Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tegnap elfogadott szuvenerit...

A tegnap elfogadott szuveneritás védelmi törvény alapján, nem szavazhatok a jövőben, ha külföldön dolgozok?

Figyelt kérdés

dec. 13. 06:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Inkább tényleg ne is szavazz, ha erre a következtetésre jutottál, úgyis túl sok hülye szavaz.
dec. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
1. Az országban több hülye szavaz, mint külföldön.
dec. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát, amig jogilag erre lehetőségem lesz, én márpedig fogok, bár a törvény alapján tényleg arra a következtetésre jutottam, hogy nem biztos, hogy lesz.
dec. 13. 08:23
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
3. Nem érdemes, megvan vásárolja az egész szavazórendszer..
dec. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4, nekem van egy olyan érzésem, hogy a tegnap elfogadott törvényben az is benne van, hogy már nem is lesz erre lehetőségem, akár akarom, akár nem.

Vagy az ellenzék lesz megszűntetve, ahogy van, a teljes független médiával együtt az országban, vagy maga a külföldi szavazás, merthát, külföldi pénzből szólnék bele a magyar belügyekbe, hiába vagyok magyar.

dec. 13. 08:31
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem szavazhatsz mert külföldi finanszírozású személynek minősülsz.

Előállíthat az SZVH.

dec. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A törvényből:


A 33. § "16. külföldi támogatás: más államtól, külföldi természetes vagy jogi személytől, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezettől származó vagyoni hozzájárulás."


A természetes személy a jogtudományban az élő embert, a személyhez fűződő jogok természetes alanyát jelöli.

Tehát bárki, magánszemély is alanya lehet a vizsgálatnak.

Ha egy youtuber, vagy vlogger, szabadúszó sajtós vagy, akinek vannak külföldi előfizetői, támogatói is, akkor simán elővehetnek, ha valamiért nem tetszik a tevékenységed.

dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Én is külföldön élek és dolgozom több, mint húsz éve.

Pontosan ezért eszembe sem jutna Magyarországon bármire is szavazgatni. Soha nem tettem.

Ami engem illet, én be is tiltanám a külföldön élő magyarok szavazati jogát.

Ha már eljöttünk onnan,ne akarjunk ott szavazni.


Egyébként azok akik nyugat felé vették az irányt, jellemzően a Fideszre voksolnak.

Mintha csak az otthon maradottakba akarnának még egyet belerúgni.

De ha az ami ott van olyan nagyon szuper,miért nem maradtak otthon?

Ugye hogy ugye...


Persze tudom, hogy Magyarországon a szavazópolgárok önerőből is "fenntartják" a regnáló kormányt.

dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én viszont éltem és dolgoztam, fizettem adót otthon, igy úgy gondolom, ha egy román, ukrán, szlovák vagy szerb szavazhat úgy, hogy sokuk ezt nem tették, akkor van annyi jogom, mint nekik.

Vagyis volt.

dec. 13. 10:38
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
8) Ma már nem politikai okokból megy a legtöbb ember külföldre.
dec. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!