Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az, hogy Romániában...

Hogy lehet az, hogy Romániában már 15%-kal magasabb az éves fogyasztás, mint nálunk?

Figyelt kérdés

Az EU-s átlaghoz viszonyítva:


[link]


Az infláció csak minket súlytott ennyire?



dec. 14. 18:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Kiemelkedoen Europa-bajnok inflacio volt Magyarorszagon az eltolt gazdasagpolitikank miatt, csodalkozol?
dec. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%
Érdekes egy térkép amit linkeltél. Ezek szerint a románok jobban élnek mint a csehek.
dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#2: A románok szerintem egyébként nagyobb arányban költenek fogyasztásra, mint beruházásokra. De ekkora különbséget ez sem magyaráz.
dec. 14. 18:39
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Ha személyesen utazol Romániában, meg fogod látni a változásokat.Románia fejlődik, az emberek bizakodóak, eltünt az országra jellemző bús komorság. Valamennyit bizonyára lopnak ott is, de Románia tudja, hogy mit jelent számára az Unió. Nem vagyok Románia "fan", de a lenézett, kigúnyolt románt elfelejthetjük. Jól keresnek, költik a pénzüket. Az is tény, és ezt nem vitatom, hogy nagyon sok román dolgozik Nyugat-Európában, kb.2 millió.
dec. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Bezzeg Románia! ❤️💛💙🇷🇴❤️💛💙
dec. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
29%
Olvasgass román kommenteket politikai cikkek alatt. Rinyálnak, hogy szétrabolták azt a korábbi gazdag, csodálatos országot, visszasírják Ceausescut. Mint itt egyesek.
dec. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%
Mert pl ott nincs rezsicsökkentés a háztartások 2/3-a számára.Ami màr növeli eleve a fogyasztást,plusz a 65 év felettiek sem utaznak ingyen,ami szintén növeli a fogyasztást.
dec. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
4)4 millió.Csak Olaszországban dolgozik 1,1 millió romàn
dec. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

Az utóbbi időben sokat változott az országuk.

Az utak is jobbak lettek, érezhetően fejlődnek,de ebben a számadatban -ha ez valós-a hazautalt nagy mennyiségben nyugatról beérkező pénzek lehetnek benne, mert a bérrendszerük azért nem ennyivel jobb a mienknél.

Ők egy "úton lévő" ország, ahol mindenki utazik, és ad-vesz mindent, és sok az olaszban,és spanyolban dolgozó vendégmunkás is kb.4 millióan vannak ezekben az országokban a román állampolgárságú munkavállalók,és ezek a pénzek ebben a számadatban megjelenhetnek.

Egyébként azért ahol én nemrégiben jártam városok azért vannak köztük nagyon lepukkantak is. Nem voltam elájulva, és sok volt a rosszul öltözött

járókelő, sőt nyaralóvárosban jellemző volt a kitérdelt mackós, lekopott strandpapucsos nyaraló pl.Herkulesfürdőn, ami bár gyönyörű város lehetne teljesen le van épülve. Nem láttam sehol a + 15 %-ot, inkább mínuszos volt a helyzet. Ilyen cuccokban a magyarok elképzelhetetlen, hogy egy Balatonparti sétányra lemenjenek, akár egy sörért is. Ez még a szocializmus idejében is ciki volt. Azért ott a fejekben is komoly baj lehet.

dec. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Ja, a románoknak többek kell rezsire, magánegészségügyre stb költeni, ezért hülyeség ez az összehasonlítás.
dec. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!