Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiként mit tesztek...

Ellenzékiként mit tesztek azért, hogy keresztbe tegyetek a fidesznek?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy minden kérdésnél toronymagasan győznek az ellenzékiek. Nem kérdés, hogy az érvelésük sokkal jobb.


Viszont azt is látom, hogy sehova sem vezet ez a vita.


Szokott valaki valami hasznos dolgot is tenni ellenzékiként? Mit tudom én bojkottálni a NER cégeket vagy valami hasonlót?


2023. dec. 1. 14:30
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
23%
Én csak azon igyekszem, hogy a lottót megnyerjem, aztán persze gyorsan beváltom aranyrudakba és őriztetem, aztán tojnék mindenkire. Persze a rokonaimat segíteném...
2023. dec. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:

36-os Tanárként végeztem, de nem tanítok. Alkalmi munkákból tartom el magam és éppen csak annyit fogyasztok, amenyire szükségem van. És mindig csak ellenzéki termelőktől vásárolok, hogyha kell valami. Nincsen bankszámlám sem. Full minimalizmus. Ennél többet már nem tudok tenni.


Bíztam benne, hogy talán többen is elgondolkodnak azon, hogy legalább egy apró dolgot tegyenek a sivalkodáson kívül azért, hogy demokratizálódjon az ország, de be kellett látnom, hogy tévedtem.


Amikor tavaly a fél ország annak szurkolt, hogy menjen csődbe a NER és jöjjön egy demokratikus átmenet, ennek ellenére az összes ellenzéki 1 százalékos reálhozamért cserébe odaadta az összes megtakarítását a NER-nek, hogy kihúzza őket a szarból, akkor kezdtem el gondolkodni a kiköltözésen.


Mivel nincsen piacképes tudásom, amit külföldön pénzé tudnék tenni, ezért elkezdtem estin szakmát tanulni. Egészen pontosan alternatív hajtású autó mechatronikus.


Terveim szerin jövőre megyek ki Norvégiába vagy Kanadába és amint lehetőségem lesz, még az állampolgárságomról is lemondok.


És nem csak a Fidesz miatt, hanem a sehovase tartó ellenzéki sivalkodás miatt is. A magyar ellenzéki pártok és a magyar ellenzék Európa legnagyobb szerencsétlensége. Az, hogy a Fidesz egypártrendszert épített ki és az ország felének a véleményét lesz*rja, az sokkal inkább az ellenzék és az ellenzékiek hibája, mintsem Orbán zsenialitása.

2023. dec. 2. 10:50
 43/47 anonim ***** válasza:
6%
Az a baj az ellenzékkel hogy nem mer nagyot álmodni. Totális rendszerváltás kellene. Megoldani a problémákat. Szegénység, hajléktalanság eltörlése. Stb.
2023. dec. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Kérdező, de gondolom, a lakásod tehermentes és egyedül vagy.
2023. dec. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

43


"Nem mer nagyot álmodni"


Én merek nagyot álmodni, csak éppen nem merek kilépni a semmibe. Mi 40 év körüliek tipikusan az a korosztály vagyunk, akik még a cocilizmusban kezdtük az iskolát. Kuss, állj be a sorba, nyakonverlek, satöbbi. Ez jutott nekün. És így megtanultuk, hogy ne merjünk próbálkozni.


Irigylem a mai tizen és huszonéveseket. Ők már mindent elolvashatnak a netről, ami érdekli őket és nem úgy van, mint a mi időnkben, a kilencvenes években, amikor egy-egy szakmára, vágyott életpályára, egyáltalán hivatásra szinte "születni kellett", mert egyszerűen: nem voltál benne, nem láthattad belülről az adott munkakört, ami iránt érdeklődtél.


Bagatellnek tűnik, de anno nem volt internet és nekünk, akkori kamaszoknak-ifjaknak az volt a természetes. A suliban a gépteremben volt net, és néha amikor számtech óra végén a tanár kitalálta (nem megengedte, mert nem ácsingóztunk rá olyan nagyon, sőt semennyire sem), akkor együtt a tanárral böngésztünk egy-két percig a neten. És egyáltalán nem hiányzott a net. Sem az azzal járó információk.


Meg is szívtuk. Nem véletlen, hogy sok 40-50 éves manapság pályát módosít, állást keres, gyerekkori álmát valósítja meg, lényegesen nehezebb körülmények között, mintha ezt megtehette volna 20 évesen.


Oktatási rendszerünk örökös bűnei.

2023. dec. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
91%

45

Ezzel pont így vagyok én is.

41/F

2023. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 A kérdező kommentje:
44-es Igen, de akinek hitele van és gyereket nevel, neki is rengeteg lehetősége van arra, hogyha csak egy kicsit is, de borsot törjön a hatalom orra alá.
2023. dec. 2. 18:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!