Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk mindkét oldal Izrael-pá...

Nálunk mindkét oldal Izrael-párti, vagy vannak, akiket gyorsan előálló fizikai rosszullét kerülget az Izrael-pártiságtól Gáza kapcsán?

Figyelt kérdés

Nekem úgy tűnik, a Fidesz nagyon, de a baloldal, liberálisok is általában erősen cionisták, és nem hallottam tiltakozást tőlük a háború kapcsán sem. Inkább szélsőbalos és szélsőjobbos szereplőktől, ami érthető (furcsa módon a szélsőbal nagyon palesztinpárti világszerte).

De maguk a polgárok is cionisták, Izrael-pártiak ebben a háborúban? Mert a párt és a lakosság nem ugyanaz!

Bevallom, engem gyorsan előálló fizikai rosszullét kerülget a fideszes média kapcsán. Amikor betiltják a palesztinpárti tüntetéseket, azokat terroristának nevezve, miközben a Fidesz testvérpártja már 15-20 ezer embert gyilkolt meg Gázában, etnikai tisztogatást hajt végre, lebombáz mindent, elzárja a vizet, stb... Az izraeli sajnálatos 1200 áldozat (melyből 400 katona, sok 100 pedig baráti tűz áldozata) felett merengenek, a 20-szor annyi áldozat meg nem hatja meg őket a másik oldalon. A nyugati palesztinpárti tüntetéseket is terrorpártinak értékelik, és szörnyülködnek a bevándorlók miatt. Tehát összemossák a bevándorlást a terrorizmussal akkor is, mikor azok jogosan tüntetnek a gázai háború miatt. Arról nem beszélve, hogy a gázaiak és a bevándorlók két külön csoport. Semmi kivetni valójuk nincs az etnikai tisztogatásban, 15 ezer ember elpusztításában cionista értékrendjük miatt.

Mást is fizikai rosszullét, öklendezés kerülget az Izrael-pártiságtól, vagy csak a kevés szélsőségest?



dec. 4. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Minden normális európai ember(aki nem öngyűlölő)az Izrael párti. Izrael demokrácia, a berendezkedése sokkal közelebb áll az európai kultúrához, mint bármely más országnak a közel-keleten, tulajdonképpen Európa egyik legfőbb védőbástyájaként funkcionál. És persze lehet bírálni Izrael államot, mert valóban vannak túlkapások a vezetés részéről, viszont ez nem csak egy helyi konfliktus, ahol Izrael és Palesztina harcol, hanem ez egy sokkal nagyobb kontextusban zajló vallásháborúnak a része ami az iszlám VS nem iszlám között zajlik. Izraelt terrortámadás érte, ahol a hamasz terroristái szándékos módon, bestiálisan gyilkoltak le kifejezetten civileket, ami pont ugyanaz a trend, ami Európa más országaiban is előfordult iszlamista szélsőségesek részéről. Izraelt is lehet bírálni, de azért egész más az, amikor bombázol valakit,aki megtámadott téged,és közben meghalnak civilek, mint amikor kifejezetten a civilek a célpontok, mert az iszlamisták civilek a célpontjai direktbe, egy vallásháborút folytatnak szerte a világban, sehol nem férnek meg, Indiában, Kínában és más országokban is mindenkivel konfliktusba kerülnek.

Európában is iszlamisták azok akik ártatlan random civilekre támadnak, kamionnal gázolnak tömegbe, koncerten lövöldöznek,utcán késelnek, nőket erőszakolnak meg. Zsidók ilyet egyáltalán nem csinálnak egy európai országban sem.

dec. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Itt nem arról van szó, hogy a magyarok Izrael pártiak. Engem pl nem érdekelnek a zsidók. De a barbár muszlim arabokat terroristákat mindenki utálja. Nem érdekel, mennyit ölnek meg közülük.
dec. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5%

A megvásárolt politikai és médiaelit befogja a fülét, szemét és száját, amikor arról van szó, hogy néhány hét alatt több palesztin gyermek halt meg, mint ahány ukrán másfél év alatt. Az agymosott emberek fejében sikeresen felállították a képletet, hogy arab, palesztin = terrorista, bűnös nép sarja. A békepárti tüntetéseket betiltják, azt is ellehetetlenítették, amin imám és rabbi imádkozott volna a békéért.


Nem lehet csodálkozni a helyzeten, ez ügyben teljes a nagykoalíció a politikában és a médiában.

dec. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%

A palesztinok, meg úgy a muszlimok megdolgoztak a hírnevükért. Az emberek nagy része valami hasonlóra gondol, ha szóba kerülnek: https://www.youtube.com/watch?v=2SdtNcQGe9M


Amúgy a zsidók is eléggé barbárok, csak nekik profibb a marketingjük, modernebb fegyvereik vannak, okosabbak, jól taktikáznak, így eltudják hitetni az európaiakkal, hogy nekik van igazuk. Nyugodtan megölhetnek 20x annyi embert, senkit nem érdekel.

