Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják az emberek,...

Miért mondják az emberek, hogy Orbán külföldi üldözi a magyarokat, mikor Magyarországon nem is magas a külföldre vándorlók aránya?

Figyelt kérdés

3,88% csupán, ami jócskán elmarad a többi V4-től.

[link]



febr. 27. 20:09
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

#17-#19

„jaja tipikus bla bla bla. elfogadsz egy olyan oldalt hitelesnek, amiről gőzöd sincs ki irta, mikor, hol.”

A Statista írta, ami az egyik legismertebb, legmegbízhatóbb statisztikákkal foglalkozó oldal, nem Józsika kommentelte be Mucsaröcsögéről. Te nem akarod elfogadni hitelesnek, mert neked nem tetsző információt tesz közé.


„Felteszel egy kerdést, azt ha valaki mást mer írni, az biztos nem igaz.”

Te most azon problémázol, hogy inkább hiszek egy neves, 1000+ főt foglalkoztató oldal által közzétett információnak, nem pedig egyetlen embernek, aki benyögésének. Hozzál te is forrást az állításodra és akkor esetleg megfontolom. De az a gond, hogy az ezt alátámasztó források száma: 0, ismétlem: NULLA.


„De. pontosan ettől LENNE hiteles a statisztika... de ha nem ettől, akkor mégis mitől?”

Attól, hogy elfogadható hibahatáron belül dolgozik például. De a te mércéd szerint ezek szerint nincs hiteles statisztika, hisz nincs olyan, ami minden egyes magyarről tudna, hogy mikor épp hol merre van.


„te retardált vagy? hát szerinted mitől lesz több valami? attól hogy többen fogják magukat és kimennek, mert van rá lehetőség, meg mód. ezen mit kell magyarázni, nem magyarul van?”

Hogy mitől több? Egy mennyiségtől. A tíz például a négytől nagyobb.

Én hoztam egy statisztikát, amely szerint a magyarok 3,88%-a él külföldön, ez 9,7 millió magyarra vetítve 376 ezer fő. Te meg arra azt írod, hogy „meg a fideszes KSH oldalán is több a kivándorlók száma majdnem minden évben”. Én erre kérdeztem, hogy MITŐL több? De leírom fogyatékos nyelven is a kedvedért, mert látom nem sikerült megértened a kérdést: MI AZ A MENNYISÉG, AMITŐL TÖBB? Érted már, nem ok-okozati jellegű a MITŐL kérdőszócska a kérdésemben, hanem relációs jellegű.


„egy olyan, mintha megkérdezed a péket miért süt több kiflit. mert nagyobb az igeny rá.”

Igen, de én a péktől nem azt kérdezem, hogy miért, hanem hogy MITŐL süt több kiflit, akkor a válasza az lesz, hogy a „tegnapi mennyiségtől”, vagy „a zsemléktől”.


#20

„Amennyiben ragaszkodunk a kérdező állitásához, azt meg tudná valaki mondani, hogy, hogy lehet, hogy annak ellenére, hogy itthon kánaánnyi magyar van -nemigaz, a népszámlálási. TAJ regisztrációkból egyértelműen kiderült, hogy nagyon-nagy baj van”

Mi az a nagyon nagy baj?


„hogy lehet, hogy tömegével kell MÁR MEGLÉVŐ munkahelyekre is behozni migránsokat? És akkor nem beszélek az ÚJ munkahelyekről.”

Sok a munkahely Magyarországon, és vannak olyan pozíciók, amikre olyan alacsony fizetésért szükséges munkaerő, amit a magyar már nem vállal el.


„Vagy én tanultam rossz matekot, ami a jelen magyar oktatási rendszerben sajnos valós veszély, vagy a matek tanult rosszul mindent.”

