Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kormánypártiak, fél éve...

Kormánypártiak, fél éve Szijjártó szerint még az ukrán nyelvtörvény miatt nem támogattuk Ukrajnát. A nyelvtörvényt eltörölték. Akkor most mi a baj?

Figyelt kérdés

"Mutatjuk, pontosan mi baja Magyarországnak az ukrán nyelvtörvénnyel, ami miatt blokkoljuk Ukrajna NATO- és EU-tárgyalásait"


[link]


Ukrajna fél éve sem volt felkeszültebb, de akkor nem ezt mondtátok.

Ráadásul a kárpátaljai magyarok is kérték, hogy ne akadályozzuk őket.

Hogy lehetne ezek után megbízni a kormányban és bennetek?



dec. 12. 17:35
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
28%

#16

Ha következetes szeretnél lenni, akkor ajánlom, hogy gondolkodj következményekben. Érdemes egyébként, mert a történelem ok-tény-következmény mechanizmusa ezt meg is követeli. Olyan nincsen, hogy Ukrajna elveszi a legalapvetőbb jogainkat, meggyalázza a magyar emlékműveket, folyamatosan gyűlöletet és agressziót mutat a magyarság felé, majd mi mindent tegyünk meg annak érdekében, hogy csatlakozni tudjanak az EU-hoz.

A kormány ígéreteivel kapcsolatban keresd meg az országgyűlési képviselődet, ő azért kapja a fizetését, hogy a te kérdéseidet tárja az Országgyűlés elé. Fun fact: az országgyűlési képviselőd nem én vagyok.

Ami a svédeket illeti, senki nem ígérte meg, hogy az ő csatlakozásukat bárki is meg fogja szavazni. Természetesen nem támogatjuk egy olyan ország felvételét a NATO-ba, aki így beszél egy másik NATO-tagállamról. Amennyiben az alapvető tisztelet kijár mindenkinek, azt tessen szíves lenni Svédország is megadni. Az is valótlanság, hogy erről addig a kormány nem beszélt. Maximum a te figyelmedet kerülte el.

"Persze, vállaljunk akár konfliktust is, ha annak valóban van értelme és vezet is valahova, de hogy ebből mi semmit nem nyerünk, az biztos."

Hát ha szerinted az rendben van, hogy következmények nélkül rugdossanak minket, akkor az a te erkölcsi bizonyítványod, nekem más a véleményem.

"Mivel a kormányt ti hatalmaztátok fel"

Ki az a ti?

"így közvetve te is felelős vagy érte, legalábbis elvi, illetve erkölcsi szinten"

Én, aki életemben soha nem szavaztam egyetlen pártra sem. Világos.

"Pláne, ha a nyilvánvaló hazugság sem zavar téged."

A nyomatékosítás kedvéért: NEM ÉRDEKEL, hogy a kormány mit ígért meg. Én azzal értek egyet, hogy a nyelvtörvénnyel való babrálás után sem egyezzen bele Magyarország Ukrajna EU-csatlakozásához és Svédország NATO-csatlakozásához. Azzal értek egyet, hogy legyen következménye annak, amikor nem vagyunk hajlandóak egymás országát tiszteletben tartani.

dec. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

#21: Nem reagálok mindegyik pontra, de összefoglalva annyit elmondhatok, hogy tévedsz, ha azt hiszed, hogy beképzeltséggel és önteltséggel tiszteletet lehet elérni. Ellenségeket persze lehet szerezni, mi meg majd maradunk a büszkeségünkkel, amivel semmire sem megyünk.

Arra meg, hogy téged nem érdekel, hogy a kormány hazudott, annyit tudok mondani, hogy észrevettem.

dec. 13. 14:27
 23/44 anonim ***** válasza:
44%

"tévedsz, ha azt hiszed, hogy beképzeltséggel és önteltséggel tiszteletet lehet elérni"

Ebben teljesen egyetértek. Az a beképzelt és öntelt arrogancia, amit a svédek és az ukránok tanúsítottak irányunkba, semmilyen tiszteletet nem érdemel és természetesen következményekkel jár.

