Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kormánypártiak, fél éve...

Kormánypártiak, fél éve Szijjártó szerint még az ukrán nyelvtörvény miatt nem támogattuk Ukrajnát. A nyelvtörvényt eltörölték. Akkor most mi a baj?

Figyelt kérdés

"Mutatjuk, pontosan mi baja Magyarországnak az ukrán nyelvtörvénnyel, ami miatt blokkoljuk Ukrajna NATO- és EU-tárgyalásait"


[link]


Ukrajna fél éve sem volt felkeszültebb, de akkor nem ezt mondtátok.

Ráadásul a kárpátaljai magyarok is kérték, hogy ne akadályozzuk őket.

Hogy lehetne ezek után megbízni a kormányban és bennetek?



2023. dec. 12. 17:35
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Előző 29-nek ment.
2023. dec. 13. 22:05
 32/44 A kérdező kommentje:
#29: Ja, vagy jut eszembe. Bayer Zsolt pl nem hogy a svédeket, de még a magyarokat sem tiszteli. Hogy beszél az az ember olyanokról, akik nem értenek vele egyet? Magyarokról is. És egy ilyen ember a miniszterelnök haverja, egy ilyen ember vezet egy kormányközeli műsort? Amely másról sem szól, csak arról, hogy minősíthetetlen hangnemben beszéljen mindenkiről? Sokkal sértőbb dolgokat hallok tőle nap mint nap, mint amit a svédektől valaha is hallottam.
2023. dec. 13. 22:29
 33/44 anonim ***** válasza:

#30

Azt az oktatóvideót általában megosztják, és van, ahol tanmenetben is szerepel.

"Az, hogy idehaza évek óta úgy van beállítva Svédország, mint egy élhetetlen migránsgettó, az akkor nekik ne legyen sértő?"

Kérem, ez a hír nem Magyarországról származik, ráadásul nem egy hazugság. A fél világ arról beszél, hogy Svédországba rekordmagas számú bevándorló ment, és már azon dolgoznak, hogy minél hatékonyabban szigorítsák a bevándorlást, mert annyira megromlott a közbiztonság. Ezt a svédek is mondják, ez egy objektív tény.

"Vagy amikor Németországot állítják be, mint a pusztulás szélén álló országot? Ahol az emberek megfagynak?"

Én soha egyetlen Fideszestől sem hallottam ilyet.

"Vagy amikor a kormányközeli Demokrata főszerkesztője azt mondja, hogy ti, svédek agyilag sérült idióták vagytok, az rendben van?"

Én a nevemsenki újságírók véleményét nem tenném egy lapra ezekkel.

2023. dec. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

#33: Ugyanígy tényként kezelik a magyarországi folyamatokat is máshol, mint ahogy te tényként kezeled a svédet. Egyébként egy 10 perces videót hasonlítasz egy évekig tartó szisztematikus lejáratókampányhoz. Én elhiszem, hogy vannak problémák Svédországban is, de egyszerűen érezhető a kormánymédia tálalásából, hogy itt nem a tájékoztatás a fő cél, hanem az elrettentés, az ellenérzések felkeltése és minél nagyobb fokú felerősítése.

Ezek pedig nem nevemsenki újságírók, mert gyakorlatilag a kormány finanszírozza őket ahelyett, hogy messziről elhatárolódnának tőlük és még felületet biztosítsanak a gyűlölködéseikhez.

2023. dec. 13. 22:40
 35/44 anonim ***** válasza:
33 miért van az, hogy ti jobboldaliak a bevándorlás szigorítását a közbiztonság romlásával kötitek össze? Attól hogy sok a menekült, egyáltalán nem biztos, hogy romlik a közbiztonság
2023. dec. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

#34

Aki a Sargentini-jelentést tényként kezeli, az igencsak tájékozatlan, hogy enyhén fogalmazzak. Még egyszer mondom, nem egy 10 perces videóról van csupán szó. Ha meg ez lejárató kampánynak számít, akkor lejárató kampányt folytatott a BBC, a CNN, a Le Soir, a Spiegel és társai is. Merthogy ők is szisztematikusan közölték az ezzel kapcsolatos anyagokat. Egy ijesztő társadalmi-politikai eseményt nagyon nehéz úgy tálalni, hogy ne legyen ijesztő. De természetesen nem zárom ki, hogy volt rosszindulat is mögötte.

"Ezek pedig nem nevemsenki újságírók"

Én erről a Demokrata lapról tőled hallottam először, és kapásból 5 fideszes újságírót nem tudnék felsorolni.

