Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi okozza azt, hogy látszatra...

Mi okozza azt, hogy látszatra gazdag az ország?

Figyelt kérdés

Persze, laikus, buta kérdésnek tűnik. Előrebocsátom.

Ma voltam egy fejér megyei cukrászdában, ami igen híres a környéken, legalább 200 ember volt ott, a környék tele autókkal.

De köztük nem láttam régi, lerúgott kocsikat, mind 10 évnél újabb autók.

Jöttek motorosok BMW motorokkal, rengeteg család jött. Mindenki kulturáltan öltözve, látszott, hogy van pénz az embereknél.

Mégis ott a kettősség, hogy a hazavezető út minősége katasztrofális, és minden rohad, ami állami.

Persze, tudom, most azokat az embereket láttam, aki megteheti, azokat evidens nem, aki nem teheti meg.

Ennyire szétnyílt a társadalmi olló?



márc. 17. 20:09
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
"Szóval nem írtam le, hogy fidesz, a saját félelmeid és démonaid ezek." igen még véletlenül sem a fityesz a hibás , 14 éve kormányoznak eu pénzekből és kb mi vagyunk az utolsók .
márc. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
0%

21, pont rólad is próbáltam írni , a tipikus másra mutogatós egyéni felelősség vállalást nem ismerő emberekről, de nem érted meg..

Nem, nem a fidesz a hibás, sőt lehet meglep, nem is a Gyurcsány. Amúgy előrébb vagyunk azzal, hogy kikiáltunk valakit hibásnak és szidjuk, dühöngünk? Neked több lesz tőle a pénzed, vagy jobb lesz a hangulatod? Gondolkozz el ezeken és akkor talán megoldást is találsz.

márc. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
55%

20-as ez jó írás! Igen tudok a tanult tehetettlenségről, és azt is tudom, hogy nem minden esetben vagyunk szerencsénk kovácsai, csak az esélyeket növeljük meg a sikerre. Tanulhatok én jogot, ha elüt a kamion, vagy elkapok valami kórságot és meghalok, akkor nem leszek jólmenő ügyvéd, de még kevésbé menő sem.


Valahogy nekem az jön ki , hogy ez is evolúció, ami mozgatja az élővilágot. Aki tud alkalmazkodni, jól helyezkedni, aki szar helyzetben sem tehetettlen, hanem feláll és küzd az él túl. De társadalmilag gazdaságilag értve, mert tudjuk, hogy legszegényebb szaporodik legjobban, a gazdag meg max 1 gyerek, szóval embereknél ez is eléggé el van baccarintva.

Vannak akik teljesen alulról is felküzdik magukat, vannak akik jó családokból gazdagságból is lezüllenek. Ez valami veleszületett alap tulajdonság is lehet, ki hogy reagál ugyanarra a dologra..

márc. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
"21, pont rólad is próbáltam írni , a tipikus másra mutogatós egyéni felelősség vállalást nem ismerő emberekről, de nem érted meg.." akkor egy ország állapotáról a lusta minenki is hibás emberek tehetnek , még véletlenül sem a kormány .
márc. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ahogy írod, végső soron az emberek tehetnek róla. A kormány nem olyan mint az időjárás, hogy csak úgy jön meg megy az eső, szél és befolyásunk nincs rá, ha elveri a termést a jég.

A kormányt az emberek szavazzák meg és tartják hatalmon. Ez az ország ezt érdemli, mert ilyen emberek vannak benne többségben, akik szerint ez jó ahogy van, vagyis a legkisebb rossz szerintük.

A demokrácia meg arról szól mit akar a többség.És ne menjünk bele számháborúkba, hogy a többség nem megy el,(nincs véleménye) meg "ellenzéki"(olyan sincs, pártok vannak) . A szabályok adottak azon belül van többség. A magyar szereti a korrupciót (csak akkor nem ha kimarad belölle) a nagyhatalmi bumburnyák megmondóembereket az ország élén, a földesúri rendszert.

márc. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Svájci indexálással nem lenne ennyi lenyomorodott nyugdíjas!

Százezer családot lakoltattak ki!

Akkor élősködő nyomorultakról szónokolni, amikor az állam az élősködő tücskök eltartására rendelkezett be (focisták, politikusok, celebek, egyházak stb. stb.) igen furcsa, antiszociális hozzáállás!

Az az állam, amelyik nem képes emberi léptékkel mérhető szociális ellátásra, az nem való semmire: mehet a levesbe!

márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%
Oké akkor higgyük azt hogy a csúnya kormány tehet minden egyes rossz sorban élő emberről, és arról, hogy nincs svájci életszínvonal. Na és ha ezt elhittük, jól kimorogtuk magunkat ,szitkozódunk egy sort, aztán hogyan is tovább?
márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
41%
Magyarország világviszonylatban gazdag ország.
márc. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
#25 házi feladat: kikutatni, hogy ténylegesen milyen arányban szükséges szavazni a köcsög fideszre ahhoz, hogy 2/3 legyen a maguk szabta szavazási törvény szerint! Idióta!
márc. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%
29 kikutattam!! : pontosan akkora arányban szükséges szavazni a fidesz 2/3-hoz, amekkora arányban bármely pártra lehetne, amelyik nem fidesz :D senki nem tartja vissza a szavazókat, hogy másra szavazzanak ugyanilyen arányban, és senki nem tartja vissza az ellenzéket, hogy ehhez megfelelő alternatívát kínáljon.
márc. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!