Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha pl. beteg lennék és nem...

Árokpart kérdése:

Ha pl. beteg lennék és nem sürgősségi ellátás keretében, hanem kihívnám magamhoz a dokit, hogy ne kelljen bemennem a rendelőbe és ha kijönne a rendelése előtt egyébként másik településről és megvizsgálna akkor benzinpénzt szabad neki adni önként?

Figyelt kérdés
Ugye akkor ez így ebben a formában nem minősólne hálapénznek igaz, mert így nem azt kérném, hogy más beteg kárára és nekem előnyt nyújtva a rendelési idő rovására jöjjön ki. A kérdés természetesen elméleti., szerencsére jelenleg nem vagyok beteg.
2023. okt. 24. 23:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Tehát szabadna neki adni vagy sem.
2023. okt. 24. 23:18
 2/8 anonim ***** válasza:

Árokpart, mit nem értesz azon, hogy tilos a hálapénz?

Ha adni akarsz neki pénzt akkor adjál, csak ne hozd kellemetlen helyzetbe! Vegyél neki egy üveg bort vagy doboz bonbont és tedd a csomagolásába, vagy valami olyan módon ahol nem merül fel hogy pénzt akart tőled elfogadni.

Nem szabadna neki pénzt adni a törvény szerint és őt büntethetik meg érte ha pénzt fogad el.

2023. okt. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem mint a viszgálatért szeretnék neki pénzt adni, hanem a benzinköltségét szeretném kifizetni. Az csak nem baj?
2023. okt. 24. 23:40
 4/8 anonim ***** válasza:
De baj. Ez a hálapénz, tök mindegy minek nevezed.
2023. okt. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem hálapénz, mert nem a munkahelyén és nem rendelési időben történik, mellesleg nem a vizsgálatomért fizetnék, hanem a nemzinköltségét fizetném ki munkaidején kívül.
2023. okt. 24. 23:47
 6/8 A kérdező kommentje:
benzinköltségét
2023. okt. 24. 23:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Árokpart, megismétlem, hátha az segít.

EZ A HÁLAPÉNZ.

Az amikor az orvosnak pénzt adsz mert ellátott, miközben nem kellene az ellátásért fizetned. EZ a hálapénz akkor is ha benzinpénznek nevezed.

Ezért mondtam, hogy adj neki ajándékot amibe te tehetsz pénzt és azt ő akkor nem tudja amikor elfogadja, csak később, és ezért ő nem hibáztatható miatta.

"Az Egészségügyi törvény 138/A. §-a tartalmazza az egészségügyi tevékenység ellátása során elfogadható juttatásokra vonatkozó szabályokat. Eszerint az egészségügyi dolgozó (például orvos) vagy egészségügyben dolgozó (az egészségügyi szolgáltatások üzemeltetésében részt vevő személy) az egészségügyi szolgáltatás nyújtásáért-, illetve az egészségügyi szolgáltatás nyújtása alatt vagy azt követően semmilyen pénzbeli, gazdasági szolgáltatás keretében nyújtott vagy természetbeni ellenszolgáltatást, vagy egyéb előnyt nem kérhet, illetve nem fogadhat el. Kivétel ez alól, hogy a fenti személyek a szolgáltatás nyújtását követően egy alkalommal (folyamatos benntartózkodás mellett végzett, hosszú ideig tartó egészségügyi szolgáltatás esetén pedig két alkalommal) elfogadhatnak olyan, ajándékként adott tárgyat, amelynek értéke nem haladja meg a mindenkori minimálbér havi összegének 5%-át”, vagyis jelenleg 8.370 forintot."

[link]

2023. okt. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es Ezt értem azt természetes , hogy bent a rendelőbe ez TB alapon jár, viszont a saját lakásomba hacsak nem vagyok sürgősségi eset és nem vagyok nagyon rosszul csak kényelemből a rndelési ideje előtt szeretném letudni az egészet és a saját lakásomban, akkor ez alanyi jogon nem járna.
2023. okt. 25. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!