"Arra meg, hogy téged nem érdekel, hogy a kormány hazudott, annyit tudok mondani, hogy észrevettem."

Én meg erre továbbra is annyit tudok mondani, hogy neked Ukrajna EU-tagsága sokkal fontosabb, mint a határon túli magyarság jogai.

dec. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

#23: Nem tudod, hogy milyen nevetséges külső szemmel ez a svédek iránti sértődöttség és hogy ennek bedőltök :)


"Én meg erre továbbra is annyit tudok mondani, hogy neked Ukrajna EU-tagsága sokkal fontosabb, mint a határon túli magyarság jogai."

Látod, ebben is mekkorát tévedsz, ugyanis határon túli partiumi magyar vagyok. Ez a történet viszont már réges-rég nem rólunk szól. Szomorú, hogy ezt nem látod és azt hiszed, hogy ezzel jót csináltok. Fogalmad sincs semmiről, csak elvakít az önteltség és a büszkeség.

További szép napot!

dec. 13. 15:00
 25/44 anonim ***** válasza:
0%

#24

"Nem tudod, hogy milyen nevetséges külső szemmel ez a svédek iránti sértődöttség és hogy ennek bedőltök :)"

Szerintem is nevetséges. Az lenne a minimum, hogy szó nélkül eltűrjük. Mi pöttöm keleti ország vagyunk a gyarmattartó nagyurainkhoz képest, az a dolgunk, hogy becsicskuljunk, s@gget nyaljunk, bólogassunk bőszen. Legyünk szófogadó gyarmat, mert csak akkor kapjuk meg a manit.

"Látod, ebben is mekkorát tévedsz, ugyanis határon túli partiumi magyar vagyok."

Írni bármit lehet, de ha még igazat is mondasz, akkor sem kizárt, hogy fontosabb neked Ukrajna mint az ott élő magyarok.

"Ez a történet viszont már réges-rég nem rólunk szól."

Hát rólad biztosan nem szól.

dec. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
#25: Ó, nem kell bólogatni, mutassátok meg, hogy milyen kemények vagytok. Nem kell aggódni, a kormány továbbra is adagolni fogja nektek a gonosz Európa ármánykodásait, de ők természetesen nem hagyják annyiban. Ősellenségeitek, a svédek különösen megtanulják a leckét. Csak így tovább, nagyon jól nyomjátok! 😂
dec. 13. 17:18
 27/44 anonim ***** válasza:

#26

Nem keménységet kell mutatni. A kölcsönös tisztelet bőségesen elégséges, csak hát sajnos ez nem mindenkinek evidens, ugyebár. Örvendetes lenne, ha a svéd kormány ezt a tiszteletet például abban mutatná ki, hogy a magyar belügyek iránt semlegességet mutat, mint ahogyan az például ellenkező esetben is megfigyelhető. Ez a kormány rengeteg mindenért kritizálható jogosan, de azt nem lehet rámondani, hogy belepofázna más országok belpolitikájába. Jogos elvárás, hogy ez fordítva is így történjen.

Természetesen a kormánypropaganda egybites kommunikációja minden normális embernek taszító, de sajnos az alapvető tartalma igaz. Azok az országok, akik gyarmattartó birodalmakként mások vérén gazdagodtak meg - lásd USA, Németország, Franciaország, Hollandia, stb. - most ki akarnak oktatni bennünket erkölcsből, szolidaritásból, demokráciából, emberi jogokból. Költői kérdés, hogy az ő hatalmuk hány indián, afrikai, ázsiai és európai ember életébe került.

Ezek az országok létehoztak egy baloldalinak nem nevezhető, neoliberális gittegyletet, és ők úgy gondolják, hogy ennyi vérrel a kezükön ők majd felállítják a normát, és aki ennek a normának nem felel meg, az ki van közösítve, le van nézve, és tálalva van a karaktergyilkolása. Ehhez a holdudvarhoz sajnálatos módon hozzátarozik Svédország is, és ezt büszkén ki is nyilvánítja, szorgalmasan gyakorolja a USA-csatlós szerepet a többi nyugati országgal együtt.

dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

#27: Én például nem szeretném, ha például Románia belpolitikáját nem lehetne kritizálni. El lehet indulni ilyen irányba is, de ez nagyon veszélyes tud lenni.

