Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is lenne jobb ha egy...

Miért is lenne jobb ha egy balliberális párt kormányozna?

Figyelt kérdés

Nem kell győzködnötök, tudom hogy a fidesz szar. De mivel lenne jobb mondjuk egy DK?

Vagy az összefogás...

Ti tehetségesebbnek, becsületesebbnek látjátok bármelyik baloldali pártot is?

Szerintem csak a vályúhoz akarnak kerülni. Megéheztek ők is... De kétlem, hogy a "zabáláson" kívül csinálnának bármi hasznosat is.

Az ország lerablása folytatódna balos ideológia alatt.


dec. 13. 00:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%

Azt nem írhatom le, de egy dallal kifejezhetem

Nem irónia!


https://www.youtube.com/watch?v=BRHMG4dVL7c

dec. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

A balliberálisok történelmi lehetőséget kaptak 2006-ban: a rendszerváltás után először fordult elő, hogy újraválasztották az előző kormányt (ráadásul már uniós tagok voltunk, megnyíltak a pénzcsapok). Ennél kedvezőbb feltételeket nem is álmodhattak volna. Mi jött mégis ezután?

[link]

...és senki ne jöjjön a gazdasági világválsággal, mert 2002-2008-ig konjunktúra volt (még az elhíresült őszödi beszéd idején is). Ráadásul a Covid okozta gazdasági válság 2x olyan súlyos volt, mint a 2008-as válság (és ezt nem én mondom, hanem a Telex), az Orbán-kormány mégsem roppant bele.

[link]

dec. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akiknek az lenne a kisebbik rossz, ha a baloldal nyerne (nekem is).

Csakhogy nem a kisebbik rosszat kell választani, hanem kell csinálni egy jót, nekünk civileknek, több mint 30 év után itt az ideje a valós rendszerváltásnak.

Nem szabad mentelmi jog mögé bújt jobbos, vagy balos bűnözőkre bízni az országot.

Szakértő kormány kell, leváltható, felelősségre vonható emberekből (ha jól fogja végezni a dolgát, miért is váltanánk le !?).

Ezen dolgozik a Politikai Hontalanok Szövetsége, ti is megszervezhetitek a lakóhelyeteken, magatok közül, civilek közül válasszatok polgármestert, ne pártkatonát, akik szétlopják az országot!

dec. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom. De ez így nagyon rossz. Próbáljunk meg valakit 4 évre azon pártok közül, akik még nem voltak, aztán ha az is ilyen szar lesz, akkor majd azt is elzavarjuk, és jöhet a következő. De az, hogy itt totyogunk egy helyben, miközben hagyjuk hogy szétromboljanak mindent körülöttünk, ami csak felépült a rendszerváltás óta, az nagyon nem jó senkinek, sem az országnak.
dec. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az ország lerablása folytatódna balos ideológia alatt"

A lottószámokat is megmondhatnád, ha ilyen jövőbelátó képességekkel rendelkezel. A jelenleg palettán lévő ellenzéki szereplők közül egyedül Gyurcsány Ferenc volt már hatalmon, ő az egyetlen személy, akiről vannak konkrét ismereteink. De még ő is változhatott az utóbbi években, ahogy pl. Orbán is rengeteget változott mióta először kormányra került.

De Gyurcsányon kívül egyik politikusnak sem volt még csak lehetősége sem rá hogy bebizonyítsa, jobban csinálná. Honnan tudod, hogy mondjuk a Momentum mit csinálna kormányon? Még csak a közelében sem voltak soha, de te innen megmondod, hogy az ország lerablásával foglalkoznának? Mi van a Jobbikkal? 2018-ban ők voltak a legerősebb ellenzéki párt, volt egy korrekt jelöltjük, egy kidolgozott, korrekt programjuk, erős országos hálózatuk. Sosem voltak még kormányon, kaphattak volna egy lehetőséget, de nem kaptak. Miért nem? Róluk is előre eldöntöttük, hogy majd rosszak lesznek? Tudod miért lenne jó egy nagykoalíció az ország élén? Mert egymást kontrollálnák. Persze tudom, lopnának. De gondolod hogy a jobbikus hagyná hogy a DK lopjon előle? Dehogy hagyná, odacsapna az asztalra és azt mondaná hogy ilyet nem csinálunk. Ha a jobbikos lesz korrupt, a Momentum csapna oda. Sokkal biztonságosabb lenne egy ilyen rendszer, akármennyire is rosszak az egyes pártok.

De ha élből mindenkire rámondjuk hogy ők is csak rosszak lesznek, akkor a büdös életben nem lesz változás. Orbánt próbáltuk, tudjuk hogy nem jó. Gyurcsányt is próbáltuk, róla is tudjuk hogy nem jó. De ezután az kellen hogy következzen, hogy kipróbálunk másokat is, hátha valaki jobban csinálja.

dec. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%
Nem lenne jobb. Hazaáruló, töketlen banda a liberális.
dec. 13. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Például jönne az uniós pénz.
dec. 13. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5%
Mert lehetne seggbekukizni.
dec. 13. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert szabadon leirhatnám a véleményem, de, mivel én külföldről kapok fizetést, ezért a mai naptól, már nem tehetem meg.
dec. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15%
MH-s vagyok, már az is teljesen hülye, aki a Fideszre szavaz, de aki azt hiszi, hogy a ballibek nem lennének még rosszabbak, az agyhalott. A baloldal anno megünnepelte Trianont, teljesen eladósította az országot, kitermelte a libatolvaj Bajnait, a kommunista Gyurcsányt, az ügynök Medgyessyt, a pufajkás Hornt. Majdnem államcsődöt értek el pár év alatt. A pártjaik magyarellenesek. Olyanokon vannak kiborulva, mint a turul szobor vagy az Árpád-sáv. Karácsony és Demszky semmit sem csinált 25 éven át, néhány idióta ötleten kívül (méhlegelő, biciklisávok). Szellemileg is borzalmas a felhozatal. Atomreaktornak hisznek napelemeket. Az MSZP egyik elnöke Kunhalmi, a másik valami vörös pulóveres manusz. A momentumosok nem tudnak beszélni. Ezektől autót sem szabadna venni, nemhogy egy országot rájuk bízni.
dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!