Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy állítsanak szobrot a 2006-os gyurcsányi terror áldozatainak?

Figyelt kérdés

A 2006-os gyurcsányi rendőrterrorban a fél szemére megvakított Nagy László, valamint a brutális hatalmi fellépés többi áldozatának emlékére állítana maga tervezte szobrot Szilágyi Ákos, aki most aláírásgyűjtésbe kezdett, hogy az emlékmű megvalósulhasson. Meglátása szerint két dolog ad aktualitást a jelenlegi kiállásnak. Egyfelől a közelmúltban véget ért a Budaházy György nevéhez kötött Hunnia-per, amivel Szilágyi szerint a napi közbeszédből végleg eltűnik 2006. Ugyanakkor a 2006-os rendőrterror óta felnőtt egy új generáció, amelynek tagjai szinte semmit nem hallottak a véres eseményekről. Akik szerint ezek elkövetője egy kedves, humoros, öregedő politikus bácsi. Miközben 1989, a rendszerváltás óta ő volt az első, aki kezet emelt a nemzetére. A szobor megvalósításának védnöke Papp Lajos szívsebész professzor lesz.


Forrás: [link]


jan. 9. 09:44
A kérdező szavazást indított:
Igen, jogos lenne
Nem értesz ezzel egyet
32 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%

A tomboló csürhének, akik autókat gyújtogattak és a rendőröket dobálták?


Nem szobrot érdemelnének hanem büntetést

jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
66%
Akkor kérek én is, én is ott voltam, napi 5000 forintér balhézni. Nekem is jár akkor szobor. Tudod te milyen nehéz meló kővel dobálózni.
jan. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
80%

Röhej.


Ne állítsunk már szobrot a fidesz kedvenc börtönviselt gyújtogató focihuligánjainak meg neonácijainak. Mert ők csinálták a feszkót, akik miatt rohamrendőröket keleltt bevetni. Hozzájuk mehet reklamálni annak akinek "békés tüntetésért" kilőtték a szemét.

jan. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
75%
Nem értek egyet.
jan. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
9%
Támogatom. Mégegyszer nem történhet meg ez a rendőr terror. Fejmagasságban lövöldöztek direkt!
jan. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Fricz Tamás politológus véleménye: "Azt javaslom minden jó szándékú és tisztességes embernek, akinek fontos a demokrácia, az emberi jogok, az erkölcs, egy ország becsülete, álljon a Szilágyi Ákos-féle javaslat mögé. Legyen ez egy civil kezdeményezés, legyen ez a nép kezdeményezése. Ahogyan mi, a CÖF megalakítói mondtuk 2009-ben: döntsön a nép! Talán egy alulról jövő nyomásnak nem tud ellenállni senki."


A népszavás Batka Zoltán viszont a rendőröknek akar emlékművet: [link]


Schiffer András emígyen reagált Batka gondolataira: "A 2006-os őszi események rendfenntartóinak ugyanis számtalan élő mementójuk van. Batka Zoltán az egyik.”

jan. 9. 10:03
 7/31 anonim ***** válasza:
74%

"Fejmagasságban lövöldöztek direkt!"


Szerintem te a fronton sírva fakadnál.

jan. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
82%

Orbán alatt fél millióval csökkent a magyar lakosság, állítsunk annak emléket. Gyurcsány alatt még 10 millió felett voltunk.


Vagy annak, hogy már minden 6. gyerek külföldön születik, az is megérdemelne egy szobrot.


Fideszes bohócok... Orbán Toroczkaival és Vonával kivezényeltette a Magyar Gárdát, a kopasz osztagot, akik felgyújtották pestet és cselekedeteikkel kiprovokálták a keményebb fellépést, aminek áldozatául esett olyan is, aki valóban csak tűntető volt.

Most akkor ki az igazi felelős? Egy biztos, orbán sárosabb a szemkilövetésben, mint gyurcsány.

jan. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
8%

"Szerintem te a fronton sírva fakadnál."


Könnyen lehet! De szerencsére nem kell a frontra mennem, mert nem a baloldal győzött.

jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
7%
Az áldozatok emléke miatt szükséges lenne.
jan. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!