Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha külföldön élek, hogyan...

Ha külföldön élek, hogyan tudok szavazni majd júniusban?

Figyelt kérdés

Korábban nem volt magyar lakcímem, amikor külföldön éltem, így szavazhattam levélben.

Viszont most jelenleg rendelkezem magyarországi lakcímmel, viszont nem fogok bírni csak emiatt visszamenni Magyarországra majd tavasszal.


Ilyenkor ha jól tudom akkor a helyi követségen lehet elmenni szavazni.

Ennek mi a részletes menete?

Ebben sajnos nem vagyok egyáltalán jártas, mert mint írtam korábban amikor kint éltem akkor nem volt magyar lakcímem így mindig levélben szavaztam.



márc. 14. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Ha évek óta kint élsz, Miert szeretnel itthon szavazni?
márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

Minek? Egy szavazaton úgysem múlik sok, meg aztán annak semmi jelentősége, hogy ki fog kimenni brüsszelbe lábat lógatni, meg felvenni a nagy lóvét.

Amúgy meg a nagykövetségen tudsz majd szavazni, ha előre jelzed.

márc. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1


Sehol nem írtam, hogy évek óta.

Csak azt, hogy korábban amikor kint voltam akkor pont épp nem volt lakcímem.


#2


Ez világos, de hogyan kell ezt előre jelezni, mi a menete?

márc. 14. 19:04
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Én sose szavazók

Az egész egy színjáték eleve 4evben Egyszer kérdeznek meg és utánna kuss és 3,5eveg semmi.

Fulladjon bele az ország miattam a politikájában

márc. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Csak EP listára tudsz szavazni, külképviseleten. (Önkormányzati választáson szavazni csak a magyarországi lakóhelycím szerinti szavazókörben lehet, vagy a magyarországi tartózkodási hely címe szerinti szavazókörben, ha átjelentkezik.)

Ha az EP szavazáson részt akarsz venni, itt van az ismertető a tennivalóidról: [link]

És itt van a szavazásra alkalmas külképviseletek listája: [link]

márc. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5


Köszönöm.

Akkor majd áprilistól lehet regisztrálni.

márc. 14. 19:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!