Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vármegye szokást miért...

A vármegye szokást miért vette át a baloldal is Orbántól?

Figyelt kérdés

Mindent atnevezett retardalt nevekre, terektol kezdve az alkotmanyig.


Az ezoterikus Kaslerrol ne is beszeljunk aki COVID idejen Matyas Kiraly csontjait rakta volna ossze.


En ertem eredetileg az volt a neve, meg Goncz Arpadnak is az volt a neve, meg Szell Kalmannak is Szell Kalmannak is az volt a neve, ez becummantas a baloldal vagy ellenzek reszerol. Igen, en mai napig megyezek, mert nem veszem at sehogysem az undormany Fidesz politika egyetlen elemet sem. Marmint nincs hajlamom ra, mert sajnos amit kenyszerit azt nem tudom megallitani pl. Puttyerinoval mennek WC-re.



febr. 23. 08:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Es ha mar varmegyezunk, akkor vezessuk be a rendes modjan. Hogy volt nemesivarmegye, varszervezet pl Budapest, meg parasztvarmegye pl videk. De az kinek nem tetszene... hmm.
febr. 23. 08:45
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Mert ez a hivatalos neve.
febr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Nehéz kibogozni, hogy valójában mit akarsz kérdezni, de a megye/vármegye nem szokás kérdése, hanem a módosítás óta ezt a szót használják a jogszabályok, az alaptörvény, magyarul ez a hivatalos megnevezése ezeknek a területi egységeknek. Tehát ha "helyesen" akarod hívni, akkor vármegyét kell mondanod.


Ezzel lehet nem egyetérteni, meg lehet dacból a régi nevén hívni, nem fog elvinni miatta a rendőrség, de azon hisztizni, hogy más miért hívja a hivatalos nevén a vármegyéket inkább csak gyerekes. Ha sikerül leváltani a fideszt, akkor vissza lehet őket nevezni megyére, addig ez van.


Egyébként ha már átnevezgetünk, én a Budapest székesfőváros nevet hoznám inkább vissza. :)

febr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
azt mar tisztaztam, akkor vezessuk be a parasztvarmegyeket is, mert az a hivatalos neve azoknak amiknek azok voltak.
febr. 23. 09:15
 5/9 A kérdező kommentje:

Ugy latszik egyutt irtunk 9:14 es nem lattam a kommented


Es akkor mondd el, baloldalikent, hogy amig Orban mester nem vezette be, addig miert nem jutott senkinek az eszebe varmegyezni? Most az atlag lakossagrol beszelek. Es te is jol tudod, hogy megyeztek, nem varmegyeztek.


Az elejen mindeki rohogott ezek, hogy mekkora barom, mindent atnevez, most meg mar a baloldal is atvette.

febr. 23. 09:20
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Amikor nem hívták vármegyének, akkor megyének hívtuk, ez így van. :) Tetszik vagy sem, Orbánék vannak hatalmon, és a hatalom mondja meg, hogy hogyan hívjuk a megyéket. Jogukban áll átnevezni, és ezen nem változtat, ha dacolunk vele, és csak azért sem hívjuk így. A "baloldalnak" nincs beleszólása (ebbe sem).


Egyébként amikor a telex "Főispán úr!" megszólítással kérdez, az az én fülemnek inkább gúnyolódás, és jobban szúr, mintha gyerekes daccal csakazértis kormánymegbízottat mondanának. Hasonló, mint amikor vármegyei autópálya matricáról írnak. Persze idővel valószínűleg ez is elmúlik, és olyan természetes lesz, mint hogy Kúriának hívjuk a legfelsőbb bíróságot, ami ha emlékszel, szintén fideszes átnevezés.

febr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert a Semorgoziták már régóta VÁRták ezt az időt ami elközelgetett... És hát ebből látszik higy a baloldalt ugyan úgy a semorgoziták irányítják, ahogyan a jobboldalt is.
febr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Csaxólok gyerekek, hogy hivatalosan lehet megyének is szólítani, szóval nem ok, hogy hivatalosan vármegye ! !
febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8%
Hála az égnek, hogy végre mindent visszakapunk elnevezésben is, amit a kommunisták elvettek tőlünk.
febr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!