Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosok miért nem látják...

A balosok miért nem látják be, hogy a piszkálódás az élet része és nem lehet politikai korrektség jegyében betiltani?

Figyelt kérdés

Igazából minden emberi közösségben vannak csipkelődések és egyfajta hierarchia. Ez már gyerekeknél is látszik, hogy ki a dominánsabb a homokozóban és szerintem az is fontos, ha a szülő észreveszi, hogy a gyereke konfliktusba keveredett egy másik gyerekkel, akkor hagyja, hogy rendezzék le egymás közt, amíg nincs fizikai bántalmazás, mert csak így tanulja meg az illető, hogy érik majd ilyen dolgok az életben és ki kell állnia saját magáért bizonyos helyzetekben, nem várhatja el, hogy majd más megoldja helyette.

A tinédzsereknél is ugyanez megy, persze, hogy mindenkit érdekel ki kivel szexel és cikizik azokat, akik későn vesztik el a szüzességüket vagy nem sikeresek az ellenkező nemnél. Az ha valaki kövér vagy meleg és más, mint a többi, azt is sokszor szemébe mondják egymásnak a serdülők, felnőttként persze már meg kell játszani, hogy nem vesszük észre. A sok érzékenyítő kampány szerintem ezért is káros, egyszerűen nem lehet azt csinálni, hogy teljesen hétköznapi piszkálódásokat kriminalizálunk, mert nagyon kontraproduktív lesz. Ez az élet része, mindenkinek meg kell tanulnia feldolgozni, ha beszólnak neki mások.



nov. 27. 13:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Az intézményesített kirekesztés kicsit több a piszkálódásnál.


Én értem, hogy vannak túlkapások a politikai korrektség jegyében, de ettől még egy javarészt nagyon hasznos dologról van szó.

nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Azért a fidesz már túlzásba viszi az ellenzék szidását.
nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Én most irásba adom, hogy belátom.


De, ha kimegyek a boltba, ettől sem lesz olcsóbb a kenyér.

nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 árokpart ***** válasza:
87%
Ez így nem igaz. A felnőtt életben a beszólást garázdaságnak, illetve zaklatásnak nevezi és bizony büntetik.
nov. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szép sorjában.


A gyerekek a szülők, és már - rájuk nagy hatással lévők példáját követik.


Ha a szülő kirekesztést, agressziót, stb. tanít, akkor a gyerek is olyanná válik a közösségében, ha ő lesz a domináns.


Azonban ha a szülő felelősséget tanít, ill. azt, hogy a gyengébbet védeni kell, a "butábbat" tanítani, akkor vezéregyéniség nem verekedéssel, cikizéssel, éri el a csúcsot, hanem konstruktív vezetéssel: csapatvezető lesz. Ami stimmel, hogy mindkettőben elérheti a maga vezető szerepét, a különbség, hogy az egyikben nem mindenki boldog, a másikban viszont igen, és kiegészítik egymást.


A bullying egyértelműen rossz, és a Fidesz ezt műveli többek között - ráadásul a kereszténységgel hivatkozva.


Ez az országot és a társadalmat is tönkreteszi.


Én baloldali liberálisként tökre el tudnék fogadni egy jobboldali konzervatív kormányt, ha az nem leuralni akar, hanem vállalja a felelősséget, azt teszi, amiért felesküdött Isten őt úgy segéljével, és nem árulja el a hazáját.


Sajnos nem ez teszi. A bullying nem csak annak rossz, aki elszenvedi, hanem annak a köznépnek, bandacsicskákank is, aki csinálja, csak őket elvakítja az, hogy bullyingolhatnak, de közben őket is éppúgy megkárosítják. Ha egy kicsit lecsendesednének, tudatosabban élnének, és leülepedne a vízben az iszap, látnák, hogy közben mi is történik, és nagyon nem tetszene nekik sem. Ezért csinálja Orbán, hogy mindig van valaki, akit bedob csalinak.

nov. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Amit "normálisnak" tekintünk az iskolában a tinédzserek között, egy munkahelyen már simán kirúgással vagy feljelentéssel is járhatna zaklatás miatt. Szerintem ezt a felnőttek körében egy nagyságrenddel kevésbé toleráljuk már, szóval egyáltalán nem az élet része. Én őszintén sokkal gondolok vissza az általános iskolára, hogy mik meg nem történtek ott. Azóta se találkoztam hasonló mértékű zaklatással és lelki terrorral egész életemben.


Persze szerintem is rossz, ha valaki olyan törékeny, mint egy hópehely, de azért neveljük is már a fiatalokat. Ha valaki szar arc a többiekkel szemben, akkor az nem elfogadható és ezt a tudtukra kell adni.

nov. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen...

Az én iskolámban is nagyon durva dolgok történtek. Aztán hallottam egy ismerősöm sztoriját, és nagyon elgondolkodtam.