Vagy nem rendelkezel a megfelelő logikával, hogy magadtól is rájöjj a fenti összefüggésre.

febr. 28. 08:27
 22/42 anonim ***** válasza:

A nagyon-nagy baj fél milla embert jelent HIVATALOSAN a KSH számolása alapján, amit én nem hiszek el. Azt jelenti, hogy nagyon-nagy baj van, hogy a tavaly őszi népszámlálás után, fél millával lett kevesebben az ország Ez vagy egy teljes vidéki megye lakossága, vagy egy negyed Budapest mennyiségű embert jelent De, hangsúlyozom, hogy ezek hivatalos adatok.

Független demográf kutatók szerint, ennél jóval tragikusabb az ország helyzete. A TAJ számokból is rosszabb számok jönnek ki.

Amiről tudunk, hogy Angliában a Brexit ellenére is 200.000 magyar kért letelepedési engedélyt, Ausztriában, múlt hónapban átlépte a 100.000-et a kint regisztrált magyarok száma. És ez csak 2 ország. Emelett, jelentős mennyiségű magyar él Németországban, Hollandiában, Franciaországban, Spanyolországban, már Lengyelországban is.

Pontos adatokat nehéz megmondani, mert én pl, hiában nem élek életvitelszerűen Magyarországon, a bejelentett lakcimem megmaradt, különböző személyes okok miatt, igy én nem minősültem külhoninak, bár a népszámláláson sem lettem megszámlálva.

Ilyen okok miatt, nem látsz pontos képet és ilyen okok miatt nem hiszem el a hivatalos adatok felét sem.

febr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

#22

"Azt jelenti, hogy nagyon-nagy baj van, hogy a tavaly őszi népszámlálás után, fél millával lett kevesebben az ország"

Nem lett fél millával kevesebben, hanem kb. 330 ezerrel, de nem tudom ez miért olyan nagyon nagy baj. Szerintem nagyobb baj volt, amíg 330 ezerrel többen voltunk, de 700 ezerrel kevesebb munkahely volt.


"Független demográf kutatók szerint, ennél jóval tragikusabb az ország helyzete. A TAJ számokból is rosszabb számok jönnek ki."

A TAJ számok alapján mennyi az ország lakossága konkrétan?


"Amiről tudunk, hogy Angliában a Brexit ellenére is 200.000 magyar kért letelepedési engedélyt"

Nem a Brexit ellenére, hanem a Brexit miatt, amíg Nagy-Britannia uniós volt, semmi szükség nem volt letelepedési engedélyre.

A G7 szerint körülbelül 100 ezer magyar él Nagy Britanniában egyébként, mítosz a negyedmilliós szám.

[link]


"Ilyen okok miatt, nem látsz pontos képet és ilyen okok miatt nem hiszem el a hivatalos adatok felét sem."

Oké, elfogadom, hogy fenntartással kezeled, hogy az ország lakosságának kb 3,88%-a él külföldön, és szerinted egy mondjuk 8% közelebb áll a valósághoz, de akkor ugyanígy kezeld fenntartással a többi országra vonatkozó számot is.

Ha aszerint a mérce szerint, mely szerint Mo. lakosságának 4%-a tartózkodik külföldön, Romániának meg 16%-a, mennyi lehet ott az általad vél valós szám, 24%? A rangsorban nagyjából ugyanott helyezkedünk el, hiába majrézol, hogy a magyar lakcíműeket pl. nem számolják bele.


Egyébként meg ha van külföldön is lakcímed, akkor igenis külhoninak minősülsz. A külföldön tartózkodó magyarokat nem Magyarország tartja nyilván, hanem a célország, pl.: Nagy-Britannia.

febr. 28. 21:51
 24/42 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg ha van külföldön is lakcímed, akkor igenis külhoninak minősülsz. A külföldön tartózkodó magyarokat nem Magyarország tartja nyilván, hanem a célország, pl.: Nagy-Britannia."


