Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek minden esetben...

Szerintetek minden esetben jogos az ellenvélemény totális cenzúrázása?

Figyelt kérdés
Helyesnek tartjátok, ha egy politikus, vagy közszereplő tiltja a neki nem tetsző véleményeket a közösségi oldaláról? Vagy most legutóbb az ATV ilyen akciója, amikor az Öt című műsor közben megszüntették a kommentelés lehetőségét. Nem is kell feltétlenül gyalázkodó hangnemben megnyilvánulni, de szerintetek egy közszereplőnek feltétlenül jó az, ha csak a szerinte pozitív véleményeket tartja meg, míg a kritikákat, a vele egyet nem értőket meg ignorálja?
márc. 20. 18:48
A kérdező szavazást indított:
Igen, jogos
Nem jogos
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj,hogy minden cenzúrázik.


Facebookon az egyik cég álláshirdetése alatt telekommentelték,hogy szar a fizu, szar a munkakörülmények és munkaügyi perek folynak a cég ellen.1 óra múlva eltűntek a kommentek.

márc. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ennyi kárt okozna az ellenvélemény vagy csak ennyire senki nem tűri a kritikát?
márc. 20. 18:54
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem jogos kivéve ha nem fidesz tag vagy.
márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

2#


Kitalálták anno ezt a "goodwill" hülyeséget, hogy a hírnevet nem lehet rontani.


Ezt kihasználják jogi személyek (cégek) meg közszereplők is.


El kellene törölni a hírnévrontást, mint jogi kategóriát és akkor nem törölgetnék a kritikus kommenteket.

márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ignorálni a kritikákat nem cenzúra. Kritizálhatsz mást, de ettől még nem mindenki kíváncsi rá. Ilyen esetben szerintem jogos, hogy törli vagy tiltja a saját platformjáról azt, ami őt nem érdekli.

A cenzúra az mindenre és mindenkire kiterjed és nem azzal egyenlő, hogy nincs türelme, idegzete, stb. más hülyeségéhez.

márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
A birkáknál minden jogos. Bár a kormány nem cenzúráz hanem minden hírt ő maga rak össze.
márc. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

No most ha kritikáról van szó az szerintem más... kérdés jól tudjuk-e mit lehet kritikának nevezni?

Nem tudom eldönteni egyébként, hogy mit válaszoljak erre a kérdésre. Én offline világba születtem bele és éltem is úgy tini éveim végéig, de amikor eljutottunk odáig, hogy az interneten tényleg ennyire rengetegen leírják a véleményüket, sokszor nagyon-nagyon aljas dolgokat és itt még mindig nem tartunk ott, hogy ronda a "beszéd", ekkor már 20 körül voltam és nem is mindenhol ment ez, leginkább a kurucon. Szóval aki beleszületett ebbe, az biztos bír erre határozottan válaszolni, én nem tudom eldönteni.

márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a kérdés nem jól lett kiírva.

Arra, hogy "Szerintetek minden esetben jogos az ellenvélemény totális cenzúrázása?" az egyértelmű válasz az, hogy NEM!

Az ellenvélemény cenzúrázása az lenne, hogy lehet kommentelni, lehet véleményt mondani, de minden olyat törölnek közülük ami valamilyen módon negatív.

A kérdés alatt a szöveg azonban már nem erről kérdez.

"Helyesnek tartjátok, ha egy politikus, vagy közszereplő tiltja a neki nem tetsző véleményeket a közösségi oldaláról? "

Ez már magánügye mindenkinek, hogy a közösségi oldalát simán üzenőfalnak szánja, ahol Ő tehet közzé dolgokat másoknak, vagy szeretné ha reakciók is érkeznének rá. ha nem akarja hogy mások megjegyzése, véleménye is megjelenjen, akkor nem akarja. Ez nem egy lakossági fórum amit direkt azért hív össze a politikus, hogy a lakosság véleménye hangozhasson el - hanem akkor előadásként szánja ahol csak ő beszél és a többiek hallgatják. Aztán megbeszélik egymás között ahogy és ahol akarják. EZ nem cenzúra, ez egy más formája a tájékoztatásnak, a közösségi oldal használatának.

márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok liberális/kommunista, tehát nem tartom jogosnak.
márc. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!