Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lustább, nyugodtabb embereknek...

Lustább, nyugodtabb embereknek jobb volt a szocializmus, mint a kapitalizmus?

Figyelt kérdés
Nekem nagypapám mondta örökké gyerekkoromban, mert látta, hogy nem vagyok annyira szorgalmas, hogy nekem jobb lett volna a szocializmus, mert akkor nem kellett annyira megerőltetni magad a munkában és a stressz is sokkal kisebb volt. Eldolgozgattál, valamit még esetleg maszekoltál és elvoltál. Fiataloknak adtak lakást, most nagypapámat idézve adnak "lóf.szt". Na jó, viccet félrtéve szerintem sem normális, hogy a hustle culture (túlhajszolt élet) lett a norma és nálunk még rosszabb helyek is vannak, pl az USA-ban tényleg kvázi csak azért élnek az emberek, hogy dolgozzanak és hitelt hitelre halmozva élnek csomó olyan fogyasztási cikket megvásárolva, amire igazából nincs is szükségük. Múltkor láttam egy interjút egy pszichológussal, aki a Harvardon tanít és ő is azt mondta, hogy valójában az embereket nem azok teszik boldoggá, amiket a kapitalizmus beléjük sulykol és az oda bejutott diákok is pont annak a példái, hogy hajtanak, de kiegyensúlyozott életet másban kell majd keresniük.

jan. 29. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Ne hidd el, hogy most Magyarországon kapitalizmus van!
jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Dolgoztam már jópár munkahelyen, hidd el most is vannak bőven léhűtő, semmitérő emberek, akiknek 3 forintot nem ér a "munkájuk".
jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Igen, kisebb igényekkel, több szabadidővel.

Van, akinek az idő értékesebb, mint a tárgyak.


Ráadásul a többség a semmiért van túlhajtva.

jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Az izgágáknak is jobb volt.
jan. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Amerikába 1 millió forint a minimálbér és boltban a chilikböl 3 polc van mindegyik más márkával nem csak erős pista van.Ami itt van az nem kapitalizmus mert akkor nem tudnád mi az a dolgozó szegénység a kapitalizmusba akinek van munkálya az nem éhezik.Itt 2 munkával állnak sorba ha civil szervezetek élelmiszert osztanak.
jan. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az USA-ban szerinted nincsen dolgozói szegénység? Múltkor láttam egy dokufilmet, hogy New York-ban a lakosság fele alig tudja fizetni a lakhatását és máshol is rengeteg embernek problémát okoznak például az egészségügyi, oktatási költségek, hiába van "munkálya".
jan. 29. 22:53
 7/10 anonim ***** válasza:
14%

Hát nem tudom. Most tudok home office-ból xboxozni egész nap és mellette 1-3 órát programozni. Erre régen nem igen lett volna lehetőségem.


De elég csak irodai munkára gondolni. Azért 8 órát lébecolgatni meg redditezgetni kényelmesebb, mint fizikai munkát végezni.


A stressz az pedig személy és munka függő. Van aki jelentéktelen munkabeosztásban is stresszel mindenen, de persze vannak olyan területek, ahol szinte nem lehetetlen stresszelni.



Régen volt munka és garantáltan volt pénzed egy családot szerényen fenntartatni, de akkoriban nem volt ennyi kényelmes munka, ott tényleg dolgozni kellett vagy rengeteget tanulni.

jan. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen ott is van de nézd a fizetéseket amitt a munkáért adnak itt meg se közeliti mert mesterségesen vannak alacsonyan tartva a bérek.De elég csak meg nézned a vásárló erőt itt legalacsonyab a háborus ukrajnát le számitvs.Már pedig a kapitalizmus a vásárló erönél kezdödik meg termékek választékába.Itt ha be mész egy boltba fele annyi termék sincs mint amerikába.
jan. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Munkahely és munkakör függő volt. Nagyon sok munkahely volt, és lehetett válogatni. Kereshettél magadnak kényelemesebb munkát, ahol nem kellett összetörnöd magad, de választhattál jobb fizetésért húzósabbat is. Attól is függött, hogy a közszférában dolgoztál-e, vagy az úgynevezett termelői szférában. A közszférában általában jóval kevesebbet kellett dolgozni. Ha valamelyik kolléganőm átment a termelői szférából a közszférába ugyanabba a munkakörbe, utána mindig nagyon panaszkodott hogy majd megdöglik az unalomtól, mert azt a melót ami ott van, megcsinálja 2-3 óra alatt, utána meg alig tudja kivárni, hogy leteljen a 8 óra. Hasonlóak voltak nagyvállalatok budapesti központjai is. Volt egy nagyvállalatnak mondjuk 5 üzemegysége, ebből 3 vidéken, 2 Budapesten. De ezen kívül volt Budapesten még egy központ is. Ezek a központok szinte teljesen feleslegesek voltak. Az ott dolgozóknak azt se tudták, hogy mit találjanak ki a főnökeik, hogy valamivel lekössék őket.
jan. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen. Nekik jobb volt.

De sajnos a mostani rendszer sem valódi kapitalizmus, a kormányink ezt eléggé eltólták.

febr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!