Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyien voltak a tüntetésen?

Mennyien voltak a tüntetésen?

Figyelt kérdés

Olvastam olyat is, hogy ~55.000 ember, meg olyat is hogy 280.000 ember…


Az utóbbi szerintem irreálisan soknak tűnik.

Bár ha jól tudom, az elmúlt 10 évben max. 35.000 ember gyűlt össze a legnagyobb tüntetéseken is, szóval ha a 40.000 meg volt, akkor már az 10 éves rekord.


De lehet valahonnan tudni, hogy valójában mennyien voltak, nagyjából?


Mert 55 ezer és 280 ezer között rengeteg van.


Amúgy élőben 4 csatornán nézték a YouTubeon, az egyiken 42 ezren, a másik hármon pedig 25-25-25 ezeren.


Szóval a magyar stream nézettségi rekordot is megdöntötte, ha úgyvesszük, persze “hivatalosan” csak úgy számítana, ha egy csatornán 75 ezer felett streamelték volna (mert az volt/jelenleg az a rekord)…



febr. 16. 20:21
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
91%
Azért nem lehet tudni (és a jelek szerint nem is volt cél az erődemonstráció), mert nem volt vonulás A-ból B-be. Az tény, hogy nem csak a Hősök tere telt meg, hanem a Városliget és az Andrássy nagy része is, illetve a tér megközelíthetetlensége 6 után (2 irányból próbálkoztunk, a járművekre egyszerűen nem lehetett felférni, a földalattit meg sunyin hatóságilag, rendőrsorfallal lezárták, csak ott szembesültünk vele, be se mondták) jelentősen nehezíti a számítást. Ha lett volna vonulás az Andrássyn, akkor jó eséllyel végigért volna kb. a Hősöktől a Deákig.
febr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:

"a földalattit meg sunyin hatóságilag, rendőrsorfallal lezárták"


Nem sunyiság, hanem ésszerű döntés - és rendszeres gyakorlat a túl nagyra duzzadó tömegek esetén.


A tér megtelt emberekkel, egy idő után ilyenkor már nincs hova kijönni az embereknek a földalattiból, ha nem zárják le. Az odalent feltorlódó emberek számára meg balesetveszélyessé válik lent a tömeg. Könnyen előfordulhat, hogy valaki a sínekre esik, vagy valami nagyokos esetleg megpróbálja a síneken keresztül a másik irányba levágni az utat.


Ha nem biztosított a megálló szabad elhagyása, akkor lezárják, hogy elkerüljék a baleseteket.


A tüntetés után a Bajza utcánál is rendőrök álltak a földalatti lejáratánál, de ott (akkor már?) nem volt teljes zárás, csak szakaszosan engedték le az embereket. Lent figyelték, hogy mennyien vannak, milyen tempóban férnek fel a járművekre, ahogy fogytak az emberek, engedték le a többit. Egy idő után teljesen félre is álltak a rendőrök a bejárattól, mert már nem volt akkora tömeg, hogy szükséges legyen korlátozni.

febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
60%

Én még úton voltam, amikor elkezdődött a tüntetés. A Deák téren egy emelettel lejjebb állt a sor vége a kék metró szintjén, két mozgólépcső végig tele volt emberekkel és fent a földalatti bejárat teljesen bedugult.

A következő megállónál a Bajcsyn is teljesen megtelt a megálló és a lépcső is. És nyilván a Deákról eleve tele érkező járművekre se tudott senki felszállni, úgyhogy egy idő után elkezdtek az emberek visszafelé jönni a megállóból és rollerekkel, biciklikkel vagy gyalog indultak meg az Andrássyn.


Rollerrel mentem. Az Oktogontól nagyon sokan mentek az Andrássyn, itt rollerrel már nem lehetett rendesen haladni, így a mellékutcákon mentem inkább el a Hősök teréig. A Ripl Rónaitól biztosan sűrű tömeg állt az Andrássyn és folyamatosan jöttek oda az Oktogon felől - viszont a hangosítás ezen a részen alig hallatszott. Többször kiabáltak is, hogy nem hallják. El tudom képzelni, hogy emiatt hamarabb el is kezdtek hazaszállingózni az emberek.


