Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vezet be nemi kvótát a...

Miért vezet be nemi kvótát a Momentum? Miért nemek alapján akarják meghatározni a részvételt, miért nem tudás, hozzáértés alapján?

Figyelt kérdés
Nem a nőkkel van problémám, csak nem értem ezeket a kvótákat. Ha a Momentumban a hozzáértők 80%-a nő, akkor úgy kellene lennie, hogy 80% nő, 20% férfi. Ha fordítva, akkor meg úgy. Miért nemi kvótában gondolkodnak, ahelyett, hogy a tudást néznék? A kohógyárakban sem véletlenül férfiak dolgoznak, míg az óvodákban a nők vannak többségben. Ez a világ rendje. Hozzáértés, tudás, érdeklődés alapján kell kiválasztani az odaillőket, nem ilyen-olyan kvóták alapján.
jan. 30. 09:50
1 2 3 4
 11/33 hájaaa ***** válasza:

"Én azt írtam, hogy nem kvóta kell. Nem azt kell nézni, hogy nő vagy férfi, hanem a tehetséget."


Ez nagyon jól hangzik elméletben de a valóságban, a férfiak egymást segítik előre, mintahogy ha női többség lenne ott meg a nők segítenék egymást előre. Alapvető evolúciós probléma ez. Ezért beavatkozás szükséges, a mértékéről lehet vitatkozni, de pl 100 éve nő elképzelhetetlen volt a politikában, ma meg nem...ott is beavatkoztak, hogy innentől szabad mégse ért hátrány egyetlen férfit sem.

jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Ez azért elég kifacsart gondolkodás.
jan. 30. 11:29
 13/33 anonim válasza:
42%

#10


Persze, nem ezt állítottad, hanem hogy a kvóta torzít. Én pedig erre mondtam, hogy igen, torzít, de az egy naiv gondolat, hogy ha nem lenne kvóta, akkor teljesülne a tehetség alapú kiválasztás. Nem teljesülne, hiszen a társadalomban sok olyan nézet uralkodik, amik a nőket nem szeretnék bizonyos helyekre, holott ezt a képességek nem indokolják.

jan. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

"az egy naiv gondolat, hogy ha nem lenne kvóta, akkor teljesülne a tehetség alapú kiválasztás"


Ezzel egyetértek.


Viszont megfordítva a dolgot, az is naiv gondolat, hogy ha van kvóta, akkor teljesül bármi is a kvótán kívül, és ez előrébb viszi a párot.

jan. 30. 11:36
 15/33 A kérdező kommentje:
*pártot
jan. 30. 11:37
 16/33 anonim ***** válasza:
57%

Nem olvastam az eddig beszélgetést, bocs, ha ismétlek.


Nekem vannak a kvótarendszerrel szemben erős fenntartásaim, ugyanakkor azt a kitételt, hogy a kvótarendszer arról szólna, hogy az alkalmasság HELYETT a nemet nézzük, egy erősen túlzó állítás, végeredményben hamis dilemma.


A félreértés tisztázását szerintem a prekoncepciók szintjén kell kezdeni. A te előfeltevésed az, hogy azért vannak a férfiak többen a politikában, mert motiváltabbak, alkalmasabbak erre a posztra - erre utaltál a kohó és óvoda példával. Ha ez így van, és mi elkezdünk több nőt erőltetni a rendszerbe, akkor valóban az lesz, amit te mondasz, és kontraszelekció mentén rosszabb lesz a végeredmény.


A kvótarendszer prekoncepciója ettől eltér. A kvótarendszer hívei szerint - és bár nem vagyok a kvótarendszer híve, szerintem is - egyáltalán nem tehetségtelenebb, vagy kevésbé motivált politikusok, vezetők a nők. Nem azért van kevesebb nő a politikában, mert kevésbé alkalmasak, hanem mert a közélet történelmileg férfiközpontú. Ez a példa, ez a sztenderd.


