Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az eutanázia népszavazást...

Az eutanázia népszavazást csak én gondolom rendkívül veszélyesnek?

Figyelt kérdés

Onnan jutott eszembe, hogy 4 éve volt egy nővér csajom. És mesélte, hogy a kómások család tagjait rendszeresen győzködik, hogy... Itt a vége... Ajánlják fel a szerveit... Életet menthetnek stb stb.

3-4 hét után.

És ha a család okézza már kapcsolják is le az embert, aztán meg pakolják ki a máját, veséjét, tüdejét, szívét és viszik traszplantálni.

Igen ám... De azt is mesélte a nő, hogy a 10% családja ezt nem engedi.

És nem 1x tért magához ember 6 hét, vagy 8 hét, vagy 12 hét után.


A Fideszt ismerve, ha bevezetnék ezt a törvényt, gyakorlatilag aki nyugdíjas halálra lenne ítélve kórházban.

Ahogy minden súlyos magatehetetlen beteg is... Mert ha megölik nem kerül többé pénzbe.


Te mit gondolsz erről?

Nem para diktatúrában egy ilyen törvényjavaslat? Ami kiforgatható, visszaélésre okot adható?

Mert szerintem elég para.

Ér egy baleset, nem vagy magadnál és rá egy hétre már vágnák is ki a vesédet, meg kapcsolnának le a lélegeztető gépről miközben nem haldokolsz csak gyógyul a tested.


dec. 12. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Csak te.
dec. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

A Momentum erőlteti az erről való népszavazást, nem a Fidesz. Ők nem tudják, hogy diktatúra van? :D


Ugyanakkor megmondom neked előre, hogy érvénytelen lesz, szóval nincs sok értelme. Majd pár ilyen "militánsabb" egyház pedálozni fog a híveinél, hogy szavazzanak nemmel, a Momentum/ellenzékiek meg valószínűleg még ennyi embert se fognak tudni megmozgatni ebben a témában. Szóval még arra is kicsi az esély, hogy valamelyik oldal nagyon győzzön és legalább egy nagyobb mintás közvéleménykutatásnak elmenjen a dolog és lehessen hivatkozni rá, hogy a magyarok 90%-a ezt gondolja.

dec. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én tőlem engedélyezhetik az Eutanáziát, én a svájci rendelkezésekhez hasonlót tudnék elképzelni, hogy maga a beteg adja be magának a méreginkeciót vagy góygszert egy speciális készülékkel. (Tehát nem maga az orvos adná a méreginkeciót vagy a méregtablettát) De az viszont nem hiszem, hogyha tényleg népszavazásig menni az ügy, hogy eredményes lenen a népszavazás.(tehát 50% feletti részvétel) Még a Fidesz se tudott 2010 óta egyetlen egy érvényes népszavzást összehozni, pedig a Fidesz által kezdeméynezett népszavazások előtt plakátok, a közméda és az egyéb NER médiák nyomták a propagandát ezerrel egész nap.
dec. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Én azt gondolom, hogy vagy nem is volt nővér csajod, vagy ha volt, akkor ő kamuzgatott kitalált, általa is csak másoktól hallott mendemondákat neked.
dec. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
6%
Két fidesz szavazó van az egész országban, orbaneszku, meg bajermüntyen zsolti. Ne csodálkozz hogy nem tudnak érvényes mennyiségű szavazatot leadni.
dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Miért van az, hogy Ti mindig csak azzal tudtok jönni, hogy ha legalis lesz az aktív eutanázia, akkor holnaptól öregeket gyilkolásznak?


Egyébként az elmesélt sztorival kapcsolatban nekem kétségeim vannak, de ha igaz, amit leírtál, az azt jelenti, hogy a JELENLEGI szabályozás lehetősget adott volna az eutanáziára az esetben. Vagyis a történet teljesen irreleváns.

dec. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Fideszt ismerve, ha bevezetnék "

Úgy tűnik, te háttal ülsz a moziban. A fideszt ismerve ez soha nem kerül napirendre, amíg ők kormányoznak.

dec. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A kómában lévők, agyhalottak szerveinek újrahasznosítása az egy más téma, már régebb óta működik Magyarországon is.


Az eutanázia során a haldokló maga dönt arról, hogy meg szeretne halni vagy leállítják a kezelést, így gyorsul fel a folyamat. Például végstádiumos rákosoknál merülhet fel a kérdés a szenvedések miatt. Az ő szerveiket szerintem nem lehet átültetni, nem várhatók visszaélések, nyomásgyakorlás.


A nagyon idős, magatehetetlen, rokonok nélküli betegek kezelése, ápolása megint más kérdés. Ha rájuk nem figyel senki, reménytelennek tűnik a helyzetük, a gyakorlatban előfordul, hogy a kórházi személyzet elhanyagolja őket és inkább azokra fordítják az idejüket, erőforrásaikat, akik rendezettebbek, tudatosabbak, kommunikatívabbak, reményteljesebben kezelhetők, látogatják őket, a rokonok, barátok is figyelnek rájuk. De így is jellemző, hogy a látogatóknak kell gondozni a pácienst, figyelni a megfelelő étkezésre, folyadékbevitelre, higiéniára...

dec. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

De Magyarországon csak az eutanázia opcionális a kórházi fertőzések miatt.

Befekszel és pár napon belül hulla vagy attól, amit ott szedsz össze.

Nem értem mi mástól félsz.

dec. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Úristen, az emberek dönthetnek egy kérdésben?! Hát hova vezet ez?!!4!
dec. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!