Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy Magyarországon kívül csak egyetlen ország van a bolygón, ahol a "hazafik" szerint szégyen külföldi terméket vásárolni, az pedig Észak-Korea?

Figyelt kérdés
Szerintem ez is bizonyítja Magyarország szellemi elmaradottságát.
2010. okt. 26. 13:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell észak-koreával példálózni, nem értem miért nem lehet felfogni, hogy a hazai gazdaság támogatása igenis jó és hasznos dolog. Észak-korea az egyik véglet, nem lehet teljesen elzárkózni, ezt nem is akarja senki, tök hülye példa. Mi vagyunk a másik véglet ahol szinte semmi nicns magyar tulajdonban. Ez ugyanúgy kiszolgáltatottá teszi az orszgot, mintha telejsen el lennénk zárkózva.

Minimum a kulcságazatokat meg kellett volna tartani (energia, kommunikáció, építkezés), kihasználni az ország természeti viszonyaiból fakadó előnyöket (mezőgazdaság), és ezek mellett pótolni azt, amire szükségünk van.

Így lenne ez normális, és egészséges.


A probléma ott van, hogy a "nyugat" a kapitalizmus határait feszegeti, szükségük van új piacra, hogy felgyorsítsák a gazdaságukat, ezért tönkreteszik a kiszolgáltatottabb piacokat (pl K-Eu, Közép-Eu). Ezt a saját cégeik beküldésével lehet megtenni és a "hazai" "politikusok" megkenésével.


Aki ezután sem érti, az menjen és vegye a szlovák vajat, azt csá.

2010. okt. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
37%

amúgy honnan veszed, hogy a magyar vállakozók barátságosabbak, mint a külföldiek? ez merő idealizmus!

"Lám, lám a sok zsidónak hogy piszkálja a csőrét a magyar termékek vásárlása."

Lám, lám a sok webnáci már megint nem tud szöveget értelmezni!

2010. okt. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
5%

"Lám, lám a sok zsidónak hogy piszkálja a csőrét a magyar termékek vásárlása."


Elfoglaljuk az országot, csak előtte félrevezető írásokkal kipusztítjuk a hazafikat, mert hiába adnánk nekik pénzt, ők inkább éhendöglenek. HÁHÁHÁHÁHáháháháh....

2010. okt. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
19%
Lám, lám, akkor meg hétvégén miért sorakozik ott a TESZKÓ-ban a sok bomberkabátos kopasz, a kosarukban meg vmi T-gazdaságos tablettás bor, meg COCA Kóla????????
2010. okt. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem kéne egy egész országra rásütni a szellemi elmaradottságot. Sok esetben az ember, ha akarna sem tudna magyar terméket vásárolni, mert nincs a piacon (lsd. elektronikai termékek). Viszont, ha van magyar gyümölcs, búza stb. akkor én azt vásárolom, mert az nem utazott át sok száz kilométert, mindenféle vegyszerben tartósítva. Szeretem a banánt is, és mivel az csak mediterrán területen terem meg, így kénytelen vagyok a külföldit vásárolni, ebben nincs is semmi probléma. Viszont ha a hazait veszem, akkor a pénzem legalább az országban marad. Itt az aranyközépút lenne a lényeg, de ugye sokan csak egyikben, vagy másikban tudnak gondolkodni.
2010. okt. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!