen igazad van. Remek emberek lehettek.
2023. okt. 14. 23:15
 27/51 anonim ***** válasza:
88%

27. Nem dicsekedni szerettem volna, de büszke vagyok rájuk. Szerintem ez igazi érték.



Ükapámat az MTA tagjává választotta és XI. pius pápa pro eclesiai díjjal jutalmazta az egyházért tett munkásságáért. Költő volt, író, iskola igazgató Zólyomban. 🤗


Ha nem erre lennék büszke, mire lehetnék még?

2023. okt. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:
Pontosan, az enyém meg Horthy testőre volt. stb. Jól gondolod, abszolút.
2023. okt. 14. 23:25
 29/51 anonim ***** válasza:
0%

29. Gratulálok, ez is nagyon szép dolog. A sok károgó meg csak irigy..


Aki meg kiírtásról ír, azt kellene eltörölni a föld színéről...

2023. okt. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:
Így van.
2023. okt. 15. 00:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!