Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma az újszülött gyermekek...

Ma az újszülött gyermekek mekkora részét keresztelik meg?

Figyelt kérdés
A kormány sokszor hangoztatja ezt, hogy így kereszténység meg úgy és Orbántól is hallottam többször, hogy "sajnos még kevesebb a keresztelő, mint a temetés" vagyis fogy a népesség, de a valóságban nem tudom ez mégis hogyan van. Az én rokonságomban minden gyereket megkereszteltek, még ha a család egyébként nem is vallásos, de akarta ezt a hagyományt. Viszont sok embert is ismerek, akik maguk sincsenek felnőttként megkeresztelve, ők gondolom a gyerekeiket sem fogják meg lehet vannak, akik dacból sem csak, hogy a kormány ellen menjenek.

febr. 20. 10:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Ha lenne is ilyen konkrét szám, az sem jelent semmit, rengetegen azért kereszteltetik meg a gyereket, mert úgy szokás, meg mit szólnak mások, ha nincs megkeresztelve, stb, a megkeresztelt gyerekek közül is csak igen kis hányad az, ahol tényleg a vallás miatt keresztelték meg.
febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Körülöttem sokan megkeresztelik, úgy hogy tulajdonképp ejtenek a vallásra. Vagy is, csak hagyományból.
febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%

Ahol a szülők úgy döntenek, ott az egész gyereket megkeresztelik. Félbekeresztelést nem vállalnak, meg olyat se lehet, hogy 10% keresztvíz, 30% buddhista füstölés, a maradék meg maradjon ateista.


De amúgy meg csak lefröcskölik egy kis vízzel, tehát alig pár százaléka lesz keresztelve a szenteltvíztől, ellentétben a pravoszláv módszerrel, mert ott az egészet belemerítik a szenteltvíztartóba, nincs finomkodás!

febr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem hinném hogy a mai fiatalok hisznek az egyház intézményében... vajon miért...?
febr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Teljes részét.
febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A keresztelésig még eljutnak. De sokkal többet mond az, hogy általános iskolában, ahol választható a hit- és erkölcstan, hányan járnak az egyikre és a másikra. Elárulom, úgy találták ki a rendszert, hogy ne lehessen tudni. Belső statisztikák ugyan vannak, de nem tudom, hogy ezek mennyire publikusak. Összességében felső tagozaton a szülők kb. 10-20%-a választja a hittant. Budapesten. Lehet, vidéken más a helyzet. Megpróbálok utánajárni, mert ez egy sokatmondó adat arról, hogy mennyire keresztény ez az ország valójában.
febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%

Jól sejtettem, nem nyilvános a statisztika: [link]


Pedig van adat, mert nekem ofőként minden évben jelentenem kellett a vezetőségen keresztül a tankerület felé, hogy az osztályomból hányan járnak hittanra (melyik felekezetére), ill. erkölcstanra. Viszont arra szigorúan ügyeltek, hogy más osztályokról ne tudhassunk, ezt az adatot összesítve sem ismerhettük meg. Azt viszont láttuk, hogy a hittan tanárok sokszor egy-két gyerekkel vannak órán.

febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Igen. Egyesevel szamolom. Eddig 7 millio 123 ezer 456 kisbabat kereszteltem meg.
febr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi városunkban 3 katolikus templom van, minden évben van statitszika a keresztelésekről. Évente kb. 50 keresztelés szokott lenni mindháromban, tehát összesen 150 körül. Reformátusok és evangélikusok kicsit kevesebben vannak, ott szerintem nincs évente 50 keresztelő. Görögkatolikus pedig még kevesebben, ott szerintem évente csak 10-15 keresztelő lehet.

Születésszámra nem találtam friss adatokat csak a városra lebontva a KSH-statsiztikában. 10 évvel ezelőtt kb. 450 gyerek született évente.

Tehát 450-re számoljunk kb. 200 keresztelést. A statitszika persze nem teljesen pontos, mert ebben benne vannak a felnőtt keresztelések is.

Illetve annyit még hozzátennék, hogy a keresztelések száma nem tükrözi sem a templomba járást, sem a keresztény hit gyakorlását. Bár a szülők kereszteléskor megígérik a gyermek keresztény nevelését, erre sajnos nem szokott mindig sor kerülni, mert a keresztelő sok családban csak egy szokás.

febr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9

Igen, ez tök jó adat. Annyi, hogy szerintem a születésszám lehet magasabb városon, mert oda mennek be falvakból is szülni, a keresztelőt meg mondjuk otthon tartják.

febr. 20. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!