Ha elfogadjuk, hogy a nők simán vannak olyan jó politikusok, mint a férfiak, akkor a kvótarendszer arról szól, hogy tessék keresni x% alkalmas nőt a pártodba. Nem alkalmasság HELYETT, hanem mellett.

jan. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Ha ez valóban így lenne, akkor egyet is értenék. Viszont nem így van. Nyilvánvaló, hogy ez is csak ideológia miatt történik, mint a Momentum szinte minden lépése. Ráadásul még csak nem is a saját öltetük alapján, hanem amit súgnak nekik nyugatról az elvtársak.
jan. 30. 12:02
 18/33 hájaaa ***** válasza:

"Nyilvánvaló, hogy ez is csak ideológia miatt történik"

Szerintem az ideológiával semmi gond, egy pártnak kell hogy legyen, különben egy populista szélkakas lesz aki arra fúj amerre éppen a pénztárcája és a politikai haszna megkívánja.

jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
A Momentumra eléggé jellemző a szélkakaskodás, ha mondjuk Gyurcsány Ferenccel való kapcsolatukat nézzük. Eleinte azt mondták, távoznia kell a politikából, soha nem fognak összefogni vele, majd összefogtak. Most megint elhangzott, hogy a 2010 előtti árnyakra nincs szükség, kíváncsi vagyok mikor borulnak ismét össze.
jan. 30. 12:17
 20/33 anonim ***** válasza:
58%

"Ha elfogadjuk, hogy a nők simán vannak olyan jó politikusok, mint a férfiak"

De miért kéne ezt elfogadni? Az alapvető biológiai, evolúciós folyamatokat nem lehet kidobni az ablakon. Alapvetően jobbak óvónőnek, tanárnak a nők, mert gondoskodóbbak, gyengédebbek, erősebb kötődésük van a gyerekekhez. Azért női szakma a műkörmös és a belső dizájner, mert jobb a nők szépérzéke, mint a férfiaké. Bányászok meg azért férfiak, mert ők a szívósabbak és ők tudnak nagyobb fizikai erőt kifejteni. A katonák ugyan ezért férfiak. Sofőrnek is azért jobbak a férfiak, mert jobb a térlátásuk és a reakcióidejük, míg egy nő jobban tud háztartást vezetni.

Egyáltalán nem azért nem bányásznak a nők és festenek körmöt a férfiak, mert ez a sztereotípia, meg így alakult ki, hanem mert a különböző nemek sajátosságai alapján az egyik nem az egyik, a másik nem a másik feladatra alkalmasabb. Ugyanígy a vezető és politikai képességei is sokal jobbak egy férfinak, mint egy nőnek, ezt el kell fogadni.

Egyébként még ha a nő alkalmas is. Tegyük fel, van a Momentum listája, az utolsó, még bejutó helyen megy éppen a vita. A Momentum azt mondja, hogy még kell egy nő a kvótához, így én bármilyen tehetséges vagyok, bármilyen eredményt is értem el, nem jutok a parlamentbe, míg más esélyt kap kizárólag a neme miatt. Szerinted ez nekem jól esik? Ezzel én mit tudok kezdeni, ha szeretnék politizálni? Váltsak nemet? Még ha azonos is a politikai tudásunk, hogy lehet valakit a neme alapján diszkriminálni, miért rangsorolnak engem hátrébb nyíltan azért, mert nem vagyok nő?

Szavazóként ugyan ez a bajom, férfiként miért szavaznék a Momentumra? Van egy vezetői állás amit 5 éven belül szeretnék elérni, de attól kell tartanom, hogy a Momentum kvótarendszere miatt majd egy nőt vesznek fel helyettem? Miért lenne ez nekem jó, milyen üzenet ez a szavazóknak?

Ráadásul hogyan lehet azt mondani hogy a nők is jó politikusok, ha még egy listás helyet sem tudnak kiharcolni maguknak? Akkor mit csinálnak majd a parlamentben, hogyan lobbiznak a támogatásokért, fejlesztésekért, mit csinálnak egy tárgyaláson? Nem ellentmondásos ez? Kvótarendszer kell hogy egyáltalán listára kerülhessenek, de azért jó politikusok ők...

jan. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!