Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyhogy vidéken sokkal több...

Hogyhogy vidéken sokkal több embert tud megvezetni a Fidesz, mint a fővárosban?

Figyelt kérdés
Mik lehetnek az okok? Alacsonyabb az egyetemet végzők száma? Budapest sokkal toleránsabb? Az ellenzék ide összpontosul?

márc. 27. 13:22
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
65%

#37

"2022-ben a Fidesz ellenzékben volt?"

Még az eggyel korábbi kijelentésre reflektáltam, hogy ott is mennyire támogatják a fideszt egész bp-hez képest, ami láthatóan nem igaz, mert nem ott nyert a fidesz, hanem máshol.


És így akkor a kijelentés nem úgy hangzik, hogy ellenzékben IS a fidesz milyen népszerű volt ott, hanem akkor volt, egyébknét nem.

Emiatt pedig amit írtam az látszik, hogy itt szoktak lakni a hatalomhoz közeli hivatalnokok, akik pedig nem azok, általában rendszer kritikusok és a másik oldalra szavaznak.


#40

"Ezt direkt nem akarjátok megérteni? Vagy fizetnek érte?"

Hát, mondjuk pont arról van Kúria ítélet, hogy a fidesz vidéken fizetett szavazatokért.


"Emberi jogok és jogállamiság? Konkrétan? Ezt sem látom csorbulni."

Az baj, mert az azt jelenti, hogy erkölcsileg te se vagy sehol, amikor smájlikért meg hasonlókért szól az alkalmazottakra a vezetés.

márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
21%

#41 Tetszik, hogy amikor alig pár száz szavazat különbséggel nyer egy ballibes jelölt, akkor elkönyveled, hogy az a teljes kerület ellenzéki. Ezért tartozik itt ennyi idő után is, mert alapokat sem fogtok fel.

Ugyanez a Budapest előtte meg Tarlóst választotta meg kétszer. Miért felejted el, hogy az az ellenzéki fölény amire nagy az arcod az épp csak létezik?

Lenézel 8 millió embert és azt hiszed a 2 millió budapestiről hogy mind olyan, mint te. Egyik sem igaz, a vidékiek között is rengeteg ellenzéki, ballibes is van és a budapestiek közt pont úgy vannak segélyen élők, közmunkások , ahogy a vidékiek között négyszer annyi a diplomás, értelmiségi, hiszen négyszer annyi ember él vidéken, mint Budapesten.

márc. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
33%

41: Nálunk nem szól a vezetés ilyenekért. Másért sem.

Úgy tűnik, hogy nem vidéken van a gond, hanem a nagy Budapesten.

márc. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
33%
41)2022-ben a Fidesz a rendszerváltás óta a legjobb eredményét érte el Budapesten is
márc. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
31%

#41

" Tetszik, hogy amikor alig pár száz szavazat különbséggel nyer egy ballibes jelölt"

Szánalmas...

2. kerület 6 ezer szavazattal nyertek, 3. kerület 4 ezer szavazattal nyertek...

Miért hazudsz? Gerincet kéne venned, mert ez így nagyon szánalmas.


És egyébként ha megnézed ezeket a "nagyon fideszes" körzetek 2006-ban, amikor ellenzékben voltak, akkor se volt sokkal nagyobb különbség a két "oldal" között.

Vagyis pont az mondható el, amit állítottam, hogy van egy kormánykritikus réteg, ami a mérlegnyelve.


"Ugyanez a Budapest előtte meg Tarlóst választotta meg kétszer."

Ezt hívják érvelési hibának.

A másik állításod nem Bp-ről, hanem Budáról szólt és ez nagyon különbség, mert ahogy rámutattam 2022-ben is Pesten hozott egy kerületet a fidesz.


Arról nem beszélve, hogy ezeket összefogás nélkül hozta a fidesz, vagyis az, hogy Tarlós nyert kétszer, az nem igazán számít, amikor azt akarod felmérni, hogy melyik oldal mekkora, mert az egyik oldal külön indult.


"Lenézel 8 millió embert és azt hiszed a 2 millió budapestiről hogy mind olyan, mint te."

Szellemi fogyatékos...

Egyrészt, nem, nem néztem le senkit. Tényeket írtam.

Másrészt, nem 10 millió szavazó van, hanem csak 8.

Harmadrészt, vidéki vagyok, nem bp-i, te idióta.


"és a budapestiek közt pont úgy vannak segélyen élők, közmunkások"

Szellemi fogyatékos 2.0.

Igen, ezt már egyszer leírtam, szóval ne írd le úgy, mintha ezzel szemben állítottam volna valamit.

