Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van betiltva a nemesség?

Miért van betiltva a nemesség?

Figyelt kérdés
Ha nem jár plusz jogkörrel, akkor mi értelme tiltani, hogy valaki úgy írja a nevét, ahogy akarja? Magyarországon. Bármi lehet a nevem az Asztal Széklábtól kezdve a Aszaltszilváig de gróf nem lehet az ember? Ennek mi értelme? Kb. be van tiltva egy társadalmi osztály. Ilyen jogállamban, hogy lehet?

2023. okt. 13. 22:12
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
0%

"Szívesen beszélgetnék azokkal, akik lemondó, bunkó módon beszélnek a másikról."

Úgy érted, pl. magaddal? Vagy szerinted az nem lemondó, bunkó szöveg, hogy "itt Magyarországon mindenki mindent irigyel a másiktól"?

2023. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
12%

41. Sajnos ez a magyar mentalitás. Nem csak én gondolom így, de nyugodtan kérdezz utána.


Ugyan kíváncsi lennék, 31-es miért táplál ekkora gyűlöletet azok felé, akik nemesi leszármazott emberek.

2023. okt. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
0%

"ez a magyar mentalitás. Nem csak én gondolom így"

Azt tudom, de attól még nem lesz igaz, hogy "ez a magyar mentalitás".

A magyarok is csak pont ugyanannyira sokfélék, mint más nemzetek tagjai. Kár általánosítani.

2023. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
13%
43. Az itt olvasottak alapján támaszd alá az ellenkezőjét. Szívesen várom. :)
2023. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván nem fogom, hiszen már írtam, hogy semmi értelme általánosítani.
2023. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
9%

45. Nem fogod, mert nem tudod.


Nem tudod alátámasztani hogy nincs igazam. Így érvényét vesztette egy "vita". :)


Szép estét kívánok. A károgóknak is, akik irigyek. :)

2023. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
0%

"Nem fogod, mert nem tudod. Nem tudod alátámasztani hogy nincs igazam."

Vagy csak van jobb dolgom is.

2023. okt. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
18%

Kedves kérdező!

Miért legyen érvényben egy feudalista törvény 2023-ban? Azért nincs, mert egy szekuláris, elvileg demokratikus államban semmi értelme nincs a nemesség intézményének. Megjegyzem most is el tudsz dicsekedni azzal, hogy ki volt és mit tett az ükapád, maximum senkit nem érdekel.

2023. okt. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
Utolsó, rosszul gondolod, először is, nem fuadalista, ilyen szó nincs. Másrészt totál félre érted, itt nem egy törvény életbe léptetéséről beszélünk, hanem egy törvény eltörléséről. Megjegyzem, mem eldicsekszem, hanem van akit érdekel. Nem lehet mindneki zsellér. Egyrészt. Másrészt meg a számos Nyugat-Európai államban ami nem monarchia alapból, nincs tiltva a nemesség. Attól, higy valami szekuláris még nem kell kell tiltani, hogy hivatalos úton úgy írhassa a nevét, ahogy akarja. Sokat tanulhatnátok ti Kelet-Európai kommunisták a franciáktól.
2023. okt. 26. 08:57
 50/51 anonim ***** válasza:
11%

49 kérdező.


Sajnos ők nem értik amiről beszélünk. Csak Magyarország van teljesen gazdaságilag és szellemileg lemaradva a Nyugattól, Ausztria közelébe nem érünk.


Egyébként ott még én is fel tudnám venni a nemesi címet is. :)

2023. okt. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!