Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha olyan kormány jönne, ami...

Ha olyan kormány jönne, ami alatt előnyt jelent az, hogy színleled a katolikusságot, akkor "megtérnél" vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Tehát teokratikus kormány jönne, amiben előjogai vannak a katolikusoknak és hátrányai azoknak, akik más felekezetva vagy más valláshoz tartoznak, illetve ateisták.


A nem-katolikusok pl. nem járhatnának egyetemre, ki lennének zárva a felsőbb pozíciókból, alacsonyabb lenne a fizetésük, és fizetniük kéne "hitetlen adót", és sokszor "valahogy" nem segítene rajtuk a rendőrség, "valahogy" félrekezelné őket az orvos stb.


Ha viszont hívő katolikusként élnél, pl. bizonyíthatóan minden vasárnap ott lennél a misén, nem élnél vadházasságban, tudnád a Miatyánkot, az Üdvözlégyet, és az Apostoli hitvallást, és a lakásodban kint lenne kereszt meg kép Jézusról és egyes szentekről, akkor pl. előrébb vennének a kórházi várólistákon, automatikusan protekciót kapnál egyes állásokba stb.


Ilyen esetben lennél hívő katolikus (legalábbis színlelve) vagy nem? Miért?



dec. 23. 16:51
A kérdező szavazást indított:
Megtenném, eljátszanám a turbó-katolikust, hogy előnyökhöz jussak
Nem tenném meg
11 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Nincs az az isten...
dec. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Gyakorló, katolikus keresztényként küzdenék azért, hogy megszűnjön az a kormány, ami ilyen szintű elfogadhatatlan diszkriminációnak teszi ki a nem keresztény polgártársaimat.
dec. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem az egyéni hittel van bajom, ahhoz semmi közöm, hogy ki, miben hisz.

Viszont a keresztény egyháznak jóvalta nagyobb lajstroma van, mint a jelenkor politikai befolyásolása. A különböző vallási alapú vandarizmuson át, a vallásháborúkig, a társadalmi befolyás... millió bűne van a katolikus egyháznak, mint szervezet, vagy iroda.

Plusz, ha én hiszek valamiben, akkor nekem nem kell hozzá egy szervezet, hogy megmondja nekem, hogy mikor, hogy.

Az egyházzal, mint szervezettel van problémám.

dec. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függene, hogy a mindennapi életben mennyire vegzálnának a "katolikusok", mennyi atrocitás érne a kormánypártiak részéről. Hinni biztos hogy nem tudnék, az nem megy parancsszóra, mint ahogy parancsszóra a hitét sem veszti el senki sem. Ha mondjuk éppen egyetem előtt állnék, akkor gondolom "megtérnék" én is hogy felvegyenek, de az biztos, hogy hosszabb távon nem tudnék megmaradni egy ilyen országban.
dec. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Eleve katolikus vagyok, mindegy milyen a kormány jól tegye a dolgát az a lényeg.
dec. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Miért, most nem ez van?
dec. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6

Hol van ez?

dec. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Valás felet el járt az idő nem papok osztogatnak kaját hajlèktalanoknak hanem a civilek.De amikor börtönbe akkarták rakni őkett akkor is civilek szólaltak fel nem az egyház.Az egyház kományt támogatja nem a ki szólgáltatót embereket ez minden csak nem keresztény.
dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
A másik hogy, 12 év keresztény kormánya 6 millios fizuval mikor is ment Orbán kaja osztásra a rá szoruloknak ja soha.Mert akkor látszana következménye fantasztikus kormányzásának és ezt nem válalhatja be mert hát ilyen egy keresztény.
dec. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es, keresztényként kikérem magamnak, hogy a Fidesz kormányt kereszténynek tituláld, mert nem az.
dec. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!