Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar Péter mondott olyat...

Magyar Péter mondott olyat hogy pártot fog alapítani vagy ez csak kamu?

Figyelt kérdés

márc. 16. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondott olyat, én úgy tudom, már meg is alapította.
márc. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Március 15-i beszéde erről szólt. Zászlót bontott, és pártot fog alakítani
márc. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Es mi lett a neve?
márc. 16. 18:18
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagy ezek szerint lesz?
márc. 16. 18:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lesz. Jövő idő. Talpra magyarok mozgalom a jelenlegi nev, de ez még nem párt.
márc. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
alapított. ez is a fideszt fogja erősíteni, még közelebb az újabb 2/3-ad. minél több ellenzéki párt van, annál több esélye van a fidesznek. (utálom a fideszt)
márc. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Valójában még a mozgalom sincs egy ideig, legalábbis semmilyen szavazáson nem lehet jelölőszervezet, amíg nem szerepel jogerősen a közhiteles bírósági nyilvántartásban. A bejegyeztetés időigényes. Például, Jakab Péter Nép Pártján Mozgalom Egyesülete létesítő okiratának kelte 2023. október 1. volt, a bejegyzése 2024. január 29-én történt, és 2024. április 6-án emelkedett jogerőre a nyilvántartásba vétel.


Az önkormányzati választásra párt és más jellegű szervezet is jelölhet. A jelölőszervezetet a választási bizottságnál be kell jelenteni, három nap az elbírálási idő, majd három napig a megtámadást lehetővé téve, nem jogerős a nyilvántartásba vétel. Utána igényelhetnek ajánlóíveket, amelyek legkésőbb május 6-án 16 óráig igényelhetők és legkésőbb május 7-én 16 óráig adhatók le.


EP választáson Magyarországon csak a közhiteles nyilvántartásban pártként bejegyzett szervezet állíthat listát. Itt néhány nappal még korábbi a határidő, május 3-án 16 óráig adhatók le az ajánlóívek.


De a jelöléshez előfeltétel, hogy a közhiteles nyilvántartásban jogerősen szerepeljen akár a mozgalom, akár a párt.

márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen elmondta több interjúban, hogy:

1: Folyamatban van egy párt bejegyzése, de mindent elkövetnek, hogy akadályozzák.

2. Ha nem sikerül időben pártot alapítani, akkor egy jelenleg nem működő, de már bejegyzett kis párt nevében indulnak, sok ilyen van, keresik a megfelelőt.

márc. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Úgy van, ahogy a #8as írja
márc. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!