Idézem magam a #28-as válaszomból: "Míg az idióták eloszlása majdnem egyenletes, a diplomások, magasan képzettek száma összpontosulnak fejlettebb települések körül"


#43

"Nálunk nem szól a vezetés ilyenekért. Másért sem."

Szóval másik országban élsz. Értem, mivel itt az országról volt szó.


#44

"2022-ben a Fidesz a rendszerváltás óta a legjobb eredményét érte el Budapesten is"

Ez miért releváns? Még mindig nem Bp-ről szólt az állításom.

Arról nem beszélve, hogy a fidesz kikapott, szóval a legjobb eredményével is félholtra verték őket.

márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
80%
"Arról nem beszélve, hogy a fidesz kikapott, szóval a legjobb eredményével is félholtra verték őket." Legelőször is azért a 2022-es eredmények alapján, hogy a Fidesz a valaha volt legjobb eredményét érte el, megszerezve ezzel a 4. 2/3-ot az országgyűlésbe, minden lehet mondani csak azt nem, hogy a Fidesz kikapott. Ha Budapestet nézzük, ott igaz, hogy a Fidesz kikapott az ellenzéktől, de viszont ha csak Budapestet nézzük, még akkor se állítható, hogy a Fidesz félholtra verte volna az ellenzék, egyrészről Budapesten is 40% felett ért el a Fidesz az országos listán, ami már eleve messze van a félholtra veréstől, ha az egyéni körzeteket nézzük, akkor is sok körzetben valóban legyőzték az ellenzéki jelöltek a fideszes jelölteket, de csak pár százalékos különbséggel. Szóval ez minden csak nem félholtraverés. Féltholtraverés sokkal inkább amit az ellenzék elszenvedett....
márc. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem vagyok fideszes. De akinek a 2022-es választásból az jött le, hogy a Fideszt félholtra verték akárhol, annál nagyon nagy gondok vannak. Vidéken gyakorlatilag megsemmisült az ellenzék, az 1-1 pécsi és szegedi körzetben, ahol az ellenzéki jelölt tudott nyerni, ott is nagyon szoros volt küzdelem. Budapesten is egyedül a Fidesz és a MH tudott erősödni.
márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
43%
A belpesti "értelmiség" szeretné a fideszt leváltani, a többiek nem. Szóval ők kevesek lesznek, mint mackó sajtóban a brummogás, mert a hözöngés egy helyre központosul. Majd szépen mennek külföldre, ha ez, ami most van, nem elég. A nagy mélységénységben az összes wellness és kajalda tele volt tegnap Esztergomban és Párkányban. Szörnyű mi van itt...
márc. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
29%

#46

"megszerezve ezzel a 4. 2/3-ot az országgyűlésbe, minden lehet mondani csak azt nem, hogy a Fidesz kikapot"

Itt szellemi fogyatékosok kommentelnek? Nem tudsz olvasni? Lélegezni, hogy nem sikerült elfelejtened? Bp-ről volt szó, tök mindegy, hogy a fidesz a megszokott 10% helyett 11%-et kapott, ha az ellenzék 20%-at. Ugyanúgy szarrá lettek verve. Az más kérdés, hogy vidéken nincs ellenzék, de nem erről beszéltünk.


#47

"Vidéken gyakorlatilag megsemmisült az ellenzék"

Persze, csak ha megtanulnál olvasni, akkor kiderült volna, hogy Bp-ről beszélünk még mindig.

Tudom, hogy bonyolult, mert koncentrálnod kell neked, hogy ne felejts el levegőt venni, de azért néha próbálj meg értően olvasni.

ápr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
26%

#49 Próbálsz mást sértegetni, ostobának nevezni és közben nem veszed észre te a valóságot.

Budapest - mint a többi nagyváros is - gyűjtőhelye a balos, liberális embereknek. Budapesten 20 éven keresztül egy liberális főpolgármester és liberális többség vezette a várost Demszky vezetésével.

Ehhez képest volt nagy győzelem - meglepő változás 2010-ben Tarlós győzelme és 2014-ben az újbóli győzelme. 20 évhez képest volt 9 év jobbos vezetés a fővárosban, majd ismét a balliberális pártok együttes jelöltje nyert kis többséggel. 44%-t kapott Tarlós, 51%-t kapott Karácsony. Ezt nem lehet még véletlenül sem "szarrá verésnek" nevezni.

Persze érthető a bunkó stílusod, tőled ennyi telik, hisz látod, hogy már Budapesten is rezeg a léc a kedvenceidnek.

ápr. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!