Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kormánypártiak, fél éve...

Kormánypártiak, fél éve Szijjártó szerint még az ukrán nyelvtörvény miatt nem támogattuk Ukrajnát. A nyelvtörvényt eltörölték. Akkor most mi a baj?

Figyelt kérdés

"Mutatjuk, pontosan mi baja Magyarországnak az ukrán nyelvtörvénnyel, ami miatt blokkoljuk Ukrajna NATO- és EU-tárgyalásait"


[link]


Ukrajna fél éve sem volt felkeszültebb, de akkor nem ezt mondtátok.

Ráadásul a kárpátaljai magyarok is kérték, hogy ne akadályozzuk őket.

Hogy lehetne ezek után megbízni a kormányban és bennetek?



dec. 12. 17:35
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
10: Ki védi meg a mi érdekeinket, ha mi nem? Az elmúlt évek alapján Brüsszelre nem nagyon számíthatunk. A turulromboló ukránok meg kb az utolsók, akiket önként segítenünk kéne azok alapján, amit az elmúlt években leműveltek.
dec. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
#11: A hazudozás nem lehet nemzeti érdek. Engem senki se védjen meg hazugságokkal.
dec. 12. 19:34
 13/44 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

Ha én egyszer belerúgok valakibe egy qrva nagyot, akkor annak az embernek én soha többé nem leszek szimpatikus. Ez ennyire egyszerű.

Te sem gondolod komolyan, hogy ezt csak úgy el lehet felejteni. Tapsoljuk meg, hogy visszaadta a kárpátaljaiaknak az egyik legalapvetőbb emberi jogot? Hát ez a minimum azok után, amilyen abúzus éri őket immáron százhárom éve. Sehova nem mozdultak, és átkerültek egy másik országba, mert áthúzták a fejük fölött a határt. Most pedig meg kell halniuk egy olyan országért, amelyhez az égadta világon semmi közük nincsen. Zelenszkij pedig nagy nehezen, mint akinek a fogát húzzák, végül mégiscsak megadta a jogukat. Szerintem ideje lenne újradefiniálni, hogy mit jelent az "európai érték" fogalma, mert olybá tűnik, mintha por került volna a gépezetbe.

dec. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

#13: "Ha én egyszer belerúgok valakibe egy qrva nagyot, akkor annak az embernek én soha többé nem leszek szimpatikus."

Ez majd akkor is jusson eszedbe, amikor a svédek vagy a finnek fognak így gondolni ránk, vagy bárki más, akivel szemétkedtünk.

Ami Ukrajnát illeti, meg lehet mindig magyarázni valamivel, kereshetsz újabb kifogásokat, de a helyzet az, hogy kormány egyszerűen nyíltan hazudott, amit az én gyomrom nem vesz be. Állított valamit, amihez nem tartotta magát. Te ezt megmagyarázhatod, de én a továbbiakban nem fogok nekik hinni. Nem is tudnék, a szememben hiteltelenné váltak.

dec. 12. 19:52
 15/44 anonim ***** válasza:

#14

Természetesen eszedbe sem jut, hogy a kárpátaljai magyarokat védd Zelenszkij helyett. Természetesen azon aggódsz, hogy mit fog mondani a svéd külügyminiszter, ahelyett, hogy a kormányhoz való viszonyulásodtól függetlenül kikérnéd magadnak, hogy a hazádról ilyen lekezelő stílusban beszéljenek. Neked sokkal felháborítóbb volt az, amikor Orbán senkiföldjének nevezte Ukrajnát (nem mintha én nem tartanám egy aljasságnak így beszélni egy másik országról).

"kereshetsz újabb kifogásokat"

Ezek nem kifogások, ezek tények. Én nem a magyar kormány vagyok, nem tőlem kell számonkérni a kormány döntéseit.

