Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy állítsanak szobrot a 2006-os gyurcsányi terror áldozatainak?

Figyelt kérdés

A 2006-os gyurcsányi rendőrterrorban a fél szemére megvakított Nagy László, valamint a brutális hatalmi fellépés többi áldozatának emlékére állítana maga tervezte szobrot Szilágyi Ákos, aki most aláírásgyűjtésbe kezdett, hogy az emlékmű megvalósulhasson. Meglátása szerint két dolog ad aktualitást a jelenlegi kiállásnak. Egyfelől a közelmúltban véget ért a Budaházy György nevéhez kötött Hunnia-per, amivel Szilágyi szerint a napi közbeszédből végleg eltűnik 2006. Ugyanakkor a 2006-os rendőrterror óta felnőtt egy új generáció, amelynek tagjai szinte semmit nem hallottak a véres eseményekről. Akik szerint ezek elkövetője egy kedves, humoros, öregedő politikus bácsi. Miközben 1989, a rendszerváltás óta ő volt az első, aki kezet emelt a nemzetére. A szobor megvalósításának védnöke Papp Lajos szívsebész professzor lesz.


Forrás: [link]


jan. 9. 09:44
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
89%
Nem volt rendőrterror 2010 előtt, így nincs minek szobrot állítani.
jan. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
83%
Gumilövedékkel oszlatták a tomboló-romboló tömeget. Ez nem rendőrterror. Úgy tudom, szemkilövetés sem volt, csak véletlenül szemen lőttek valakit. Az áldozatot persze így is nagyon sajnálom.
jan. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
89%
Egy világválság közepén, nyakunkban Európa legnagyobb inflációjával, pont egy hülye értelmetlen szoborra kell megint szórni a pénzt. Sok esze van ennek a Szilágyi Ákosnak is...
jan. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
26%

Az biztos, hogy a fiatalabb generációval valahogy tudatni kéne milyen világ volt 2006 körül, és hogy bánt a hatalom a kritikusaival. Egyáltalán nem túlzás, ha olyan körülmények között dühös tömeg árasztja el az utcákat.

De szobrot állítani ennek azért erős túlzás. Tipikus fideszes egysejtű gondolkozás

jan. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
64%

"Az biztos, hogy a fiatalabb generációval valahogy tudatni kéne milyen világ volt 2006 körül, és hogy bánt a hatalom a kritikusaival."

Mármint a fidesz által fizetett és hergelt őrjöngő, kukákat halomban gyújtogató, autókat borogató, kirakatok sorait betördelő, kövekkel meg molotov koktélokkal dobálózó, tömegekbe verődve randalírozó csőcselékre gondoltál "kritikusok" alatt? Hogyan kellett volna velük bánnia az akkori hatalomnak?

jan. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
25-ös, talán le kellett volna mondania a hatalomnak, felismervén a helyzetet, tekintettel az össznépi elégedetlenségre
jan. 9. 13:48
 27/31 anonim ***** válasza:
37%

Én inkább a gazdasági helyzetre gondoltam, és az ország állapotára. Devizahitelesek arconköpésére, hatalmas munkanélküliségre stb.


Ne meséld már nekem, hogy fizetett csőcselék vonult ki, nem jókedvükből ment ki a hatalmas tömeg. Mindenki gyűlölte akkoriban az mszp-t és Gyurcsányt aki nem volt megrögzött balos. Most is így van, ezért nem tud nyerni az ellenzék. Senki sem akarja vissza azt a depressziós rémkorszakot, és eltelt 2006 óta lassan két évtized és egyeseknek még mindig nem esett le.

jan. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
82%

"Senki sem akarja vissza azt a depressziós rémkorszakot"

Helyette van most még depressziósabb, mégrémebb korszakunk. Nagy előrelépés történt...

jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

#26 Nem gondolod, hogy akkor Orbánnak már legalább hatszor le kellett volna mondania?

1. A teljesen elcseszett Covid kezelés miatt

2. A nyilvánvalóan megbukott CSOK miatt

3. Az árstop miatt, ami több kárt okozott, mint hasznot

4. A vasárnapi boltzár miatt, amit senki nem akart, mégis egy évig erőltették

5. A fiatalok tömeges kivándorlása miatt

6. A tanárok semmibevétele miatt


De még tudnám sorolni...

jan. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
84%

A devizahiteleseket miért is kellett volna a közösből megmenteni? Hoztak egy döntést, ami aztán nem jött be. Fel lett rá hívva a figyelmük, csak annyira buták voltak a gazdasági dolgokhoz, hogy egyszerűen figyelmen kívül hagyták a figyelmeztetéseket annak reményében, hogy jól fognak járni. Rengetegen jól is jártak. Simán felvehették volna forintalapon ezeket a hiteleket és fizetehttek volna az elejétől magasabb törlesztőt, csak az büdös volt, de senki nem tartott fegyvert a fejükhöz és kényszerítette rá őket, hogy olyan hitelt vegyenek fel amihez nem értenek. Megszívták, de a közösből "kártalanítani" Őket, az egy vicc. Nagyjából azzal egyenértékű, hogy hárman bemegyünk a kaszinóba, ketten nyernek én meg elbukom mindenem és azt mondom, hogy oké, akkor most kártalanítsatok, mert együtt mentünk be. Nevetséges.



Amúgy meg Orbánnak már sokszor le kellett volna mondania. Én általában a lázadó tömeggel vagyok, kétezerhatban is velük értettem egyet, addig a pontig amíg nem kezdtek el autókat borogatni, középületekbe betörni meg gyújtogatni (ezeket amúgy a FIDESZ által pénzelt futballhuligánok csinálták nagyrészt, tudom, mert ott voltam), szóval nem volt semmilyen terror, egyszerűen arányos fellépést alkalmaztak, amiben valószínűleg volt egy-két túlkapás. Ez ennyi.

jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!