Nem volt lehetetlen, de alig lehetett haladni a tömegben. Kb. 3/4 óra alatt tudtam magam beküzdeni a tér szélére. Egyáltalán nem volt szellős a tömeg, de voltak kicsit szellősebb részei is. A sűrűbb részeken is volt, hogy kialakultak kisebb ösvények, amiken átverekedte magát 1-1 ember. Menet közben sokan panaszkodtak rá, hogy nem bírják a tömeget. Örültek is, hogy megyek tovább, nem ott nyomorgok velük.

febr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:

Nekem meglehetősen elnagyolt terület és sűrűség (2,5 fő/nm) becsléssel kb. 66 ezret becsült az online alkalmazás, de itt mindenki játszadozhat, hogy a saját vélelmezéseivel mi jön ki.

Még 1,1 fő/nm is megvan a 30e, 2 fő=nm 52e, 3 fő/nm meg 80e. Ha a bejelöltnél jelentősen nagyobb területen voltak még sokan, akkor még több. Az én tapasztalatom szerint ezen a területen voltak kb. igazán sokan, ezen kívül már ritkult, de hogy mennyire és hogyan számolható ez korrektül, az igen bonyolult.

[link]


A területet nehéz pontosan meghatározni, mert a színpadon kívül is voltak kisebb-nagyobb tereptárgyak, ahol fizikailag nem lehet tartózkodni (földalatti aluljáró lépcsője, bicikli tárolók, sövény és fák a járda szélén, lámpaoszlopok). Ugyanakkor a kerítéseken is lógtak emberek, a tér közepén az emlékműre is sokan felmásztak. Az is nehezen megbecsülhető, hogy hol mennyire volt sűrű a tömeg. A széleken pláne kérdéses, hogy meddig ért és milyen sűrűségű volt a tömeg.

febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
66%
A becslések szerint 150 ezren lehettek az utcákon. Csak a Hősök terén 50 ezren.
febr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ha követed adott tartalomgyártókat akkor tudnád, hogy 50 ezerre saccoltak, hogy megjelennek, de több, mint a háromszorosa lett.


Az oda vezető utakon kígyózott a sor.

Pár járatot töröltek is,mert a tömeg útbaesett.


150-200ezer ember simán volt.


Mi is telóról néztük az élő adást, mert nem értettünk távolból semmit.

febr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
14%
Egyedul Gyurcsany
febr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:

#26 egyébként még a csütörtöki jólvanezígyben Csoki még azt számolgatta, hogy 15 ezer ember elfér a Hősök terén. Ádám ma reggel azt mondta, hát ő magában azt gondolta, max 50ezren lesznek. Gulyás Marci a helyszínen, a színpadon 50ezret tippelt.

Utána szakértők számolgatták, és konzervatív becslés szerint 150 ezer embert mondtak. Bár ezt is a minimumnak tartják. Nemcsak a Hősökön voltak ugye, hanem mindenfelé az utakon, az Andrássyn, a Dózsán... sokan otthon is követték az eseményeket, a négy csatornán egyszerre kb 100 ezren nézhették élőben.

Elképesztő.

febr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:

"Bár ha jól tudom, az elmúlt 10 évben max. 35.000 ember gyűlt össze a legnagyobb tüntetéseken is, szóval ha a 40.000 meg volt, akkor már az 10 éves rekord."

Már a CEU-s tüntetésen is 80 ezren voltak kint, szóval ez nem tudom, hogy honnan jön.

febr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
A sunyi lezárást úgy értem, hogy először bemondták a Deákon, hogy a hármas metró irányában lehet menni az 1-eshez, de amikor félúton voltunk, elindult visszafelé a tömeg és egymásnak mondták, hogy lezárták. Utána se mondtak be semmit és a BudapestGO sem jelezte ki, hogy nem jár a földalatti. Azt, hogy a Hősökön nem lehetett kiszállni, azt tudtuk korábban is, publikus volt, de ez a hatósági lezárás nem. Mivel nem volt a BKK részéről semmi infó, az emberek ott vitatkoztak a rendőrökkel, hogy ez most micsoda.
febr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!