Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van bármi érv amellett, hogy...

Van bármi érv amellett, hogy valaki tarthasson fegyvert?

Figyelt kérdés
Vadászok, rendőrök, stb. is csak munkában használhatja, azaz otthon nincs szükség rá.

dec. 22. 16:44
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

#25:


Amúgy ez igaz :-)

dec. 23. 20:16
 32/37 anonim ***** válasza:
79%
Persze, annak aki biztonságban akarja tudni saját magát, a családját, az otthonát. Aki tudja hogy ez alapvető emberi jog. Aki érti hogy minél több a lőfegyver civil kézben, egy kormány annál inkább fél attól hogy korruptan kirabolja és elnyomja a nemzetet. Ez egy természetes fék lenne a kormányokon.
dec. 24. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Jeffrey Spender ***** válasza:

# 32


Nálunk a faluban volt kettő nem a napon barnult család. Buták, kötekedők, agresszívak, koszosak voltak, és valóban, bűnöztek, de ellenük a bézbózütő is megtette, nem kellett puska.


Az már régen rossz, ha a bűnözők ellen puska / pisztoly kell önvédelemre. Olyankor akár áramot is lehetne vezetni a kerítésbe, persze nem halálos feszültségűt, és kitáblázni.



A korrupcióval az a helyzet, hogy a szóban forgó USA is a korrupcióra épül.


Több, mint 10,000 lobbista van Washington-ban. Vajon mire való az ő tevékenységük ?


És kire esküszik fel az USA elnöke ?


A fegyvergyártókra ? A bankárokra ? A nehéziparra ? Az energetikai vállalatokra ? A gyógyszeriparra ? Az olajiparra ? A Pro-Izrael lobbira ? Az arab lobbira ?



Továbbá az USA-ban majdnem nulla szociális háló van. A kapitalizmus / éjjeliőr állam fellegvára. Az államilag finanszírozott szociális és egészségügyi szolgáltatások igen szegényesek, mármint a GYES, GYED, szülési szabadság, balesetbiztosítás, és nyugdíj, ezért magánpénztárhoz kell folyamodniuk az állampolgároknak, nem véletlenül mennyi katonájuk szenved poszttraumás stressz szindrómában, és válnak hajléktalanokká.

dec. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

#33 : Hogy te egyedül 1 darab baseball-ütővel 2 maffiacsaládot elintézel, az csodálatos, csak kétlem hogy egy 70 éves nyugdíjas is ennyire kemény lenne amikor berontanak a lakásába és elkezdik halálra verni a nyugdíjáért.


De Szögi Lajos esete szépen mutatja hogy miért kellett volna hogy nála is lőfegyver legyen.


Igen, az USA-ban is van korrupció. Nem mondtam hogy egyáltalán nincs, csak azt hogy ha a lakosság erős, akkor a korrupció nem annyira súlyos.


Washington DC pont az a hely,ami az egész USA területén a leginkább korlátozott civil lőfegyvertartás tekintetében.


Az elnök az alkotmányra esküszik fel. Az eskü szövegére keress rá.


El vagy tévedve, elég komoly szociális háló van az USA-ban. Jártál te itt egyáltalán valaha? Én már régóta kint élek. Nagyon nincs "éjjeliőr állam". Állami közoktatás van. 60 millió ember kap ilyen-olyan segélyt. Ráadásul hülyére adóztatnak mindenkit hogy ezt fenn tudják tartani. GYES... már elnézést egy akinek nincs gyereke az miért fizesse a szomszédasszony GYES-ét meg a többit? Akinek gyereke van az komoly adókedvezményeket kap. Te ha ennyi mindent állítasz az USA-ról, akkor hány éve laksz itt kint? Melyik államban élsz most? Ugye nem azt akarod mondani hogy nem itt élsz? A katonák baja hogy most ért véget egy 20 éves háború. Aki megjárta Afganisztánt és Irakot, és komoly harcokban vett részt, azt eszi az ideg. Hajléktalan viszont leginkább azért van, mert jön egy válás, aztán a férjeket az utcára teszi a bíróság, a feleségé a ház, meg a gyerekek, a férj maximum a kocsit kapja, aztán elveszíti a munkáját, jön az alkohol és lecsúszik. Vannak akik drogosok, meg egy rakás illegális bevándorló is van akik amiatt hajléktalanok.

dec. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Jeffrey Spender ***** válasza:

Jó, igazad van, én 30 éves vagyok, nem 70.


Meg Szögi Lajosnál is aláírom, neki is lehetett volna pisztolya, és mennyivel másabb lett volna.



Az USA kapcsán az ilyen veteránokkal foglalkozók dramatizálják a képet, lásd ezt a klippet:


https://www.youtube.com/watch?v=o_l4Ab5FRwM

dec. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

#35 : A videó nem mond igazat. Kb. 650 ezer hajléktalan van az USA-ban, akkor hogy lehetne már 300ezer közülük veterán, ha a hajléktalanok 13%-a vallja magát veteránnak?


"Over the course of a year, approximately twice that many experience homelessness. Only 7% of the general population can claim veteran status, but nearly 13% of the homeless adult population are veterans."


70ezer közül van a számuk maximum, de szerintem ez is túlzott. És itt vegyük hozzá hogy ez a 70ezer 16,2 millió veteránra amerikaira jut.

dec. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Jeffrey Spender ***** válasza:
Én nem vagyok amerikai, nem az USA-ban élek, hanem itt Magyarországon, elnézésedet kérem, hogy rosszul tudtam az ő szociális biztosítási helyzetüket.
dec. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!