Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisoknak miért baj...

A liberálisoknak miért baj az, hogy siránkozok trianon miatt?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy a liberálisok elfogadóak. Én szomorúan gondolok vissza arra, hogy mennyi területet elloptak! Mi ezzel a baj? Már szomorkodni se lehet ezen?
márc. 2. 00:57
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
35%
Mert neked a homoszexuálisok jogai miatt kellene siránkozni, ahogy ők siránkoznak. Trianonnál fontosabb, hogy ki kinek hova nyomkodja. Legalábbis nekik.
márc. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

"Trianon büntetés volt nem lopás azt tudtad?"


Igen - de egy igazságtalan és aránytalan büntetés, amit nem(csak) az kapott, aki érdemelte!


Azok után, hogy 1848-ban a magyarok lázadtak fel elsőként a Habsburg ház zsarnoksága ellen (és akkor persze magukra hagyták a nagyhatalmak a magyar forradalmat, ami az első demokratikus forradalom volt a térségben), ezek után vajon miért Magyarországot kellett ilyen aránytalanul büntetni Ferencz József császár hibája miatt?


Érthető volt, hogy elverték a port a Monarchián a világháború kirobbanása miatt - de az már nem érthető, hogy Magyarországot ilyen aránytalanul megbüntették, miközben mindenki tudja, hogy a hadügy, pénzügy és külügy tekintetében a magyar Országgyűlésnek nem volt döntési joga, abszolút nem a magyar fél döntése volt, hogy betáncolt a háborúba a Monarchia.


Egy vénülő, szenilis császár hibás döntését leverni azon a népen, amelyik forradalmat vívott ellene, ami vérbe lett fojtva - ez hol jogos büntetés?


A magyar népet gyakorlatilag kétszer büntették meg: egyszer Ferenc Jóska, Haynau bácsi kezével - mert fel mert lázadni ellene, aztán az Antant, mert - miért is???? Mert kiegyeztünk 1867-ben, hogy ne tartson tovább a megtorlás???


A Monarchián belüli Magyar Királyságot olyan durván büntették meg Trianonban, ami egyáltalán nem volt jogos, tudva, hogy a világháborút Bécs és Berlin vezényelte, Budapestnek ebben nem volt szava! Ez milyen büntetés? Végülis mit kellett megbüntetni Magyarországon? Azt, hogy Ferenc József, aki ellen a magyarok ragadtak először fegyvert 48-ban, egy vén hülye volt???? Tényleg Magyarország hibája volt ez???

márc. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

21.) "Mert neked a homoszexuálisok jogai miatt kellene siránkozni, ahogy ők siránkoznak. Trianonnál fontosabb, hogy ki kinek hova nyomkodja. Legalábbis nekik."


Én csak azt nem értem, a kettő miért zárja ki egymást? Ha az ember egy békésebb állatfajta lenne, elférnénk mind a nap alatt!


Nyugodtan ki lehet állni akár egyszerre is a határon túli magyar közösségek és a melegek jogaiért. Sőt, még a határon túli meleg magyarok jogaiért is! :-))))))


Sajnos még nekem is viccesen hangzik, erdélyi magyar létemre - mert valahogy mi, magyarok, folyton azt keressük meg, min tudunk összeveszni és egymást - tehát végső soron önmagunkat, saját népünket gyűlölni!


És ebben a jobboldal semmivel sem ártatlanabb mint a bal, csak a jobbosok a baloldali és liberális magyarokat utálják. Az se kisebb teljesítmény, mint a határon túliakat utálni: mindkettő kb. 2-3 millió fős MAGYAR közösség!


Hol van már Antall József - aki szerintem kb. az utolsó volt, aki még komolyan gondolta, hogy ő TIZENÖT MILLIÓ MAGYAR miniszterelnöke akar lenni!


Amikor ezt mondta, akkor abba ő szükségszerűen beleértette a bal- és jobboldalt, a konzarvatívot és a liberálist, a határon túli magyart és a külföldre kivándorolt magyar diaszpórát is. Meg még a magyar svábot, zsidót és cigányt is (sőt, a homoszexuális magyart is). Máshogy ugyanis ez a szám nem tudott kijönni, még az 1990-es években sem (pedig még többen voltunk mint ma).


Akkora a megosztottság az anyaországban jelenleg, hogy ma körülbelül 3-4 millió magyar miniszterelnöke tud csak lenni valaki! Mert vagy a baloldali, liberális, nyugati, kisebbségi, homoszexuális magyarokat tagadja ki a nemzetből - vagy a határon túliakat (+ jobboldaliakat, konzervatívokat, stb.).


Egyszerűen nem törekszik senki a nemzeti konszenzusokra, közös nemzeti minimumokra - sőt, arra építették fel 30 év magyarországi politikáját az ottani pártok, hogy vagyunk MI és vagytok TI, és MI jók vagyunk, TI rosszak, és MI a jó harcát vívjuk a gonosz sátáni erő ellen (akik ti vagytok).


MAGYAR A MAGYAR ELLEN! Ez a magyarországi politika 30 éve már! Egy nemzeti öncsonkítás és önsorsrontás, mindkét oldalon!


Valahol ott kezdődne a nemzetben gondolkodás, ha egyik magyar a másik magyart jobban szeretné, mint a kedvenc megélhetési politikusát!


