Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért nem költ az...

Orbán miért nem költ az egészségügyre, amikor lenne rá pénz? Mi célja lehet ezzel?

Figyelt kérdés
Az oktatásra nem költ, mert ostobaságot szeretne....Ezt értem. De az egészségüggyel mi baja?

márc. 10. 00:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/158 Sindelar ***** válasza:
30%
Onnan, hogy vettem a fáradtságot, és a mézas-mázos nyitólapon kattintottam egyet. Amit azért szemérmesen elrejtenek a felszínesebbek elől. És az is lehet, hogy azok is el vannak hazudva, mint más statok. Szóval ezeknek én nem hiszek el semmit, csak amit látok, az meg katasztrofális.
márc. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/158 anonim ***** válasza:
55%

#41

Hát nem tudom, én is látom, hogy ki van írva a 9,6 milliós népességszám, kattintottam egyet, a legfrissebb adat szerint 9,58 millió, ami nyilván a kerekítés miatt 9,6 millióként van feltüntetve.


"Szóval ezeknek én nem hiszek el semmit, csak amit látok, az meg katasztrofális."

De a népességszámot hogyan tudod a saját szemeddel megítélni?

márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/158 Sindelar ***** válasza:
23%
Például úgy hogy alig látok gyerekeket az utcákon, üres a játszótér. Azt hiszem azért költenek kevesebbet az egészségügyre mert nem akajrák hogy sokáig éljünk, mert akkor egyre kevesebb embernek kéne eltartani egyre többet. De lehet hogy csak én látok beléjük több stratégiai tehetséget, lehet hogy egyszerűen csak bénák az egészségügyben is.
márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/158 anonim ***** válasza:
72%

#43

"Például úgy hogy alig látok gyerekeket az utcákon, üres a játszótér."

Ez lehet amiatt is, hogy a mai gyerek inkább a telefonját nyomkodja a játszótéren ugrálás helyett.

Azért ennyiből megállapítani, hogy valójában mennyi a népességünk... hát eléggé nevetséges. :)

márc. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/158 Sindelar ***** válasza:
23%
Tehát akkor szerinted nevetségesek a KSH statisztikái is, mert születésszám csökkenése még azok szerint is brutális. Úgy, hogy sok esetben trükköznek a statokkal tehát ez ennél valószínűleg csak rosszabb a helyzet. Azt ők is látják, hogy egyre kevesebben születnek, de ahelyett, hogy ezen javítanának, inkább azon vannak hogy ne éljünk sokáig, és ne kelljen az egyre kevesebbeknek az egyre többet eltartani.
márc. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/158 anonim ***** válasza:
55%

#45

"Tehát akkor szerinted nevetségesek a KSH statisztikái is, mert születésszám csökkenése még azok szerint is brutális."

Miért lennének emiatt nevetségesek a KSH statisztikái? Nem a statisztika nevetséges, hanem a módszertan, a TE modszertanod. Te megmondod, hogy nem vagyunk már rég 9,6 millióan se, mert kevés a gyerek a játszótereken. Ez a nevetséges.


"Azt ők is látják, hogy egyre kevesebben születnek, de ahelyett, hogy ezen javítanának..."

Próbálnak rajta javítani, csak nem egyszerű. Hogyan kellene javítaniuk rajta szerinted?


"...inkább azon vannak hogy ne éljünk sokáig, és ne kelljen az egyre kevesebbeknek az egyre többet eltartani."

Nem hiszem, hogy van ilyen szándékuk, egyrészt a várható élettartam növekedett a Fidesz kormányzás alatt, másrészt az idősek az egyik fő szavazóbázisuk, nincs értelme őket megnyirbálni. Most vezették vissza a 13-ik havi nyugdíjat. Ha ennyire költséget akarnak csökkenteni a nyugdíjasokon mi értelme volt?

márc. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/158 Sindelar ***** válasza:
23%
Nem azért mondom hogy nem vagyunk 9,6 millióan se, mert kevés gyerek a játszótéren. Azért mondom hogy nem vagyunk annyian se, mert még a KSH is kevesebbet közöl, pedig ők szeretnek a statokkal trükközni, így azt sem hiszem el, hogy a "várható élettartam" bármit is nőtt volna a kormányzásuk alatt. Arra a kérdésedre válaszoltam, ami arra vonatkozott, hogy hogy tudok a népességszámra a saját szememmel következtetni. Reggel alig látok gyerekeket iskolába menni, egyre kevesebb babakocsit látok az utcákon. Szemmel is látható, hogy nagy a gond. Nem látom, hogy próbálnának javítani rajta, a rabszolgatörvénnyel az embereknek még kevesebb a szabadidejük, még kevesebb az idejük családra, emberi kapcsolatokra, párkapcsolatokra. Őket csak az érdekli hogy az oligarchák jól járjanak.
márc. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/158 anonim ***** válasza:
55%

#47

"Nem azért mondom hogy nem vagyunk 9,6 millióan se, mert kevés gyerek a játszótéren."

Pedig ez volt a válaszod, mikor azt kérdeztem, hogy miből állapítottad meg a népességszámot.


"Azért mondom hogy nem vagyunk annyian se, mert még a KSH is kevesebbet közöl"

Kevesebbet mitől?


"Arra a kérdésedre válaszoltam, ami arra vonatkozott, hogy hogy tudok a népességszámra a saját szememmel következtetni."

Annak megállapítása is népességszámra való következtetés, hogy nem vagyunk 9,6 millióan se.


"Nem látom, hogy próbálnának javítani rajta, a rabszolgatörvénnyel az embereknek még kevesebb a szabadidejük, még kevesebb az idejük családra, emberi kapcsolatokra, párkapcsolatokra."

Vannak gyerekvállalásra ösztönző adókedvezmények. Ezenfelül mit kellene tenniük a gyerekvállalás elősegítése érdekében?

márc. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/158 anonim ***** válasza:
23%
A népességszám megítélése nem csak konkrét számot jelenthet. Az, hogy brutálisan csökkenő a tendencia, szemmel látható és egyértelmű. Az egészségügy kivéreztetésével azt gondolom, azt akarják elkerülni, hogy egyre kevesebb ember tartson el egyre többet, ahelyett, hogy a születések számán próbálnának javítani. Az egyértelmű, hogy ebben nem a pénz a legfőbb motiváló erő. Teljesen elhibázott és rossz nézet, hogy így gondolják.
márc. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/158 anonim ***** válasza:
70%

#49

"A népességszám megítélése nem csak konkrét számot jelenthet."

A 9,6 milliótól kevesebb, vagy nem kevesebb nem egy konkrét szám.


"Az, hogy brutálisan csökkenő a tendencia, szemmel látható és egyértelmű."

A 10 millióról 9,6 millióra csökkenés is elég brutális, és számomra hihető.


"Az egészségügy kivéreztetésével azt gondolom, azt akarják elkerülni, hogy egyre kevesebb ember tartson el egyre többet"

Baromi rosszul csinálják, ha ez a cél. Tele vagyunk nyugdíjasokkal, akiknek a várható elettartama is nőtt, a koronavirus alatt sem patkolt el olyan sok, mint lehetett volna, ha szandekosan meg akarnak toluk szabadulni.


"ahelyett, hogy a születések számán próbálnának javítani.

Az egyértelmű, hogy ebben nem a pénz a legfőbb motiváló erő."

Próbálnak javítani rajta adókedvezményekkel. De ha ez nem elég motiváló erő, mint látszik, akkor mi lenne az?

márc. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!