Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy nagy cégnél arányaiban...

Egy nagy cégnél arányaiban mekkora lehet azoknak a száma akik nem magyar állampolgárok?

Figyelt kérdés

Főleg gyárakra gondolok, mert dolgoztam ilyen helyen és ott olyan 10%-ra tettem az ukránok számát és mintha új törvényben lett volna erre valami kitétel, hogy 20%-a lehet vendégmunkás egy gyár dolgozóinak. De most erre van valami szabály? Talán egy másik EU-s ország dolgozóit nem is lehet megkülönböztetni ilyen módon törvényileg.

Most országosan 110 ezer külföldi dolgozik, most ez átlagban olyan 2,5% körüli szám lenne.

[link]



2023. okt. 27. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Akkumulátorgyárak pl. tele vannak filippínókkal. Ott akkor 99%?
2023. okt. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
80% körüli.
2023. okt. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Konkrét cégre lehet csak megmondani, mert változó.

De ha veszzük pl a 2 nagy autóalkatrész forgalmazót budapesten.

Az unix központi raktárában a fizikai állományban dolgoznak kb 450-500an és nincsen vendégmunkás mindenki magyar.


A bárdi autó központi raktárában a fizikai állomány kb 550-600 fő és maximum 10% a magyar. A többiek ukránok, kirgizisztániak, indonézek.



És nem. Nincsen szabályozva.

A jobbik harcolt sokáig az úgynevezett 10% törvényért.

Hogy adott cégnél a vendégmunkások szama ne haladhassa meg a magyar munkavállalók 10%át, de a fidesz minden alkalommal lesöpörte a törvényjavaslatot.

2023. okt. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a saját példámat tudom megmondani: egy multinál vagyunk, a csoportomban 17-en vagyunk, ebből négyen nem magyarok, kettő csak részben magyar, ez nagyjából akkor a harmada.
2023. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!