Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon honnan számít...

Magyarországon honnan számít valaki kozeposztalybelinek? A mai magyar társadalom hogyan tagolhato?

Figyelt kérdés

A felső 10 e

Jómódúak

Középosztály

Szakmunkások

Betanított munkások (proletarok)

És melyszegeny réteg alkoholisták drogosok szegény telepi romák és hajléktalanok ?


Szerintetek jól csoportosítom?

Számszerűen miből mennyi lehet?



márc. 11. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Vannak a neresek meg van a plebsz
márc. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont a foglalkozàs dönt.


Ll Juniornak èrettsègije sincs ès brit luxus autòval jàr.


Egy tanàr meg kb proletàr szinten van anyagilag.

márc. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Sok szempontból lehet csoportosítani,de én nem szeretem az ilyen osztályozgatásokat.


A "középosztály" kifejezés helyett is inkább a "polgár" szót használnám, amit talán úgy tudnék definiálni:


-Anyagilag stabil lábakon áll (van fix piaci alapú jövedelme,ingatlanja stb.,nincs kiszolgáltatva a politikusok üres ígérgetéseinek és az államnak)

-Széles látókörű,nyitott gondolkodású,aki sokat utazik,megismer távoli kultúrákat.

-Jól tájékozott (érdeklik a világ dolgai,több oldalról is tájékozódik,és nem csak a magyar sajtóból)

-Képezi magát folyamatosan (van aki egyetemeket végez,de nem feltétlen kell diplomásnak lennie,a lényeg,h folyamatosan tanul,új ismereteket sajátít el,akár vállalkozást indít,nem fél kockázatot vállalni,új dolgokat kipróbálni)

-Van véleménye,és nem fél felvállalni, van olyan stabil (államtól független) egzisztenciája,h nem kell attól tartania,h bármi hátrány érheti,ha nem az aktuális rendszer nótáját fütyüli.

-Nem tartozik egyik szekértáborhoz sem,nem fekete-fehér,ők-mi (O1G- Gyurcsánysorosmigráns) mentalitásban lézeng, hanem kritikusan gondolkodik.

márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2# igen.es van olyan szakmunkás aki 800 e nettó vissz haza .


Meg mondjuk egy diplomás kozeposztalybeli irodista csak 500 600 e (gondolom én)


Szóval végülis nem iskolai végzettség hanem a megkeresett pénz a társadalmi mérce.

márc. 11. 22:53
 5/8 A kérdező kommentje:

Van az a kifejezés hogy gazdag proli ott arra gondolnak hogy gazdag vagy de műveletlen?


Akkor gondolom van ellentéte is hogy valaki nagyon művelt iskolázott kritikusan gondolkodó de szegény mint a templom egere arra nincs szavunk?

márc. 11. 23:00
 6/8 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

A 21. században ez a fajta osztálybesorolás már nem igazán állja meg a helyét, főleg Kelet-Európában.


A magyar társadalom 50%-a (konkrét szám, nem hasra ütöttem) hónapról-hónapra él, nincs érdemi megtakarítása, a fennmaradó 50% megoszlása pedig folyamatosan szűkül felfelé. Érdemi középosztály nincs, a felső 20% az, akinek van tényleges mozgástere, de ebből is a felső 10% az igazán tehetős. Nyugat-európai értelemben ez a felső 20% lenne a középosztály.

márc. 12. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért ez a hónapról hónapra élés is egy olyan dolog, amit nem kellene fekete-fehérben kezelni. Rengeteg olyan személyt ismerek, akinek a nettó fizetése több, mint a férjem és az én bruttó munkabérünk együtt, mégis hónapról hónapra élnek, megtakarításuk nincsen. Saját lakásuk elvétve akad, az egyetlen vagyonuk jellemzően a viszonylag új kategóriás autó. És emellett számtalan olyan pelda is akad, ahol feleannyi bevételből vígan élnek, saját házban kényelemben, van megtakarításuk és nem ürül ki a pénztárca hó végére
márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7# most néztem egy műsort milyen a nagy jóléti USA ban élni ott nem is betéti kártyát hanem hitelkártyákat használnak az emberek mindenre .

Van nekik rengeteg féle.minden fajta vásárlásra más.


Vannak pontszámaid te milyen jó adós vagy és annál olcsóbb a hitel.

Szóval kb minden kölcsönre van nekik

Meg a kaja is amit esznek de persze utána vissza fizetik csak azt mondom ez annyira más mint itthon .

márc. 12. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!