Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma az újszülött gyermekek...

Ma az újszülött gyermekek mekkora részét keresztelik meg?

Figyelt kérdés
A kormány sokszor hangoztatja ezt, hogy így kereszténység meg úgy és Orbántól is hallottam többször, hogy "sajnos még kevesebb a keresztelő, mint a temetés" vagyis fogy a népesség, de a valóságban nem tudom ez mégis hogyan van. Az én rokonságomban minden gyereket megkereszteltek, még ha a család egyébként nem is vallásos, de akarta ezt a hagyományt. Viszont sok embert is ismerek, akik maguk sincsenek felnőttként megkeresztelve, ők gondolom a gyerekeiket sem fogják meg lehet vannak, akik dacból sem csak, hogy a kormány ellen menjenek.

febr. 20. 10:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Annyi, hogy szerintem a születésszám lehet magasabb városon"

9 vagyok, nálunk erre úgy kerestem, hogy az itt lakcímmel rendelkező nőknek hány gyereke született, van ilyen KSH adat, de sajnos csak 10 évvel ezelőtti.

Nálunk nincs szülészet, szóval az nem nagyon játszik, hogy ténylegesen itt születtek ennyien.

febr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Falun szerintem nagyobb az arány, mint vidéken. Amikor én voltam faluban általános iskolás 15 éve, akkor legalábbis majdnem mindenki meg volt keresztelve az osztályból rajtam kívül, sokan voltak ministrálni, meg bérmálkozni. Mondjuk amúgy akkor sem voltak hívők igazából, csak a szüleik erőltették. Lehet azóta már változott az arány, városban meg alapból kevésbé jellemző ez.
febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 NTBS ***** válasza:
Kb. Felét.
márc. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Viszont arra szigorúan ügyeltek, hogy más osztályokról ne tudhassunk"

Hogy tudtak arra ügyelni?

márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!