Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán vagy Gyurcsány zülleszte...

Orbán vagy Gyurcsány züllesztette le a magyar közbeszédet?

Figyelt kérdés

márc. 23. 15:25
A kérdező szavazást indított:
Gyurcsány
Orbán
22 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Mind a kettő
márc. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
igen
márc. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Te miről beszélsz? Gyurcsány idejében a parlamentben is zaklatták a politikusokat és az őszödi beszéd a KOSSUTH rádión jelent meg:D


Orbán kezdte a sorosozást, brüsszelezést és a média birodalom kiépítést, te hol éltél eddig?

márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Mi az, hogy "lezülleszette a közbeszédet"?

Gyurcsány nem az első ballibes politikus volt aki hazudott reggel, éjjel meg este is - csak ő ezt el is mondta és ez tőle nyilvánosságra került.

Ha a színvonaltalan sértegetésekre, káromkodásokra gondolsz, azt is keresheted a ballibeknél - Orbántól nem találsz ilyeneket.

márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Egyik kutya másik eb.
márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
A kettő együttműködve.
márc. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyik sem! OK, őszödi beszéd, de hát az eredetileg nem publikus beszéd volt, szóval egyik sem. Vagy ha arra gondolnak azok, akik Gyurcsányhoz kötik, hogy a kiszivárgott beszéd ezt legitimálta, akkor hát kérem a túloldalt meg volt egy G-nap, igaz később, de volt. Nem tudom elképzelni, hogy Orbán akár zárt társaságban megenged magának ilyen stílust, amit Gyurcsány akkor megengedett, de merőben más stílusú emberek, nekem önmagában az ilyen nyers beszéddel egy zárt társaságban, magánbeszélgetésben nincs problémám, nem áll távol tőlem.

A média okolható ezért. A bal és a jobboldali média egyaránt, ill. ha politikai pártot, politikust kell felmutatni, akkor ez 2010 előttre tehető és a Jobbikot tudom okolni, ill. talán némileg Vona Gábort, sokkal inkább Novák Elődöt (bármennyire is tud választékos lenni Novák és bármennyire is tud disztingválni, ha akar és még nem is hülyegyerek), ha médiát kell okoljak, abszolút a kuruc.info van az első helyen és hát nem most kezdték. A 2000-es években, akkor kezdődött ez a "stílus", amitől merem feltételezni fulladozol. Én is! Soha nem gondoltam volna, hogy ez onnan kifog egyszer lépni. Kurucot azért olvastuk anno (legalábbis én és a baráti társaságom), mert a pofátlansága megbotránkoztató volt. Hogy hűha, ezt le meri valaki írni így, ebben a formában...? Elképzelhetetlen volt ez anno, hogy ez a stílus legyen már-már általános (itt nem a zsidózásukra meg cigányozásukra meg hasonló dolgokra gondolok, hanem maga a megfogalmazás, a nyersesség, a tiszteletlenség stb.) Ha balról kell mondani pártot és politikusokat, akkor sem gondolnék Gyurcsányra még úgy sem, hogy tök szívesen belerúgok a f.sziba, mert szívből gyűlölöm. Balról Momentum, az elbalosodott Jobbik, Párbeszéd. Donáth Anna, Cseh Katalin, Jakab Péter, Szabó Tímea, Tordai Bence. DK-ból talán Vadai Ágnest tudom megemlíteni. Lehet sorolni a Fideszből is, akik szintén felültek erre a biciklire, szóval nem akarom ezt kihegyezni a baloldalra, mert alapvetően úgy gondolom a jobboldal kezdte, de az un. radikális jobboldal és bőven 2010-et de bőven 2006-ot megelőzően, azaz nem Gyurcsány, nem Orbán. Orbánék médiája ezt csak kezdte úgy nagyon alulról nyaldosni anno a HírTV-n a Célpont c. műsorral. Sokszor hangoztatom, hogy a jelenlegi média kommunikáció radikalizálódott és már-már szélsőséges, és szégyenletesnek tartom, a maga a szakma, az újságírói szakma baromira felhígult és bár a Fidesz hozta be ezt a fogalmat a köztudatba, hogy firkászok, de tényleg sok firkász van és egyre több firkász van, azonban valahogy soha nem értenek itt egyet vele, mondjuk nem is csoda, hisz itt is rendszerint ez a stílus megy pártállástól függetlenül. Tulajdonképpen igény ezek szerint mutatkozik rá, csak mi fulladozunk tőle páran.

Így a kérdésre a válaszom az, hogy egyik sem, ha az volna a kérdés, hogy jobb vagy a baloldal okolható, akkor, meg rossz volna a kérdés, hisz nem a pártok okolhatóak, hanem a média, a média pedig igényt elégít ki, aztán itt el is jutottunk ahhoz a ponthoz, hogy miért ilyen, amilyen.

márc. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%

4 - Orbán lop, csal, hazudik!

Tökéletesen érdektelen, hogy sérteget-e vagy nem; tökéletesen hiteltelen.

márc. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 A kérdést olvasd el, lehetőleg tökéletesen! Ő a kérdésre válaszolt.
márc. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!