Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért nem költ az...

Orbán miért nem költ az egészségügyre, amikor lenne rá pénz? Mi célja lehet ezzel?

Figyelt kérdés
Az oktatásra nem költ, mert ostobaságot szeretne....Ezt értem. De az egészségüggyel mi baja?

márc. 10. 00:38
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/158 anonim ***** válasza:
29%
#78 Később halnak meg, tehát az adott időpontban hozzájárul a magasabb népességszámhoz. Pont azért, mert később halnak meg.
márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/158 anonim ***** válasza:
70%

#81

A népességnövekedéshez viszont nem. Ettől nem fog jobban nőni a népesség, csak a "vízválasztó" kerül máshova, az a sáv, ahol a legtöbb halál végbemegy.

márc. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/158 anonim ***** válasza:
29%
#82 Pontosan ez a minden időben kitolódott vízválasztó járul hozzá a minden időben magasabb népességszámhoz ahhoz képest, amit egy alulfinaszírozott egészségüggyel érne el az adott ország.
márc. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/158 anonim ***** válasza:
70%

#83

Ez viszont csak dobna egyet a lakosságszámon, de a fogyó tendencia ugyanúgy megmaradna a lakosságszámban, ha nem születik megfelelő számú újszülött.

márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/158 anonim ***** válasza:
29%

#85


"Ez viszont csak dobna egyet a lakosságszámon"


Köszönöm a megerősítést.

márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/158 anonim ***** válasza:
70%

#85

Nem tudom mit köszönsz, hisz az eredeti állításod az volt, hogy nem ugyanannyian halnak meg a jól finanszírozott egészségügy esetén, valamint hogy a kevesebb idős ember hozzájárul a népesség nagyobb mértékű fogyásához.

Ezek továbbra is így vannak?

Valamint a tegnapi állításaiddal mi a helyzet? Nem felejtettem ám el.

márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/158 anonim ***** válasza:
63%

Én valahogy nemigen találkozom itt a gyakorin olyan kommentekkel, melyek dicsérik a külföldi egészségügyet. Sőt, inkább panaszkodnak rá. Meg hazajárnak Mo-ra orvoshoz.


A népességnövekedés elsődleges faktora pedig a születések számának növekedése. Nem az idősek csökkent halandósága. Különben nem India és az afrikai országok népessége növekedne rakétasebességgel. Vagy van itt valaki, aki úgy gondolja, ott a legjobb az egészségügy?


A terhesség és gyermekszülés pedig egy természetes állapot, folyamat, alapvetően nem igényel orvost. Egészséges fiatal anyák kevés kivétellel baj nélkül világrahozzák újszülöttjüket. Bármilyen az egészségügy.

Persze, aki 35-40 évesen ébred rá, hogy gyereket akar, annak valószínűleg orvosra lesz szüksége már a teherbeeséshez is. Ha sikerül egyáltalán.

Ez is hozzájárul a népességcsökkenéshez. Hogy túl későn akarnak szülni a nők.

Már, aki egyáltalán akar. Rendkívül megnőtt azon fiatalok száma, akik egyáltalán nem akarnak gyereket. Itt a gyakorin is számtalan ilyen kommenttel találkozhattok. Ennek pedig semmi köze a magyar eü-höz, sőt, egyáltalán Magyarországhoz, hiszen a nyugati világ általános problémája.


A kérdező egyébként ostobaságokat állít. Látszik, hogy az ellenzéki fórumokról tájékozódik, az ott divatos mémeket szajkózza.

márc. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/158 anonim ***** válasza:
29%

"Nem tudom mit köszönsz"


Hogy alátámasztottad, amit írtam :)


"Ez viszont csak dobna egyet a lakosságszámon"


Köszönöm. A jól finanszírozott egészségügy elemi érdeke népünknek, alulfinanszírozása súlyos kormányzási hiba.

márc. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/158 anonim ***** válasza:
70%

#88

Én nem támasztottam alá, amit írtál, legfeljebb egyetértettem vele. Néha te is bele tudsz trafálni, van egy olyan mondás, hogy vak tyúk is talál szemet. :)

Alátámasztani a mondandóidat neked kellene, viszont ezekben eléggé sikertelen vagy.


"A jól finanszírozott egészségügy elemi érdeke népünknek, alulfinanszírozása súlyos kormányzási hiba."

Az egészségügyünk jól van finanszírozva.

GDP arányosan korábban a Fidesz előtti érákban több volt rá fordítva, minőségileg mégis rosszabb volt.

márc. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/158 anonim ***** válasza:
29%
#89 "Én nem támasztottam alá", valóban, túl buta vagy ahhoz, hogy bármit alá tudj támasztani :D :D :D Egyetértettél vele, nyilván, mivel így van.
márc. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!