Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vezet be nemi kvótát a...

Miért vezet be nemi kvótát a Momentum? Miért nemek alapján akarják meghatározni a részvételt, miért nem tudás, hozzáértés alapján?

Figyelt kérdés
Nem a nőkkel van problémám, csak nem értem ezeket a kvótákat. Ha a Momentumban a hozzáértők 80%-a nő, akkor úgy kellene lennie, hogy 80% nő, 20% férfi. Ha fordítva, akkor meg úgy. Miért nemi kvótában gondolkodnak, ahelyett, hogy a tudást néznék? A kohógyárakban sem véletlenül férfiak dolgoznak, míg az óvodákban a nők vannak többségben. Ez a világ rendje. Hozzáértés, tudás, érdeklődés alapján kell kiválasztani az odaillőket, nem ilyen-olyan kvóták alapján.
jan. 30. 09:50
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
0%

"Tévedés, direkt kikértem a feleségem véleményét, és ő is ezt mondta."


Mármint mi a tévedés? Gondolom, úgy értetted, hogy a feleséged egyetértett azzal, amiket te mondtál a nőkről. Az én feleségem is egyetértene ezzel, és én is egyetértek ezekkel. Ezek alapvetően igazak. Ennek ellenére azért számtalanszor bebizonyosodik, hogy a feleségem sokkal jobb projektmenedzser mint én. Pedig minden igaz rá, amit elmondtál.


Mert cserébe viszont az energiája végtelen, fegyelmezett, rendszerezett, makacs, feladatorientált, megbízható, fókuszált, kezdeményező, kommunikatív, praktikus, talpraesett, jó szervező. Amik mondjuk én nem vagyok.


Ezek a tulajdonságai egyrészt bőven kompenzálják a hiányosságait. Pl igaz, hogy túlbonyolítja és elkapkodja a dolgokat, de mivel végtelen energiája és kitartása van, meg amúgy is nagyon pörgős, így igazából simán behozza az így csinált lemaradást.


Másrészt csomó hiányosság ugyanannyira előny is. Aggodalmas? Igen, de éppen emiatt baromira alapos. Túl empatikus? Igen, de éppen emiatt nagyon könnyen megnyeri magának az embereket.


Harmadrészt meg fejlődni tud. Pl régen abszolút konfliktuskerülő volt, nem tudott mit kezdeni a vele játszmázó emberekkel. Tavaly meg úgy jellemezte az egyik üzleti partnere, hogy bulldog. Mert a maga kedves stílusában addig járt a nyakára, míg meg nem kapta, amit akart.


És mégis: a feleségem is egyetértene veled abban, hogy a nők rosszabb vezetők/menedzserek. Ami abszolút nem igaz, de saját magát sem látja megfelelően. Ha mondjuk én jelentkeznék a Momentumba, akkor kapnának egy rámenős, képzett, erős kiállású, átlag feletti kommunikációs és befolyásolási készséggel, stratégiai gondolkodással és kreativitással rendelkező férfit. És mégis azt gondolom, hogy a feleségemmel járnának jobban.

jan. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
0%
" Az utolsó nő, akivel meglesz a 30% egy full alkalmatlan ember" - ez nyilván túlzó hülyeség.
febr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Hogy miért kell több nő a politikába?


„Mi, édesanyák sokkal nehezebben viseljük, ha például gyermekeink egymással veszekednek, rögtön a kibékítésükön dolgozunk, és jobb érzékkel figyelünk arra, mi bántja a körülöttünk lévőket. Ha csak ebből az empátiából lenne több a közéletben idehaza és a nagyvilágban a nők nagyobb jelenlétével, már az egy másfajta világot eredményezhetne. Ezért is van több nőre szükség a közéletben”


Novák Katalin

febr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!