"kormány egyszerűen nyíltan hazudott, amit az én gyomrom nem vesz be"

Az én gyomrom pedig a te értékrendedet nem tudja bevenni. De ezzel semmi baj nincs.

"Te ezt megmagyarázhatod, de én a továbbiakban nem fogok nekik hinni."

Ez nem rólad szól.

dec. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

#15: "Természetesen eszedbe sem jut, hogy a kárpátaljai magyarokat védd Zelenszkij helyett."

A nyelvtörvényt következetesen elítéltem, már a kezdetektől fogva. Ugyanakkor a kormány tett egy ezzel kapcsolatos kijelentést, amit nem tartott be.

A kárpátaljai magyarok kérték a magyar kormányt, hogy ne gátolják a csatlakozásukat. Nem én vagyok az, aki ezt a kérést semmibe veszi.


"Természetesen azon aggódsz, hogy mit fog mondani a svéd külügyminiszter, ahelyett, hogy a kormányhoz való viszonyulásodtól függetlenül kikérnéd magadnak, hogy a hazádról ilyen lekezelő stílusban beszéljenek"

Ezzel kapcsolatban is hónapokig ígérgették, hogy hamarosan megszavazzák a svéd NATO-csatlakozást, miután kitalálták, hogy a svédek megsértettek minket. Azóta mindenki meg van sértődve rájuk a kormányoldalon. Előtte nem is hallottatok erről. Nekem nem fontosabb, hogy mit fog mondani a svéd külügyminiszter, egyszerűen csak egy értelmetlen hülyeségnek tartom. Persze, vállaljunk akár konfliktust is, ha annak valóban van értelme és vezet is valahova, de hogy ebből mi semmit nem nyerünk, az biztos.


"Ezek nem kifogások, ezek tények. Én nem a magyar kormány vagyok, nem tőlem kell számonkérni a kormány döntéseit."

Mivel a kormányt ti hatalmaztátok fel, a döntéseket pedig ők hozzák, így közvetve te is felelős vagy érte, legalábbis elvi, illetve erkölcsi szinten. Pláne, ha a nyilvánvaló hazugság sem zavar téged. Ha ebben hazudik a kormány, akkor bármi másban megteheti. Csak van ami nyilvánvaló, van ami kevésbé.

dec. 12. 20:20
 17/44 anonim ***** válasza:
Nem törölték el a nyelvtörvényt, csak módosítottak rajta, és amúgy sem oldja meg a problémákat egyik napról a másikra. Ezen kívül egy háborúban álló országgal csatlakozásról tárgyalni vicc kategória, semminek nem felelnek meg, aminek a tagjelölt országok már régóta dolgoznak. Szóval nem jó ötlet a kárpátaljai magyarokra hivatkozva provokálni. Szerencsére már az osztrákok sem támogatják az ötletet, ami úgy néz ki, magánakció volt.
dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
53%

Ukrajna éretlen az eu tagságra!

Ha szerinted pozitív erény az egy magát demokratikusnak beállító organizmus részéről, hogy fegyveres kivégzőosztagokat küldözgethet - ÁLLAMI SZINTRŐL VEZÉNYELVE - a szomszédos országokba, ahol ki is végeznek célszemélyeket vagy pozitív, hogy más országok számára stratégiailag fontos nyersanyag források szállítására üzemeltetett vezetékeket robbanthat fel idegen ország területén, vagy erővel fogdos össze a legkülönbözőbb helyszínekről golyófogónak férfiakat, suhancokat, akkor komoly probléma van az agyadban!

dec. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
Arról már nem is érdemes szót ejteni, hogy a tagság elnyerését követően mennyi időre lenne szüksége egy ilyen szinten "demokratikus" rendszernek ahhoz, hogy minden nacionalista törekvését visszarendezze. SEMMI garancia nincs az ellenkezőjére! Komolytalanok!
dec. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
0%
A kárpátaljai magyarok is azt kérték Orbántól,hogy fogadja el a csatlakozást
dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!