Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elfogadható-e, ha az egészségü...

Elfogadható-e, ha az egészségügyi kormányzat az egészség megőrzése, megtartása érdekében a magasabb testtömegű /BMI-rendszer/munkavállalókat magasabb Tb járulék befizetésére kötelezné?

Figyelt kérdés
2012. dec. 21. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Sokan genetikai okokból vagy betegség okán túlsúlyosak, őket ezzel büntetni nem lenne értelmes döntés.
2012. dec. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tehát egy anorexiásnak nem kéne TB-t fizetnie? LOL...
2012. dec. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szó volt erről korábban,most egyenlőre nem lépték meg.

A chipsadó formájában lett bevezetve,nem személyre szabottan.

Vannak országok ahol már bevezették.

Kínában például nem látni kövér embert,ott ez nagy szégyen.

2012. dec. 21. 19:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze. Hadd hulljon a férgese! Azzal az aprósággal meg minek is foglalkoznának, hogy a lakosság döntő része nulla testmozgás mellett a (még éppen csak) megfizethető krumpli-tészta-zsír vonulaton él, amivel mindent el lehet érni, csak áramvonalas testet nem... Úgy rémlik, az ország lakosságának már lassan a fele a létminimum alatt él, biztos szívesen fizetnének még többet a semmiért.
2012. dec. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A kínai vidéken most is sokan rizsen élnek.

Ott sincs kolbászból a kerítés,de lehet hogy nálunk abból van azért ilyen rossz állapotú a lakosság.

Sajnos a Kádár rendszerben hozzászoktunk a zabáláshoz is,mert ott mindennek az ára fillérekbe került.

Tehát a rossz szokásokban is van a baj!!

2012. dec. 22. 08:23
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Mégis hogy gondoltad? Dolgozó minden hónap elején feláll a mérlegre a bérszámfejtő irodájában, és az aktuális súlya alapján vonnák adott hónapban a járulékot? Egyébként nem tartom lefogadhatónak. Először elérhetővé kellene tenni mindenki számára az egészséges ételeket, és csak aztán gondolkodni tovább.
2012. dec. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

"Sajnos a Kádár rendszerben hozzászoktunk a zabáláshoz is,mert ott mindennek az ára fillérekbe került."


8-12 éves gyerekek is azért vannak úgy elhízva, mert Kádár apánk alatt már zabáltak, mint a disznó...

2012. dec. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam sehogy,én nem vagyok döntéshozó csak kérdeztem.

Nem kell feltétlenül a mérlegre ráállni.Nem erről szólna a dolog,gondolom.

Azért kérdeztem,mert a kormányzati oldalon tették fel a kérdést.Nem kell rögtön felháborodni ,én sem értem

teljesen,hogyan gondolták ezt akkor.

Egyébként tény,hogy társadalmi problémáról van szó.Egyébként érdemes elmenni egy fürdőbe,és rögtön megérti az ember a kérdést.

2012. dec. 22. 12:01
 9/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"Nem kell feltétlenül a mérlegre ráállni."


Anélkül nehéz a BMI-t kiszámolni. A probléma valóban jelen van, de a megoldás nem a szankcionálás, hanem a segítség lenne.

2012. dec. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hogyan lehetne ezen segíteni?

Itt vannak az ünnepek.Mindenkinek mértéktartóbbnak kéne lennie?Kevesebb édesség,hús fogyasztása,vagy hogyan ?

Egy azonban biztos,a magyar embert csakis a anyagilag lehet ösztönözni erre is.

2012. dec. 22. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!