Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Joggal nevezi magát keresztény...

Joggal nevezi magát kereszténynek a magyar kormány, amikor minden cselekedete ez ellen szól?

Figyelt kérdés

Iványi egyházát évek óta bosszúszomjasan vegzálja 0rbán, törvénytelenül visszatartja a nekik járó támogatásokat, és a Navot ráküldve próbálja ellehetetleníteni őket, miközben ők az állam munkáját végezve segítik a hajléktalanokat.

A médiában és óriásposztereken évi sok tízmilliárdokért hazudozik a kormány, a lopás és a korrupció folyamatos, növekedés egyedül a 0rbán család és a haverjaik bankszámláin van, stb.

Ezek szerintem a kereszténységgel ellentétes dolgok.


febr. 25. 08:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Joggal? Jogilag ez értelmezhetetlen kérdés.

Erkölcsileg? Ezt a keresztényeknek kellene megmondani, én ateistaként annyit látok és hallok, hogy jelentős mértékben csökkent a templomok látogatottsága és a népszámlálási adatok alapján is kevesebben vallották magukat vallásosnak, mint korábban -bár ez a népességfogyásnak is köszönhető-.

Vallásnak vallás, csak ők az ő általuk vélt politikát nevezik kereszténynek, aminek vajnyi köze van a keresztény egyházhoz.

febr. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A keresztény tábor bár fogyatkozik, azért még mindig brutálisan nagy. Ha valaki kormányra akar kerülni, akkor őket muszáj megszólítania. Nem véletlen, h a KDNP-vel van koalícióban a Fidesz. Az inkább a kérdés, h a keresztényeknek hogy férnek bele bizonyos fideszes intézkedések elfogadása a vallásukba?
febr. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Törvénytelenül? A bíróságon is vesztett Iványi szektája. Már az AB-nál is járt az ügy, ott is bukott.


[link]


A kereszténység nem azt jelenti, hogy nem tartjuk be a törvényeket, pláne az adótörvényeket. Itt hatalmas összegű adócsalásról van szó.

febr. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
vallással,hittel az a baj mindenki maga értelmezi mert nem egy egzakt megfogható tény.
febr. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
3, de azt sem jelenti a kereszténység, hogy nekem ateistaként keresztényi erkölcs alapján kell éljek, mint, amit a kormány politikája sugall. Én nem vagyok keresztény, nem hiszek semmilyen Istenben és a templom árnyékát is messziről kerülöm, mégis megcimkéznek a kereszténységgel akaratom ellenére. Ettől függetlenül, viszont nem lopok, nem csalok, nem ártok másoknak és nem gyilkolok. Egy belső érzést, értéket mos össze a hatalom a törvényalkotással, ami önmagában demokrácia ellenes.
febr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#4 van egy tanítás, ami sztem elég egzakt és a mai keresztények valahogy mindig elfelejtik: “Szeresd fele barátodat, mint temagadat.” Talán a Jézus gyerek mondta, de ebben nem vagyok biztos, lévén csak futólag voltam vallásos gyerekként.

Ez egy elég egyértelmű dolog, mégis a legtöbben mindenkit lemészárolnának brutális módon, akik nem értenek velük egyet. Elég, ha csak elolvasol pár kommentet mondjuk egy politikai hír alatt. Marika néni kijön vasárnap a templomból és kommentel egy olyan, h attól még a Szentlélek is megremeg, Lucifer meg elpirul. Ez ma a kereszténység.

febr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5: nem demokráciaellenes az, ha a többség egy keresztény szellemiségű pártot szavaz meg, akkor az az ő képére formálja a törvényeket, az lenne a demokráciaellenes, ha nem ezt tenné, és szembe menne a választói akarattal. Ettől neked még nem kell hinned semmiben, ezt senki nem írja elő.
febr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szépen kiöltözve, beülnek a luxusverdába, elmennek a templomba, és hálát adnak a jóistennek, hogy milyen gazdagok...


Kijönnek a templomból, és belerúgnak a csóró senkikbe


Ennek melyik része keresztényi?

febr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7, engem nem kérdezett meg róla senki, hogy akarok-e keresztényi értékrend szerű országban élni, a válaszom egyértelmű nem lett volna.
febr. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Jelenleg a magyar állam azt képviseli, amit normál esetben a rendőrségnek és a törvénynek üldöznie kellene.
febr. 25. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!