Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kormánypártiak, fél éve...

Kormánypártiak, fél éve Szijjártó szerint még az ukrán nyelvtörvény miatt nem támogattuk Ukrajnát. A nyelvtörvényt eltörölték. Akkor most mi a baj?

Figyelt kérdés

"Mutatjuk, pontosan mi baja Magyarországnak az ukrán nyelvtörvénnyel, ami miatt blokkoljuk Ukrajna NATO- és EU-tárgyalásait"


[link]


Ukrajna fél éve sem volt felkeszültebb, de akkor nem ezt mondtátok.

Ráadásul a kárpátaljai magyarok is kérték, hogy ne akadályozzuk őket.

Hogy lehetne ezek után megbízni a kormányban és bennetek?



2023. dec. 12. 17:35
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

"Jogilag lehet, hogy illegitim"

Nemcsak lehet, hanem nyilvánvalóan az. Nem előzte meg semmiféle tényfeltáró kutatás. Ez onnan is tudható, hogy hülyeségek vannak beleírva.

"Különösebb jogi következményei egyébként nem is lettek."

Hát szerintem meg ennek a novellának óriási szerepe van abban, hogy végérvényesen ellehetetlenült mindenféle észszerű kommunikáció a magyar kormány és az EU vezetősége között. A poén szerves része, hogy a jelentés igazságtartalmát úgy döntötték el, hogy megszavazták az EU-Parlamentben. Kabaré.

"nem kormány által kezdeményezett népszavazást gyakorlatilag képtelenség kiírni, mert mindegyiket elkaszálják"

Amely mögött valós népakarat van, azt nem tudják elkaszálni, lásd internetadó, olimpia, gyermekvédelmi népszavazás. Ha egy ellenállásnak nincs jelentős társadalmi támogatottsága, akkor magától is elkaszálódik. De nyilvánvalóan ebben a témában is van vaj a kormány füle mögött, lásd "nemzeti konzultáció".

Visszatérve a hollandok népszavazási ügyére - amikor a magyar képviselők megkérdezték az EU-ban, hogy mégis mi az oka annak, hogy egy uniós tagállamban mindenféle következmények nélkül el lehet törölni a népakarat kifejezésének az eszközét, akkor az volt a válasz, hogy Hollandia már egy "régi demokrácia". Lehet, hogy én vagyok hülye, de nem tudok róla, hogy a "régi demokrácia" egy jogi kategória lenne, amelynek keretein belül azt csinálok az állítólag létező európai értékekkel, amit akarok. Félreértés ne essék, nem a hollandokat akarom vegzálni, de a Napnál is világosabb, hogy az EU jogi intézményei nem vádolhatók meg jogi következetességgel, sőt szisztematikusan kettős mércét alkalmaznak olyan nemlétező kategóriákra hivatkozva, mit pl. "új demokrácia" és "régi demokrácia".

"Ja, csak te az előbb nem így hivatkoztál rá, hanem mint bizonyíték az általad említettekre."

Nem. Magyarországon nem volt olyan közéleti szereplő, aki hazugságokat mondott volna Svédországról. Magyarországon nem viszünk be az iskolába a gyerekeknek olyan "oktatóvideókat", amelyben hazugságokat állítunk Svédországról.

"A lényeg, hogy felületet kap és fizetnek neki azért, hogy eljuttassa mindenkihez a nézeteit."

Felőlem nyugodtan. Ettől még nem lesz olyan súlya a szavainak, mint eu-s politikusnak.

2023. dec. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:
#41: En nem láttam abban az oktatódvideóban semmilyen hazugságot. Az, hogy te másképp éled meg és hazugságként érzékeled, egy dolog. Semmivel se volt nagyobb túlzás az, mint amit Svédországról terjesztettek. Nekem él ismerősöm Upsalában, elmondása alapján egyáltalán nem olyan apokaliptikus állapotok jönnek le az országról, mint ahogy azt a magyar közmédia sugallja. Én is voltam már látogatóban, semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Igen, vannak külföldi hírek is svédországi bűnbandákról, ezt el lehet mondani, de egy kormány sem adagolta és sugallta azt éveken keresztül, hogy Svédország egy élhetetlen hely, ahonnan menekülni kell. Vagy ott volt pl Lázár videója Bécsből, ami aztán végképp lejáratásnak minősült, de ebben aztán meg végképp biztos vagyok, hogy hazugság, gyakran megfordulok a városban és látom, hogy nem igaz. A videóban elmondott információk is hamisak voltak, van is erről videó, amelyben tételesen cáfolják az ott elmondottakat, adatokkal és forrásokkal.
2023. dec. 14. 10:36
 43/44 anonim ***** válasza:
Én már csak arra leszek kiváncsi, hogy a magyar gyűlölő Róbert Fico mikor lesz ekézve ( a Fidesz és a hívőket ez nem is érdekli?) főleg miután megint hivatalba került és csinált (rögtön már másnap) egy magyarellenes törvényt.
2023. dec. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
0%

#42

Minden olyan tartalom, amely Sargentininek igazat ad, hiteltelen. Nem azért, mert nekem ez a véleményem, hanem azért, mert ez az igazság. Onnantól kezdve, hogy semmilyen jogi alapja nincs annak, amit ő firkálgatott, nincs hitelessége a jelentésnek.

Nem tudom, hogy mi van Upsalában, az én Svédországban élő ismerősöm hazajön az ünnepekre és esze ágába nincs oda visszamenni. Nem hiszem, hogy a svéd kormány néhány bűnbanda miatt hajt végre ilyen nagyszabású szigorítást.

"Vagy ott volt pl Lázár videója Bécsből, ami aztán végképp lejáratásnak minősült"

Minden olyan ország, ahol terrorcselekmény történt, a közbiztonság kritikus állapotban van. Persze ez később, ahogy a jogi procedúra lezajlik, és berácsozzák a terroristákat, megváltozik. Addig viszont ez az állapot fennáll. Bécsben akkortájt igencsak be volt tojva mindenki, és akinek volt hova menni, az ment is. Bármennyire is igyekszünk humánusak lenni, nem lehet eltagadni, hogy ahol tárt karokkal fogadtak mindenféle bevándorlót, ott előbb-utóbb voltal terrorcselekmények. Ezek száraz tények.

"A videóban elmondott információk is hamisak voltak, van is erről videó, amelyben tételesen cáfolják az ott elmondottakat, adatokkal és forrásokkal."

Linkeld be.

2023. dec. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!