Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisok miért jobbközép...

A liberálisok miért jobbközép konzervatív messiást választanak maguknak?

Figyelt kérdés
MZP után Magyar Péter... Ez már elég gyanús. Szerintem ők is tudják, hogy ez a jó irány és nem a woke őrült igazi libsi ideológia.
márc. 18. 21:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

"saját maguk közül"


Mert ez az oldalakba beskatulyázás nem létezik. Illetve de: remekül lehet vele ellenségképet kreálni. Nincs olyan, hogy "magunk közül". Ahogy nincsen tisztán szangvinikus, kolerikus, melankolikus, flegmatikus személyiségtípusú ember sem. Ahogy liberálisnak kikiálltva is hihetek Istenben. Ahogy konzervatívként sem biztos, hogy járok templomba. És még ezerféle dolgot lehetne sorolni. Nem veszitek észre, hogy ezek mesterségesen kreált frontvonalak? Emberek vagyunk, nagyon hasonló vágyakkal, alapszükségletekkel. A "baloldali" és a "jobboldali" is jó minőségű oktatást, egészségügyet akar és egyik sem akar korrupciót. Legalábbis az én fejemben ez van. És akármennyire próbálják az emberek fejében elültetni: a liberális értékek sokkal kevésbé állnak messze a konzervatív értékektől és viva versa, mint ahogy azt sokan hiszik.

Engem a konzervatívok többsége lelibernyákozna, a baloldalnak meg túl konzervatív vagyok. Viszont van egy csomó más dolog, amiben meg egyet értenék "mindkét oldallal" vagy lennének közös kapcsolódási pontjaink, közös érdeklődés, hasonló élmények stb. Ahelyett hogy a különbségekre koncentrálunk - amik minimálisak - hagyjuk, hogy megosszanak egy társadalmat libsizéssel, komcsizással és fasisztázással. (Természetesen nem a szélsőségesekről beszélek)

Így a magam részéről nekem nem okoz semmilyen ideológiai bukfencet, hogy "libsiként" Magyar Péterrel szimpatizálok.

márc. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
pedofidesz és rákakálmán
márc. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12.

A kérdés valóban úgy szól, hogy liberálisok, de kamu ideológiáktól függetlenül értem, hogy a környezetedben magatok közül. Ahogy mondod te is, mindenki akarja az egészségügyet, stb... Ezekben egyetértek.

A bukfencet az okozza, fogalmatok nincs, ki ez az ember, de pár szépet mond és hisztek neki, mint minden választási ígéret előtt.

Ami tény, hogy rajtunk élősködött, aztán teljesen véletlenül a pedo botrány alatt (érdekes módon nem előbb 1-2 évvel) soha nem látott módon futtatták fel valakik, rengeteg média megjelenés, sok milliós rendezvény, nem fog politizálni, de hirtelen pártot alapít, rengeteg a gyanús kérdéses jel!

márc. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Rajtatok?? Miért ki vagy Te?

Orbánnak miért hiszel? Kismilliószor átvert és nem érdekled se te, se a szekértábor, csak az hogy hatalmon maradhasson és elképzelhetetlen vagyont lapátoljon még össze, meg hogy játszhassa a kisded játékait a nagypolitikában.


"A bukfencet az okozza, fogalmatok nincs, ki ez az ember, de pár szépet mond és hisztek neki"

Nekem ez nem okoz bukfencet. Lehet másnak igen, de az engem nem érdekel.

Bátornak tartom, hogy ki mert állni, ki mer olyan dolgokat mondani, amit eddig arról az oldalról senki. Ezen kívül egyelőre semmilyen következménye nincs hogy hiszek neki. Az idő meg majd vagy igazolja, vagy nem. Addig meg legyen az én dolgom, hogy szimpatizálok vele és azokkal a "szép dolgokkal" amiket mond - amiket én is pont így gondolok.


(érdekes módon nem előbb 1-2 évvel)

Egyből kiugrott, ahogy a volt felesége eltűnt a közéletből. Addig lojális volt hozzá, mégha nem is szerette már szerelemmel, de nem akart neki ártani. Ha úgy tetszik, védte.

Biztos megtehette volna már, de ezt challange-elni hogy miért ekkor miért nem akkor, teljesen felesleges. Ha máskor teszi, akkor meg az lett volna a kérdés, hogy miért akkor.

Orbánék miért csak most mondatták le Novák Katalint, miért nem akkor amikor kegyelmet adott a pedofil mosdatónak? Akkor nem ítélték problámásnak az ügyet, csak mikor kipattant és megmérték, hogy mekkora "károkat" okoz még a táboron belül is?

márc. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14.

"Orbánnak miért hiszel? Kismilliószor átvert és nem érdekled se te, se a szekértábor, csak az hogy hatalmon maradhasson és elképzelhetetlen vagyont lapátoljon még össze, meg hogy játszhassa a kisded játékait a nagypolitikában.



"A bukfencet az okozza, fogalmatok nincs, ki ez az ember, de pár szépet mond és hisztek neki"


Nekem ez nem okoz bukfencet. Lehet másnak igen, de az engem nem érdekel."


- nagyon mellé lőttél, orbán ellen vagyok, most írtad le te magad is, hogy orbán ellen vagy, akkor hogy nem okoz csalódást, ha megszavazod M.P.-t akit orbán hozott létre ál ellenzéknek!?


"Nem veszitek észre, hogy ezek mesterségesen kreált frontvonalak?"


"mekkora "károkat" okoz még a táboron belül is?"


- pontosan erről van szó, ez a válságkezelésük, így mégjobban megerősítik a hatalmat M.P.-el, az ál ellenzékkel, ami mögött orbán van.

márc. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ebben az összeesküvés-elméletben nem hiszek, hogy MP Orbán embere. És ez innentől hitrendszer valószínű, tehát nem foglak győzködni.
márc. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A változáshoz ez kell. Minek játszanánk megint el azt, ami 14 éve nem sikerült az Ellenzékkel, Gyurcsánnyal.
márc. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!