Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vezet be nemi kvótát a...

Miért vezet be nemi kvótát a Momentum? Miért nemek alapján akarják meghatározni a részvételt, miért nem tudás, hozzáértés alapján?

Figyelt kérdés
Nem a nőkkel van problémám, csak nem értem ezeket a kvótákat. Ha a Momentumban a hozzáértők 80%-a nő, akkor úgy kellene lennie, hogy 80% nő, 20% férfi. Ha fordítva, akkor meg úgy. Miért nemi kvótában gondolkodnak, ahelyett, hogy a tudást néznék? A kohógyárakban sem véletlenül férfiak dolgoznak, míg az óvodákban a nők vannak többségben. Ez a világ rendje. Hozzáértés, tudás, érdeklődés alapján kell kiválasztani az odaillőket, nem ilyen-olyan kvóták alapján.
jan. 30. 09:50
1 2 3 4
 21/33 hájaaa ***** válasza:
44%

#20


Fordítsuk meg! Én női politikusnak készülök de azt látom, hogy tök esélytelen annak lenni mert vagy elnyomnak vagy takarítógépnek néznek. Ha ez ellen felemeled a hangod akkor jönnek a gúnyos mosolyok és megjegyzések...sok kedved lesz ehhez az egészhez. Azonban van egy párt ahol van esély kibontakozni és nem akadályozzák, sőt elő is segítik az előremeneteled azzal, hogy előnyben részesítenek. Melyik helyen fog a tehetség kibontakozni, vagy akár a politikába belépni?

jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

"Azonban van egy párt ahol van esély kibontakozni és nem akadályozzák, sőt elő is segítik az előremeneteled"

Utóbbi résszel van problémám. Ha a Momentumban akadályozva voltak a nők, akkor egyrészt hogy lehet hogy a Momentum összes EP képviselője nő, másrészt ha ez valóban probléma volt, miért nem az akadályozó tényezőket szüntették meg? Az lenne a normális ha elismernék a tehetséges nőket a férfi politikusok is. De ezzel csak megfordítottuk a táblát, és most nem a nő lesz hátrányban a neme miatt, hanem a férfi. A probléma megmaradt, csak áttolódott a másik nemre... Ennyi erővel lehetne az összes szakmában előnyt adni a kisebbik nemnek. Biztosan sok férfi akar kibontakozni műkörmösként és biztosan sok nő akar katona lenni. Én nem látom ennek értelmét és nem látom az előnyét.

jan. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
72%

"Nyilvánvaló, hogy ez is csak ideológia miatt történik, mint a Momentum szinte minden lépése."


Jaj, ettől falra mászok, ez a vita halála. Én szépen felépítek egy érvrendszert, mire te odaböfögöd, hogy jaja, hól hangzikt, de sajnos NYILVÁNVALÓ, hogy a Momentum nem azért csinálja. Engem ez úgy felb.sz...


Nem. Nem nyilvánvaló. Szerintem nyilvánvalóan csak összekevered a véleményt és a tényeket.


A lényeg az, hogy le akartad fikázni a Momentumot, és ennyi. Nem tudom, miért hiszem még mindig azt, hogy van értelme ebben a szar topikban válaszolni bármire.

jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

"Szerintem nyilvánvalóan csak összekevered a véleményt és a tényeket."


Én pont fordítva látom.

jan. 30. 14:42
 25/33 anonim ***** válasza:

"Én pont fordítva látom."


Nyilvánvaló, hogy rosszul látod. :)


Trollkodást félretéve: kifejtenéd?

jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy csak most, de dolgom volt.


Valóban túlzó lenne azt állítani, hogy csak a kvóta számít az alkalmasság helyett. Ezzel egyetértek. Bár néha vannak kétségeim, hogy alkalmasak-e egyes politikusok, mint pl. a kézremegős Momentumos, aki mellesleg férfi.


A véleményem az, hogy a férfiak nagy általánosságban alkalmasabbak a politikára. Itt lehetne sok mindent felhozni, de egyszerűen a női léleknek nem való. Ezért nem tudok a kvótarendszerrel azonosulni. Azt elismerem, hogy vannak nagyon tehetséges női politikusok, de arányaikban kevesebben vannak.

jan. 30. 22:07
 27/33 anonim ***** válasza:

"A véleményem az, hogy a férfiak nagy általánosságban alkalmasabbak a politikára."


Így van: ez a véleményed, így már sokkal jobban hangzik. Alátámasztanád a véleményed, miből gondolod, hogy a nők rosszabb politikusok?

jan. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

A nők általánosságban empatikusabbak, érzékenyebbek, túlbonyolítják a dolgokat, bátortalanabbak, több dologgal próbálnak foglalkozni, ritka közöttük a pókerarcú. A férfiak általánosságban egyszerűbben gondolkodnak, egy dologra koncentrálnak, pofátlanabbak, dörzsöltebbek, jobban tudnak lavírozni. Ez mint korábban is mondtam, nem azt jelenti, hogy nincs jó női politikus, vezető, de ha az arányokat nézzük, a férfiak alkalmasabbak a fentiek miatt erre.


Egyébként meg kell nézni a politikus nőket, akik hosszabb ideig politizálnak. Kiül az arcukra egyfajta csúnyaság. Nem ez a jó szó, de rá van írva az arcukra, hogy nem szép hivatás a politika.

jan. 31. 10:19
 29/33 anonim ***** válasza:
49%

Na látod, ezek tipikus sztereotípiák. Ez a nő, a férfi szemüvegén keresztül. Mondom ezt férfiként.


Ami közben kimarad: a nők energikusak, jó kapcsolatépítők, közösségépitők, hatalmas manipulátorok, brutálisan makacsok, akaratosak, reziliensek, alkalmazkodóképesek, impulzívak, jól építenek bizalmat, jó szervezők, szorgalmasak, alaposak, igényesek.


A főnököm is nő, és egyszerűen született politikus, annak minden előnyével és hátrányával.

jan. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Tévedés, direkt kikértem a feleségem véleményét, és ő is ezt mondta.
jan. 31. 14:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!