Azt amugy jo tudni, hogy angoloknal addig nem tudsz bankszamlaszamot nyitni, amig nincs lakcimed. Bankszamla nelkul pedig nem tudsz munkat vallalni hivatalosan. Innentol kezdve tehat egyetlen magyar sincs benne a magyar nyilvantartasban, aki angoloknal dolgozik, vagyis kulhoninak minosul, amennyiben elfogadjuk valosnak, amit az egyebkent utan irtal. No de akkor kiket szamolnak bele a magyar statisztikaba az angoloknal elo, dolgozo magyarok kozul?

febr. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
0%
Azért vergődnek ezzel a baloldalon még mindig, mert semmi politikai egyéb témájuk, víziójuk. Ennyit tudnak. Politikai haszonszerzés volt a cél, de megint túltolták. Sosem érzik, hogy most itt elég, mert már ez csak ellenünk dolgozik. Egyszerűen hülyék a politizáláshoz, nemcsak a pártjaik, a szavazóik is.
febr. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
25, tudunk mi beszélni az elengedett köztörvényesekről, a köztársasási elnök leminősiétéséről, tudunk beszélni az ország gazdasági állapotáról, ami a legrosszabb gyurcsányi időkben sem volt ennyire mélyen, aztán tudunk az oktatásügyről is beszélni, vagy a magyar államcsődről. Mi tudunk arról beszélni, hogy minden, ami államifenntartású az országban, az összedőlt.
febr. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

#24

"No de akkor kiket szamolnak bele a magyar statisztikaba az angoloknal elo, dolgozo magyarok kozul?"

A magyar statisztikai hivatalok leginkább megbecsülni tudják, de a gyakorlatban a brit statisztikai hivatalok információ által közzétett infók alapján.


#26

"tudunk beszélni az ország gazdasági állapotáról, ami a legrosszabb gyurcsányi időkben sem volt ennyire mélyen"

Akkor beszélj már az ország gazdasági állapotáról, hogy mitől van ennyire milyen, és konkrétan miben rosszabb a gazdaságunk, mint a legrosszabb Gyurcsányi időkben. Az államcsődről is beszélj! Mikor volt itt államcsőd?


"Mi tudunk arról beszélni, hogy minden, ami államifenntartású az országban, az összedőlt."

Az egészségügy mikor dőlt össze, illetve miben nyilvánul meg hogy összedőlt?

febr. 29. 08:04
 28/42 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, megtették, már épp elegen előttem és épp elég adat van, csődbezárástól kezdve, államháztartási hiányon át, a korházak állapotáig, a hiányzó orvosok, ápolók, tanárok, ped asszisztenseken át, az aszódi esetig, hogy én nem fogok még egyszer kilóméteres kommentet irni, arról, ami kint van az utcán.

Ha érdekel, hogy mi történik az országban, ajánlom a legközelebbi piacot, aztán, az első oktatási intézményt, korházat és majd utána, mondjuk Borsodot, vagy Érdet, vagy Ózdot, ott majd meglátod, hogy mi a probléma az országodban, ha magadtól nem jöttél volna rá.

febr. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

#28

#28

"Azt hiszem, megtették, már épp elegen előttem és épp elég adat van..."

"...én nem fogok még egyszer kilóméteres kommentet irni"

Még egyszer sem írtál erről kilométeres kommentet.

Az imént mondtad, hogy tudtok beszélni az ország gazdasági állapotáról, stb. Most meg mégsem megy? Én tőled akarom hallani az adatokat.

Apropó, a TAJ számok alapjánmekkora az ország lakossága? Erre elfelejtettél válaszolni.


"csődbezárástól kezdve"

Mi az a csődbezárás?


"államháztartási hiányon át"

Az államadósság GDP-arányosan alacsonyabb, mint az MSZP kormányzás végén.


"a hiányzó orvosok, ápolók"

Több orvos és ápoló van, mint Gyurcsány idején.


"Ha érdekel, hogy mi történik az országban, ajánlom a legközelebbi piacot"

Járok vásárolni, de azért meséld el mi van a piacokon.

febr. 29. 09:23
 30/42 anonim ***** válasza:
Dehogy mesélem el, nem vagyok mesemondó.
febr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!