Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobboldali politikusok...

A jobboldali politikusok miért hisznek abban hogy az LMBTQ dologtól (pl egy könyv, stb) lesz meleg valaki vagy valaki gyermeke? Ezt a szavazók között ki hiszi el? Erre van bizonyíték?

Figyelt kérdés

#jobboldal #LMBTQ #Gyermekvédelmitörvény
2023. nov. 3. 13:00
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok benne biztos, hogy a Fideszhez hasonló pártok jobboldaliak. Őszintén szólva jobban hasonlít az ideológiai rendszerük (rendszer, hagyjuk már, katyvasz az egész) az NSDAP szellemiségéhez, legfeljebb nem annyira szélsőséges.


A populista pártok az érzelmekre, és elsősorban a félelmekre építenek. A klsszikus felállás az, hogy keresnek egy ellenségképet, majd azt állítják, hogy kizárólag ők képesek megvédeni tőle téged, mint választót. Általában zsigeri félelmekre leghatékonyabb építeni, ezek egyike a homofóbia.


A recept bámulatosan egyszerű, képt hozzávalója van. Az egyik az LMBTQ közösség, akik eleve az elfogadásukért küzdenek, tehát kiválóan lehet ellenük hergelni a népet. A másik érzelem, az, hogy minden szülő "normális" gyereket akar, akivel nincs semmi baj, és ha nem heteroszexuális, akkor az nyilván baj, hiszen akkor a támadott közösség tagja lesz. Innen már csak egy apró hazugság, hogy az LMBTQ közösség meg akarja "szerezni" a gyerekeket, és készen is van a tökéletes ellenség.


Védekezni érdemben nem tud, a szavazóbázis döntő többsége csak másod-harmadkézből ismer a közösséghez tartozókat, tehát be lehet mutatni a propagandán keresztül, és nem kell igazat mondani. Mivel a közösség tagjaival amúgy nem találkozik a szavazóbázis, sikeresen lehet dehumanizálni is, és el lehet hitetni, hogy a módszerek működnek, hiszen nincs objektív mérce, amin ezt be lehetne mutatni. Pláne nem ilyen rövid idő alatt.


A propagandát fogyasztó, és főleg azt kritika nélkül elfogadó választó meg azt érzékeli, hogy meg van védve, mert "intézkedve van". Ezeket az embereket lehet(ett) rávenni, hogy kimenjenek és gyűlölködve nézzék a sárga csillagos menetet a gettóba, és aztán a vonatra.

2023. nov. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
#11 akkor ez olyan nesze semmi fogd meg jól az egész?
2023. nov. 3. 13:56
 13/32 anonim ***** válasza:
40%

"az eltérő szexuális magatartésformákat normálisnak állítja be"

se normálisnak se abnormálisnak nem állítják be csak közlik, hogy van ilyen és hagyják őket élni.

2023. nov. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
76%

A legtöbb nem hiszi ezt, pl a Fidesz, ők csak bűnbakot keres, egy ellenségképet, ami ellen lehet hangolni a primitívebb embereket, amire lehet terelni a figyelmet a gazdasági katasztrófa helyett.

A migatyánkos majmok, meg dórikáék lehet hogy nem csak játszák a hülyék, egyre valószínűbb hogy tényleg ennyire ostobább.

2023. nov. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
9%

"se normálisnak se abnormálisnak nem állítják be csak közlik, hogy van ilyen és hagyják őket élni."


Szerintem amit csinálnak az nem arról szól hogy "közlik" hanem arról hogy agresszívan reklámozzák. És pont olyan helyeken ahol a célközönségnek nincs lehetősége tiltakozni ha nem érdekli a reklám.

Ha nekem mint felnőtt embernek akarnak előadni egy ilyen propaganda szöveget akkor vagy felállok és otthagyom vagy ha erőszakoskodik akkor elküldöm a jó édes anyjába.

Egy általános iskolás gyerek nem tehet ilyet, mert neki kötelező az iskolai jelenlét. Nem tudom mit tennének a tanárok ha tennék egy nyilatkozatot hogy nem járulok hozzá a gyerekem LMBTQ témákkal kapcsolatos oktatásához, tájékoztatásához.

2023. nov. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
89%

"gyerekem LMBTQ témákkal kapcsolatos oktatásához, tájékoztatásához"


Nehogy véletlenül a gyereked kevésbé legyen gyökér, mint te.

2023. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
17%

Az senkinek sem probléma ha én döntöm el hogy a gyerek melyik istenhez imátkozzon vagy ne imátkozzon egyikhez sem. Ez ellen nincs sehol sem tüntetés.

De ha én akarom elmondani a gyereknek hogy mint gondolok a gender elméletről akkor már gyökér vagyok. Mert erről nincs jogom a gyerekkel beszélni szerintük csak a mélyen tisztelt lmbtq-nak.

2023. nov. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
89%
#17 szerintem az is gyökérség, hogy a gyerekre rákényszerítenek egy vallást. Nem az ismeretét. Hanem hogy vakon kövesse. Néhány hónaposan megkeresztelik, semmi beleszólása nincs a gyereknek kesobb se, max ha felnőtt lesz. Szerintem ez ugyanolyan gyökérség.
2023. nov. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
83%

"agresszívan reklámozzák"

hol reklámozzák agresszívan ?

2023. nov. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
52%

Mert vagy annyire sötétek, mint az éjszaka, (migatyánk) vagy csak a figyelmet akarják elterelni a diktatúráról és a gazdasági-szociális problémákról


Minden szexuális orientáció és némi identitás normális, mivel az egyén nem él tőle nehezebben (csak ha homofóbia van), míg a fogyatékosságtól nehezebben él az egyén, de az ő jogaikat is segíteni kell

2023. nov. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!