Ha úgy tudnánk egymást szeretni, hogy oké, te másban hiszel, más a politikai meggyőződésed, oké, te balos, te jobbos, te liberális, te konzervatív vagy, te ide szavaztál, te oda, te nőkkel szexelsz, te férfiakkal, te Pesten születtél, te Csíkszeredában, de MI, EGYÜTT, "TI"-teket is beleértve, EGY NÉP VAGYUNK, EGY NEMZET, egy nyelven énekelt nekünk az édesanyánk. És egyformán tiszteljük Petőfit például, mert egyszerre volt nemzeti és liberális, szociálisan érzékeny és büszke magyar, demokrata, költő, hős és mártír. Ugyanazt a himnuszt énekeljük (és még az sem baj, hogy a szerzője még az is lehet, hogy kicsit homoszexuális volt - és a mai Magyarország határain túl született!).


Lehetne bennünk erősebb a szeretet a másik magyar iránt (akkor is, ha ő másban hisz és mást gondol jó útnak a nemzet számára a jövőben!), és akkor talán nem itt tartanánk... Akkor talán nem az lenne a kérdés, hogy az egyik oldalnak CSAK a homoszexuális magyarok jogai érdekesek, a másik oldalnak meg CSAK a határon túli magyaroké (mintha a kettő legalábbis halálosan kizárná egymást!)...


Itt az a fő baj, hogy két ember tud egymásra úgy is nézni, hogy a közös nevezőt keresse a másikban - meg tud úgy is, hogy eleve össze akar veszni a másikkal.


Mint a kocsmában: "Mi van? Mi van? Mi van?" - és csattan a pofon. Elég szomorú, hogy egy ilyen kicsi és ilyen sokat szenvedett nép, mint a miénk, 24-ből 24 órában azzal foglalatoskodik, mindkét oldalon, hogy minél több konfliktuspontot találjon és beleköthessen a másikba, ahol lehet. Nem pedig azzal, hogy szeresse a saját népét, úgy, ahogy az van: a jobb és a bal oldalával együtt, a liberálisaival, konzervatívjaival, határon túli és belüli, heteroszexuális és homoszexuális oldalával EGYÜTT!


Utálhatjuk egymást mint a büdös sz.rt, akkor is csak mi vagyunk magyarok ezen az egész világon, csak mi beszéljük ezt a KÖZÖS, gyönyörű nyelvet - és amikor baj van - erre a történelem megtaníthatott volna már minket, jobb és bal oldalon egyaránt! - akkor bizony CSAK MAGUNKRA, azaz EGYMÁSRA SZÁMÍTHATUNK!


Még nem volt nagyhatalom, amelyik ne vert volna át, se Moszkva, se Berlin, se Bécs, se Konstantinápoly nem hozott sok jót nekünk (és Brüsszel sem fenékig tejfel, még ha az eddigieknél kevésbé véreskezű is).


Csak mi vagyunk egymásnak - ha tetszik, ha nem! És amelyik jobboldali egyfolytában a liberálisokat és balosokat szapulja, amelyik baloldali reggeltől estig a jobboldallal szemben gyűlölködik, az elfelejti, hogy A SAJÁT NEMZETE TESTÉT TÉPI!


Ahogy az emberi testnek is van jobb és bal oldala, és egyik agyféltekéd nélkül sem tudnál élni - úgy a társadalomnak is van jobb és baloldala, és A KETTŐ EGYÜTT A NEMZET!


Aki ezt másként gondolja, az nemzeti öncsonkítást hajt végre, mert 15 millió magyar helyet 2-3 millióban képes csak gondolkodni!


Egy szó mint száz: nagyon időszerű volna elkezdeni a KÖZÖS pontokat keresni és megtanulni elfogadni, sőt, szeretni a másik magyart (ha kicsit más is mint én!). Különben csak egyre kevesebben leszünk és egyre széttöredezettebb lesz a nemzet! Mondom ezt határon túlról, erdélyi magyarként (végtelenül szomorúan figyelve, hogy ti milyen mélyen gyűlölitek egymást - és némelyek még minket is).

márc. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
16%
21; ezt felesleges 1-esnek magyarázni, tipikus hazaáruló, idegenszívű dumát nyom. Ez a fajta birka mindent benyel, ami nyugatról jön legyen bármilyen megalázó a saját nemzetére nézve, és mindent elutasít, ami keletről, mert az kevésbé trendi.
márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
37%
20) pedig igaz. De nem mindegy? EU-ban vagyunk, kivetel Ukrajna meg Szerbia. Barmikor at lehet ugrani nosztalgiazni. Am engem a magyar mint olyan amugy is irrital, kevesbe zavar h ezeken az "elcsatolt" teruleteken alig hallok magyar hangot.
márc. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
46%
Akkor ugye a holokauszt miatt sem kellene siránkozni?
márc. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
27%
26# Ki siránkozik a holokauszt miatt?
márc. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
26 egyik miatt sem siránkozni kell, hanem MÉLTÓSÁGGAL emlékezni, időről időre, a megfelelő napokon. De a giccsparádé és a ráépülő ipar már értelmetlen.
márc. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
79%

Én liberális vagyok, és fáj Trianon. Nem telik el nap, hogy ne gondolnék rá, főleg, hogy már gyakran jártam Erdélyben és Felvidéken.

Amit a 8.-as és 23.-as válaszoló (erdélyi magyar) írt, azzal nagyon tudok azonosulni. Leírta azt, amit én is gondolok a hazánkról, csak sokkal szebben, mint én tudtam volna. Köszönöm az értékes gondolataidat!

márc. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
11%
29; de neked nem fájhat Trianon liberálisként.
márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!