Svédországgal pedig semmi bajom és neked sem kellene legyen. A magyar kormány kiemelt valamit, amit valamelyik képviselő mondott a jó ég tudja mikor, aztán most ezzel hergelik az embereket.

A kölcsönös tisztelettel egyetértek, és pl Ukrajna kritikája sok esetben lehet megalapozott, de ez a svéd eset akkor sem állja meg a helyét. Aki ezen fennakad, az túl érzékeny és bármivel felhergelhető. Ha elkezdünk keresgélni, minden országban mondott már valaki valamit minden országról, meg mindenhonnan mentek már üzengetések mindenhova, de az biztos, hogy Svédországgal volt itt eddig az egyik legkevesebb gond. És hiába mondod, hogy a kormány egyből jelezte, hogy ez a baja, mert ez sem igaz. Hónapokig halasztotta, hogy majd ekkor, majd akkor szavaznak róla, majd mikor már eltelt több, mint fél év, akkor előkotorták ezt a mondvacsinált indokot. Azóta mindenki Svédország-szakértő lett, előtte érdekes erről senki még csak nem is hallott. Nagy horderejű nyilatkozat lehetett.

dec. 13. 20:52
 29/44 anonim ***** válasza:

#28

Kritizálni lehet. A probléma azzal van, hogy Svédországban tananyagként van jelen olyan tartalom, amely nyilvánvaló hazugságokat mond ki Magyarországról. Van súlya idehaza a kormánypropagandának, de azért odáig soha nem süllyedt le, hogy előírt tananyagban használjon egy másik országot elrettentő példa gyanánt, pláné nem EU-tagállamot. És akkor a svéd politikusok nyilatkozatairól még nem is beszéltünk. Ezek a fals infók ugyanabból a forrásból származnak, mint az a hír, hogy a magyar Parlament zárva van. Ráadásul minderről a BBC egyik riportere tájékoztatta a magyar külügyminisztert. Szóval szerintem ez a veszélyes.

"Svédországgal pedig semmi bajom és neked sem kellene legyen."

Nyilván Svédország itt metonimikusan értendő. A svéd nép egy szimpatikus, tehetséges csapat, nem velük van a probléma.

"Aki ezen fennakad, az túl érzékeny és bármivel felhergelhető."

Hát szerintem meg átléptek a svéd beszólások egy olyan határt, amit nem lehet tolerálni.

"És hiába mondod, hogy a kormány egyből jelezte, hogy ez a baja, mert ez sem igaz."

De igaz. Szijjártó évek óta emlegeti a svédeket. Még háborúról szó sem volt.

dec. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

#28: Az nem egy előírt tananyag, hanem egy oktatóvideó, amit vagy megosztanak, vagy nem.

Az, hogy idehaza évek óta úgy van beállítva Svédország, mint egy élhetetlen migránsgettó, az akkor nekik ne legyen sértő? Ez még ráadásul jóval az oktatóvideó megjelenése előtt megtörtént. Folyamatosan ment a lejáratás ez ügyben, még egy magyar nőt is kerestek, csak hogy legyen kivel videót készíteni. Igaz, róla is kiderült, hogy Svédországban körözés alatt álló bűnöző, de mit számít.

Vagy amikor Németországot állítják be, mint a pusztulás szélén álló országot? Ahol az emberek megfagynak? Egyesek szerint már nem is létezik.

Vagy amikor a kormányközeli Demokrata főszerkesztője azt mondja, hogy ti, svédek agyilag sérült idióták vagytok, az rendben van?

Lehet itt kölcsönös tiszteletről beszélni, de néha nem ártana megállni és magunkba is nézni egy pillanatra.

dec. 13. 22:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!