Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaz,hogy több városba...

Tényleg igaz,hogy több városban a komolyabb multik első bérkoncepcióját befolyásolja az önkormányzat/állam?

Figyelt kérdés

A kérdést nem volt egyszerű megfogalmazni röviden.

Amikor például Bridgestone ment Tatabányára voltak egyeztetések az önkormányzattal, állami szereplőkkel a bérekről,már 2005-ban, amikor nem állt a gyár.


A multis delegáció a bérek koncepcióját illetően, már az alacsonyabb munkaköröknél is magasabbat akart adni jelentősen, mint az akkori átlagbér.

Mire, az önkormányzati, állami delegációban azt mondták nehogy, mert "háború" lesz meg bérfeszültség a városban és összeomlik a többi cég.



De, hasonlót hallani más cégek letelepedésénél is.Az állam/önkormányzat lehúzza a béreket.


febr. 22. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
36%
Igaz. Ugyan így jártam én is 2019-ben, olyan multihoz mentem dolgozni, ami akkor jött be az országba. Ők magasabb bért akartak adni, de Viktorkáék persze megállapodtak velül, hogy Mo. nem az a hely, ahol túlzásokba kell esni fizetések terén.
febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
33%

Korábban tényleg volt ilyen abban az időszakban, mert nem volt jelentős béremelés, a minimálbér is csak lassan emelkedett. Én egy másik nagyvárosban dolgoztam még 2000 előtt, ott is az önkormányzat beszélte LE az új cég vezetését a magasabb bérekről, mondván túl nagy lenne a bérfeszültség városon belül. A cég métg örült neki hogy kevesebbet kell fizetnie. De akkor magas volt a munkanélküliség, sokan keresték állást.

Ma már nem hiszem, hogy ilyen lenne, mivel munkaerő hiány van, a cégek a magasabb bérrel tudnak embert találni és a bérnövekedés is jelentős minden évben.

febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!