Én egyiknek se szurkolok, mindkettőt elítélem.

dec. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Fel kellene fogni, az ember úgy van megalkotva, hogy az érdek vezérli. És mi az érdeke egy távoli ország emberének? Attól függ, ki. Ha politikus, akkor ahonnan többet remélhet (a megválasztásához, közvetlenül vagy közvetve). Ha a "nép egyszerű gyermeke", akkor a neveltetésétől, értékrendjétől és még néhány dologtól függ, ide tartozik a manipulálhatóság is.


Csak megemlítem, a HAMASZ akcióját azok után hajtotta végre, miután bizonyossá vált, küszöbön a Szaud Arábia vezette arab koalíció megegyezési tárgyalása Izraellel, szigorúan gazdasági alapon. Más szavakkal, onnantól a HAMASZ és más palesztin szervezetek (jelen esetben ez most érdektelen) többé semmiben nem rúg labdába. Az akció a tárgyalás elodázása (HAMASZ reményei szerint eltörlése) céljából történt. Az akció pedig Izrael soha nem remélhetett "indítéka" az ellentámadásra, Gáza bekebelezésére.

A politika már csak ilyen (disznó).

dec. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Bevallom, engem hirtelen előálló fizikai rosszullét kerülget néhány válasz mögötti világnézet láttán is. Még hogy Izrael demokrácia meg védőbástya. Védőbástya? Izrael és az USA miatt van egyenesen menekültáradat a térségből, több tucat országot tettek tönkre, akár jól működő, gazdag országokat. Mindkettejük kimondott célja is ez, Izraelnek is napvilágra került az a terve, hogy mi fogadjuk be a 2 millió gázait. Érdekesen harcolnak az európai értékekért. Demokrácia meg lehet, hogy van a megszállóknak, de mások gettókban élnek.

Én sem szeretem a muszlimokat. De ha őket nem szereti az ember, akkor a már 8-10 ezer palesztin gyereket megölő izraelieket még kevésbé kéne. Ők nem terroristák voltak. És a külföldre menekült 6-8 millió palesztin, vagy a gettókban élő 5 millió sem mind az. Izrael sokkal több embert ölt meg 2 hónap alatt, mint az összes terrorista Európában.

Ha van egy bankrabló, akit megöl egy gyilkos, akkor a bankrabló a kisebb rossz. Ez van ebben a konfliktusban is. Az izraeliek gonoszságát aligha lehet felülmúlni. A közelében sincsenek a palesztinok.

Mi magyarok pedig a cionizmussal magunkra vettük a világ ítéletét, gonosszá váltunk, a cionisták láncos kutyáivá, pszichopatákká. Legalábbis a politikusok. Nem hiszem el, hogy a magyar emberek ennyire gonoszak, cionisták lennének. Ha ez így lenne, mi lennénk a világ legalja. De elvileg mi kifejezetten jók szoktunk lenni, főleg külpolitikában.

Mindenesetre szégyellheti magát minden cionista.

dec. 4. 16:59
 7/14 anonim ***** válasza:
16%
A mihazánkosokon röhögök, hogy az eddigi kötelező zsidógyúlőletet felváltotta náluk, a zsidóimádat. Várom, hogy Torockai mikor veszi fel a zsidóvallást.
dec. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Szidhatod a cionizmust, meg a zsidókat a végtelenségig, ők akkor se fognak soha ártani neked. Ellentétben az iszlamistákkal, akiknek a szemében te szimplán 'hitetlen' vagy, aki halált érdemel az ő hitük szerint. Ha Izrael elesik, akkor jönnek majd Franciaországba, meg Európa más helyeire, és random bárki az áldozatuk lehet, független attól,h mit gondol a világról,ha mondjuk épp egy koncerten leszel Franciaországban vagy Angliában és egy eszelős elkezd a tömegbe lőni, nem fogják megkérdezni egyesével,h az Izrael-Palesztin konfliktusban kinek az oldalán állsz.

Egyébként Izraelnek mégis mit kéne tennie? Ha nem védi meg magát, akkor Iránból és az arab országokból irányított terrorszervezetek, és társai előbb utóbb a földdel teszik egyenlővé. Két lehetősége van, vagy ülnek ölbe tett kézzel és megvárják, amíg megsemmisítik őket, vagy pedig visszavágnak az őket megtámadókra.

dec. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az MH-sok most is a jó oldalon állnak, egyértelműen a palesztinokén!

Iszlamisták mostanában nem ártottak a magyaroknak. Viszont az izraeliek igen. Ott volt az ÁVH, Trianon, kommunista tömeggyilkosságok, lopás, eladósodás, rendszerváltás utáni politika... most is meggyalázzák az országot a cionizmusukkal. Ha Izrael elesik, akkor max. zsidó menekültek jönnének (ami tényleg nagyon rossz lenne), nem tudom, milyen logika alapján jönnének akkor muszlimok... Épp most jönnek, amikor Izrael tönkreteszi az arab országokat.

dec. 4. 17:50
 10/14 anonim ***** válasza:
43%

Én terrorellenes párti vagyok. Gyűlölöm az összes terrorcsoportot.

És leginkább a kérdéseidtől vagyok rosszul.

Mert már a vak is látja , hogy mást sem csinálsz csak ezt a sok @arságot kevered. Remélem megéri.

dec. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!