Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, hogy az ellenzéki...

Mi az oka, hogy az ellenzéki összefogás szavazó a Kutyapárthoz mennek át?

Figyelt kérdés

Hónapról hónapra egyre sűrűbben olvasom itt is, facebookon is, tiktokon is, hogy volt ellenzéki összefogás szavazói, azt írják, hogy többet nem szavaznak az összefogás pártjaira, hanem a Kutya pártra fognak.


Mi az oka, hogy egy vicc párt alternatívája lehet a többi kormányzásra készülő ellenzéki pártoknak a szavazók körében?


2022-es választás óta a Kutyapárt 3%-ról 9-10%-ra nőtt, míg az ellenzéki összefogás 2 év alatt 34%-ról 25-26%-ra csökkent.



jan. 23. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Ingyen sör, örökélet.
jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 hypno ***** válasza:
24%

A Kutyapárt nem nőtt 9-10 %-ra, akik meg az összes közösségi oldalon azt állítják, hogy többé nem szavaznak az összefogás pártjaira, azok jellemzően eddig sem tették, csak azt mondják.


Mindazonáltal aki nem marad otthon és nem az orbánistákra szavaz az jó srác.

jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2-es


"A Kutyapárt nem nőtt 9-10 %-ra"


[link]

jan. 23. 12:37
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Fogalmam sincs, én nem ismerek olyant, aki átment volna.
jan. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutyapárt egy alulról szerveződő, aktív passzivistákból álló párt. Az összefogás kis pártjai mind egy-egy főnöki ambíciókkal rendelkező pártvezető játszóterei, tele megélhetési politikusokkal.



Amíg a kutyapárt passzivistái a saját idejüket és erőforrásaikat tették az "akciókba", addig az összefogás politikusai csak élősködtek az államon.


Legyünk őszinték: a DKn kívül egyik pártnak sincs érdemi tagsága és pártszervezete. Mit csináltak ezek az elmúlt 10 évben?


Egyre több ember fog ráébredni, hogy ez a csipet-csapat nem más mint súlytalan megélhetési politikusok gyülekezete, akik csak a nagy forrásokhoz és fizetésekhez akarnak hozzáférni és le sem sz@rják a választókat.


A Fidesz az egy szekta, leváltani csak egy erős koalícióval/összefogással lehet. Ezek a kretének meg egymással vívják a cicaharcot...


2014 még elment, akkor indult meg egy folyamat majd 2018 nagy bukás és 2022 is nagy bukás. Két bukás után ( jobb helyeken egy után is a pártvezető lemond ), most jön a '24-es önkori az is bukás lesz már most látszik, majd két év múlva '26? Garantált bukás.

Aki nem tök hülye az időben lép és az elmúlt 6 év tapasztalatai alapján ez a muratvány nem jött be. Két párt erősödött érdemben: Gyurcsány DKja és a Kutyapárt.


Amit eddig íetam az nem azt jelenti, hogy minden csalódott ellenzéki megy a kutyákhoz, ilyen nyilcán nem lesz. Viszont ha idén is bukik az ellenzék akkor lesz újabb 1-2 százalék akik a kutyapárt lassú munkáját jobban fogja ez után értékelni, mint ezt a bohóckodást. Ha ügyesek akkor még néhány százaléknyi szavazót megfoghatnak. Gyanítom a DK növekedése ennél nagyobb lesz a következő két évben.

jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Tudod miért van Hadházynak hatalmas követőtábora, holott csakegy kis független képviselőről van szó? Mert folyamatosan, aktív munkát és hírértéket mutat fel. Nem szeretem a stílusát, van egy rossz becsípődésem felőle mióta egyszer találkoztam vele és láttam, hogy zárt falak mögött is milyen ripacs tud lenni, de ettől függetlenül én is követem, mert érdekes dolgokat hoz folyamatosan napvilágra és megy és csinálja.


Ugyanígy van ez a kétfarkúakkal, csak kevesebb ripacskodással és sokkal több humorral megfűszerezve, ami sokaknak tetszik. És mióta az ellenzéki koordinálásban is partnerek voltak, az emberek egy részének elment a kedvük, mondván "ez így akkor nem is egy viccpárt, hanem egy engell el a hajam ellenzéki párt", egy másik részüknek (főleg ellenzékieknek ugye) viszont még szimpatikusabb lett, mert ők meg úgy látták, hogy "ha komolyodik a helyzet, ők maguk is megkomolyodnak". Legalábbis nekem ez a véleményem a Kétfarkúak társadalmi megítéléséről.

jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Lassan komolyabban lehet venni őket, mint bárki mást. Durva dolog egy viccpárttól, de hát ez van.
jan. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
A többi ellenzéki vezető inkompetenciája.
jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 hypno ***** válasza:

#3


Szóval az összes kormánypárti közvéleménykutatónál [link]

9-11 %?


Komoly?

...és akkor én most hova sz..jak?

jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Alakulóban van egy másik, nem vicceskedő alternatíva is, a Pécs Tv beszámolt róla. Ha az elejétől indulna, 7:40-től jön a lényeg.

[link]

jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!