2023. dec. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

#35

Nem mi kötöttük össze. Az a tapasztalat, hogy azokban az országokban, ahol Wilkommen-politikát gyakoroltak, mára legyengült a közbiztonság.

2023. dec. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

#36: Nem a Sargentini-jelentést kezeli senki tényként, de ettől függetlenül is nyilvánvaló, hogy átsző mindent a korrupció. Vannak olyan dolgok, amiket nem lehet letagadni. Például Mészáros Lőrinc gazdagodása és a közbeszerzések nyertesei is tények. Vagy az, hogy választások előtt módosítgatnak választási törvényt az éppen aktuális népszerűségi adataik alapján, ami ahhoz leginkább illeszkedik. De ezek is csak példák.

Amikor Magyarországról több ország és nemzetközi médiaforrás mond valami rosszat, akkor mindenki Magyarországot támadja és ez megengedhetetlen. Ha ugyanezt teszik Svédországgal, akkor az meg csak a tények igazolása. Nem érzed, hogy elfogult vagy?


Bencsik Andrást biztosan ismered, vagy amit fent is említettem, Bayer Zsoltot. Ezek mind nagy médiafigyelmet kapnak.

2023. dec. 14. 08:16
 39/44 anonim ***** válasza:

#38

A Sargentini-jelentést az egész neomarxista gittegylet tényként kezeli, annak ellenére, hogy jogilag legalább annyira illegitim, mint Mészáros Lőrinc gazdagodása.

"de ettől függetlenül is nyilvánvaló, hogy átsző mindent a korrupció"

Nem gondolom, hogy mindent átsző, de kétségtelen, hogy van bőven. Mint ahogy minden más országban is van bőven. Nehezen tudom elképzelni például, hogy a magyar korrupció valaha is utol fogja érni az amerikait vagy az eu-s bürokráciáét. Vagy ha már Sargentinit emlegetjük, Hollandiában például 2 sikertelen népszavazás után eltörölték a népszavazás intézményét. A minimum az lett volna, hogy jogállami eljárást indítanak, hiszen a népszuverenitás alapkövét törölték el. Ha mi csináltunk volna ilyet, már rég keresztre lennénk feszítve.

"Vagy az, hogy választások előtt módosítgatnak választási törvényt"

Igen, ez is megér egy jogállamisági eljárást. Csakhogy sajnos nem emiatt indították. Egyébként én ezt a kétharmados rendszert is legszívesebben megszüntetném, mert ellehetetleníti a parlamentáris demokráciát. De van az az ellenzék, aki megünnepelteti a kétharmadot. Például a mostani.

"Amikor Magyarországról több ország és nemzetközi médiaforrás mond valami rosszat"

Nem ezzel van a probléma. Azzal van a probléma, amikor hazugságokat mondanak. Azzal van a probléma, amikor meg akarja mondani egyik ország a másiknak, hogy mi a jó nekik és hogyan kellene élniük.

"Ha ugyanezt teszik Svédországgal, akkor az meg csak a tények igazolása."

Ha Svédországgal ugyanezt teszik, az ugyanolyan felháborító.

Bencsik Andrást nem ismerem, Bayert meg nem követem. De nem is mondanám Bayerre, hogy újságíró.

2023. dec. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

#39: "A Sargentini-jelentést az egész neomarxista gittegylet tényként kezeli, annak ellenére, hogy jogilag legalább annyira illegitim, mint Mészáros Lőrinc gazdagodása."

Jogilag lehet, hogy illegitim, de tartalmilag van benne igazság. Különösebb jogi következményei egyébként nem is lettek.


"Vagy ha már Sargentinit emlegetjük, Hollandiában például 2 sikertelen népszavazás után eltörölték a népszavazás intézményét."

A népszavazást jó hogy említed. Itt nem törölték el, de nem kormány által kezdeményezett népszavazást gyakorlatilag képtelenség kiírni, mert mindegyiket elkaszálják. Erre számos példa volt az utóbbi években.


"Igen, ez is megér egy jogállamisági eljárást. Csakhogy sajnos nem emiatt indították."

Ez mondjuk igaz.


"Ha Svédországgal ugyanezt teszik, az ugyanolyan felháborító."

Ja, csak te az előbb nem így hivatkoztál rá, hanem mint bizonyíték az általad említettekre.


"De nem is mondanám Bayerre, hogy újságíró."

Ezzel is egyetértek. Bár mindegy is, hogy minek nevezzük. A lényeg, hogy felületet kap és fizetnek neki azért, hogy eljuttassa mindenkihez a nézeteit.

2023. dec. 14. 09:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!