Náluk a tesitanár mániája az volt, hogy a leglassabb fiúnak is gyorsabbnak kell lenne futásban a leggyorsabb lánynál. Nyilvánvaló hülyeség. Főleg, hogy van az osztályban egy kövér srác, aki nem bír rendesen futni, főleg, mivel a futás technikáját nem tanítják, csak elvárják. Erre mit csinált az osztály?! A lányok a srácot nem megelőzve "kocogtak" ami inkább sétálás volt. Végül is teljesült a tanár óhaja.


Szerinted melyik közösségből jönnek ki egészségesebb felnőttek? Miért kell, hogy beteg legyen a társadalom?! És hangsúlyozom: azok is betegek, sérültek, akik szükségét érzik annak, hogy másoknak sérülést okozzanak.


Ez a vagy ő vagy te agyament gondolkodásmódot erősíti, míg a normális a szolidaritást erősíti. A vagy ő vagy te gondolkodásmódot szeretik a diktátorok, és rettegnek a szolidaritástól. Ugyanis a szolidaritást érző emberek felháborodnak másokat ért igazságtalanságán is, kiállnak másokért is, és nem lehet velük megcsinálni hogy egyesével bekapják őket. a vagy-ő vagy ént szép sorban megehetik, és még kárörömködnek is egymáson, hogy most a másikból mekkorát haraptak.


Szerinted kérdező, melyik az egészségesebb, normálisabb? Komolyan érdekel a véleményed, és érvelésed.

nov. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a szolidaritás dolog mese habbal, az emberi természet egyszerűen másképp működik. A világot mozgató rúgók a bírvágy, kéjvágy, hatalomvágy. A gazdagok is mindig arra törekszenek, hogy még gazdagabbak legyenek és eszük ágában sincs a szegényebb társaikon segíteni, max csak PR fogásként jelképesen. Azokat akik sikeresek a szexuális piacon is teljes mértékben hidegen hagyja, hogy mások nem tudnak ismerkedni és még sorolhatnánk. Akár csak itt a fórumon is látható mennyi rosszindulat van egymás iránt mindkét oldalon. Naiv elképzelés, hogy ezt meglehet változtatni.
nov. 27. 14:44
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szimplán cinikus vagy. Rengeteg jóság is van az emberekben, csak nem vagy nyitott rá, hogy ezt is meglásd. Nem mondom, hogy minden játék és mese, de azért nem minden negatív.


"Azokat akik sikeresek a szexuális piacon is teljes mértékben hidegen hagyja, hogy mások nem tudnak ismerkedni és még sorolhatnánk."


Mégis mi lenne a kötelességünk egy ideális világban szerinted? Szexelnünk kellene random emberekkel a szolidaritás jegyében? :D

nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

... mert itt nem az van, hogy a balosakat eszegeti a fidesz, hanem hogy az alsó- és közép-osztállyal kicseszik az elit.


Orvosok elmennek privátba dolgozni, szar lesz a közegészségügy.


A jó tanárok elmennek alapítványiba vagy villamosvezetőnek, vagy külföldre, az egyszserű iskolákba meg nem lesz megfelelő oktatás. Mi lesz a következőgenerációból? Szalagmunkás, esetleg présgéposztályvezető, mert százalékotnem bírnak számítani, és azt se tudják, hogy mire jó. Vitakultúrát, stb. álom lenne, hogy tanuljanak.


Tehát a baloldaliakon gúnyoloódó jobboldali bégetőkkel éppúgy kicsesznek, minta baloldaliakkal, akik szolidárisak mindenkivel, csak hát nincs elég erejük. Ennek bizony nem te, jobboldali gyakoris vagy a nyertese, hanem egy pici szűk elit, aki így kontroll alatt tudja tartani örökre az ellenzéket. Még akkor is, ha felébrednél a csipkerózsika álmodból, és rájössz, hogy bilibe lóg a kezed, mert már nem lehet leváltani.


Rendszerváltáskor még Orbánék még tudtak valamit tenni, mert pl. Soros segített nekik, de most ugyebár Orbán tanul Kádár elvtárs hibájából, és visszaállítja a rendszert, csak a vörösbe kavar egy kis sárgát.

Igaz, a szocializmus messze jobb volt, mert ott azért volt némi vívmány: bevezették a nyugdíjat, lakást biztosítottak, nulláról felépítették az országot, strukturát, ha nem is tökéletesen, de most meg egyre szarabb. Ami van, azt nem nekik, hanem az EU-nak köszönhetjük, akiket olyan sikeresen megállított Orbán, hogy már nem jön pénz, és most adósodunk, mint a fene, de ezt is vissza kell majd fizetni, csak szólok.


Orbán valamikor adósságszabadságharcot hirdetett, mi az állás ebben az ügyben?

nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!